Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány év az ideális korkülönbsé...

Hány év az ideális korkülönbség testvérek között?

Figyelt kérdés
Tudnátok pro-kontrákat is írni? :)
2021. jan. 17. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk 8.5 és nem bántam meg. Kis korkülönbség nem nekem való még ha ideálisabb is.

Mondjuk ha újra csinálhatnám akkor 5 év lenne közöttük,de így alakult.

2021. jan. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Erről megoszlanak a vélemények.


Anyukám szerint pl. vagy a fiú-lány ikrek az ideális, mert a szülő mindkét nem felnevelésébe beletanul és egymás tulajdonságait is megszokják a gyerekek, sok jövőbeli párkapcsolati problémát megelőzve, vagy a kb. 12 év korkülönbség ahol az idősebb gyerek megtanul gondoskodni a fiatalabb tesójáról afféle "szülői előképzésként".


Mindenesetre én egyke fiú vagyok és valahogy mindig hiányzott egy lánytesó az életembe. Anyukám is azon a véleményen van, hogy az ember tulajdonságainak megismerésében és empátianövelésben nagy előny egy ellenkező nemű testvérpár, akár ikrek azok, akár a korkülönbséges példa. Nálunk sajna anyagi okai voltak annak, hogy nem lett kistesóm, pedig szívesen vigyáztam volna rá, de most is úgy érzem, hogy bár csóróbbak lettünk volna, de lett volna egy húgom.

2021. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk a 2,5 év a tökéletes! Gyorsan akkora lett a kicsi hogy tudjanak együtt játszani, a nagy sem emlékszik rá, hogy milyen volt amikor egyedül volt
2021. jan. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk most 6 év, a kicsi 3 hónapos. Nem bánom, ki tudtam elvezni az időt a naggyal és jobb munkahelyre váltottam. Most kb 1 éves korában akarunk elkezdeni próbálkozni a tesóval mert akkor már 33 éves leszek és nálam max 35 év ameddig szeretnék szülni.
2021. jan. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Kinek mennyi. Nálunk is 8,5 év, nekünk jó így. A nagy (fiú) imádja a kicsit (lány), nincs féltékenység, mindkét gyerek megkapta/megkapja azt a figyelmet kicsiként, amit szeretnék megadni nekik. Másnak meg a kis korkülönbség a jó.
2021. jan. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5,5 év alatt született meg a 4 gyermekünk, nekünk így tökéletes. Hamar összenőttek, nem volt sosem félktékenykedés és nagyon hasonló az érdeklődési körük. 😊
2021. jan. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!