Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az ideális korkülönbség a...

Mi az ideális korkülönbség a testvérek között?

Figyelt kérdés

Míg meg nem született a kisfiunk, úgy terveztük, jobb, ha kicsi a korkülönbség a gyerkőcök között. Na, aztán jött a pofáraesés. Kisfiam 17 hónapos, mindig is hasfájós baba volt, nála nagyon elhúzódott (fogzáskor még mos is előjön), bár különösebb problémát nem találtak nála. Emellett a fogzás is megviseli. Alvásigénye sem túl nagy, sokat éjszakázok még vele most is (akár 2-3 órákat fent van).

Segítségem nincs, a férjem szülei nagyon messze laknak (külföld), az én szüleim pedig hetente-kéthetente jönnek, szinte csak egy délután erejéig. Kisfiam születése után is csak 2 éjszakát aludt itt édesanyám, szóval mondhatni semmi segítségem nem volt. Férjem is sokat dolgozik, sokszor el is utazik.

Viszont ugye lassan itt lenne az ideje, ha kis korkülönbséggel szeretnénk kistesót, de én egyelőre úgy érzem, hogy ez most nekem nagyon nem fér bele, hiszen ígyis sokszor ki vagyok idegileg, testileg, lelkileg.

Szerencsére a férjem sem erőlteti (hiszen az éjszakázások, alvási gondok őt is megviselik, ilyenkor ő sem tud pihenni), de azt sem szeretném, ha ennek később lenne hátránya - pl. 4-5 év korkülönbségnél - nem játszanának egymással, egymás mellett, és nem egymással nőnének fel.

Egyelőre az a terv, hogyha két éves lesz, akkor "állunk neki" próbálkozni, hogy mire 3 éves lesz, kb akkor szülessen a kistesó. Bár nekem most még ez is korainak tűnik.

Tapasztalt anyukák, volt valaki ilyen helyzetben? Hogy alakult a korkülönbség kérdés, és milyen volt az első pár év? Hangsúlyoznám, hogy segítség nélkül vagyok, hiszen az teljesen más, ahol nagyszülő, testvér stb át tudja venni a nagyot, leviszi játszótérre, vagy megfőz, kitakarít....olyanokra lennék kíváncsi, aki szintén teljesen egyedül van ezekre a feladatokra.

Köszönöm!


2014. jún. 21. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nálunk bejött a 2.5-3 év korkülönbség. Ekkor még összeszoknak, de azért neked se kell már megszakadnod. A nagyobbik fiam 6 éves a kisebbik 3.5 a kislányom 6 hónapos
2014. jún. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
*kivagyok
2014. jún. 21. 15:40
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi 3 év korkülönbséget szeretnénk. Mi külföldön lakunk, nincs semmi segítség, így nehezebb lenne ha mind kettő gyermek még pici lenne. Szerintem mire 3 éves lesz a lányunk, és addigra megszületne a tesó, ugyanúgy játszana vele törődne vele
2014. jún. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A húgom és én köztem 4 év van, és nagyon jól kijövünk egymással ^^
2014. jún. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bíztató!

Sokszor mondják, hogy az az igazi, ha minél kisebb a korkülönbség, de én erre most képtelen lennék.

Örülök, hogy még a 3-4 év is működőképes testvérek között.

Testvérem tőlem 17 hónappal idősebb, gyerekként jól eljátszottunk (és kb ugyanennyit veszekedtünk, harcoltunk is), felnőttként meg alig beszélünk egymással, teljesen más az érdeklődési körünk, társaságunk... (mondjuk ő fiú..)

2014. jún. 21. 15:48
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem értem miért lenne gond bármiféle korkülönbségnél is. Bátyám és köztem 4 év van, sokat játszottunk mindig, jól kijöttünk, húgom és köztem pedig 15 év van, ugyanúgy sokat játszunk és jól kijövünk, na meg ha kell vigyázok is rá anyánk helyett. Nem a korkülönbségen múlik semmi. Akkor vállalj másikat ha úgy érzitek itt az ideje és be tudjátok vállalni.
2014. jún. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3-4-5 vagy több, de a kicsi nagyon nem jó semmilyen szempontból arról ne is beszéljünk mennyire nem egészséges a nő számára ha 1-2 évvel a szülés után újra szül.
2014. jún. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem 1-2 év az ideális. Én fiam elmúlt 3, ha az én korom miatt nem futottunk volna ki az időből, a nagy korkülnbség miatt sem vállalnék már.
2014. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi azon gondolkozunk, hogy nem is lesz kistesó, mert elsőre összehoztunk egy "többemberes" babát, ami azt jelenti, hogy a gyerek képtelen egyedül lenni, ha ébren van, csak a karunkban érzi jól magát, alig-alig tudom letenni a pihenőszékébe nap közben. Ott is alig bír ki 15-20 percet. Eleinte még WC-re is gond volt elmennem, mert végigüvöltötte. Mindig megpróbáltam kivárni, hogy elaludjon. De az se volt egyszerű sokáig, mert elaludt az ölemben, de ahogy leraktam a kiságyba, gyakran azonnal felébredt. Ma már jobb a helyzet, lassan 3 hónapos lesz, de őt elnézve iszonyatosan nagy szüksége van a közelségünkre, maximális figyelmünkre és nagyon megviselné, ha nem tudnánk rá úgy odafigyelni egy újabb baba miatt. Az ő esetében pl. azt mondanám, olyan 5-6 éves kora körül lenne jó újra belevágni, amikor már be lehet őt vonni a baba körüli teendőkbe, de mi akkor már 40-en felül lennénk, nem tennénk jót az új babával, mire 20 éves lesz, már 60 felé járnánk, ha egyáltalán megérnénk. Én nagyon sajnálom, mert imádtam terhesnek lenni és nagyon szeretnék még egyszer kisbabát, ráadásul pont azért, mert nincs nagy család körülöttünk, tulajdonképp csak mi vagyunk ketten, ezért lenne nagy szüksége a kislányunknak egy testvérre, de egyelőre úgy érezzük, csak úgy tudnánk gyereket vállalni a jövőben, ha valamelyiket elhanyagolnánk, és ilyen áron inkább nem vállalunk.
2014. jún. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Eléggé megoszlanak akkor a vélemények.


Kedves utolsó válaszadó! Még nagyon az elején vagytok :)

Pont ilyen többemberes baba az én fiam, épp ezért írtam ki a kérdést... Mindig nyugtatgattak, hogy majd könnyebb lesz, majd elmúlik a hasfájás, de nem...nem lett könnyebb.

Az én fiam kezdetektől nem akart aludni napközben, csak rajtam hordozókendőben...és sorolhatnám...rengeteget éjszakáztunk, és még a mai napig is. Órákat vagyunk vele ilyenkor ébren, és korábban ez egy éjszaka alatt 2x is előfordult. A wc-zésről meg annyit, hogy most sem jobb, csak most már jön utánam, és veri az ajtót és üvölt, ha kicsukom :) Szóval továbbra sincs ott sem nyugtom.

De nálatok még bármi lehet, hátha kicsit könnyebb lesz idővel. Ha ilyen helyzetben lennék, mint ti, akkor én belevágnék kis korkülönbséggel, mondván ennél rosszabb úgysem lehet...

2014. jún. 21. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!