Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Testvér kérdés? Jó ha van...

Testvér kérdés? Jó ha van testvére? Hány év korkülönbség az ideális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem nincs testvérem, így nem tudom milyen ha van :) gondolom más egyke is így van :)

Van egy gyerekem és úgy érzem neki mindent meg tudok adni, van időm játszani vele vagy megvenni dolgokat, nyilván normális keretek között. Ha lenne tesója akkor félek menne a civakodás. Tudom a szülőkön is múlik, de nekünk nincs tesónk, így félek ezeket a helyzeteket sem tudnánk úgy kezelni, nincs tapasztalatunk. Vagy hülyeség?

Meg egy gyereket az ember jobban figyelemmel tud kísérni, ha megyünk valahová és nem két felé szaladnak.

Gondoltam hátha másban is felvetődtek ezek a kérdések.



2014. márc. 13. 21:32
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
illetve a nagyobbat a fejlődésbe nem tartja vissza a kicsi? Szobatisztaság vagy bármi?
2014. márc. 13. 21:37
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Minden igaz, amit írtál: anyagilag költségesebb, kevesebb időd jut rájuk egyenként, több figyelmet és energiát igényelnek részedről, és bizony még civakodás is megy köztük. De! Szerintem egy testvér minden gyermek számára olyan ajándék, ami a világ egyik legkülönlegesebb dolga. Nálunk 1,5 év a korkülönbség, két kicsi fiúnk van. Nem mondom, hogy mindig egymás nyakán lógnának, sem azt, hogy órákon át együtt játszanának, vagy hogy nem kapnak össze egy-egy apróságon. Viszont végtelenül imádják egymást. A nagy nem alszik délben,és ha a kicsi 1,5 óránál többet alszik, már mindegy mivel kötöm le a figyelmét, alig várja, hogy keljen végre a kicsi, mert hiányzik neki. Néha csak azért kelti fel, mert hiányzik neki. A kicsi is keresi a nagyot, ha épp nem látja merre van. Szerintem egy testvér mindenképpen szuper és pótolhatatlan dolog. :)
2014. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

Én is egyke vagyok, de már két gyerekem van, egy 26 hónapos és egy 6 hónapos. Szerintem ez a 20 hónap korkülönbség elég kevés, és nagyon problémás is az elején, mert a két éves fiam nagyon sok figyelmet igényel, de már a hat hónapossal is sokat kell foglalkozni. A civakodástól én nem félek, bár féltékenység már most is van. Nagyon oda kell figyelnem, hogy a fiam ne bántsa a kicsit. Viszont mindenki azt mondja, hogy később sokkal könnyebb lesz, mert szépen el fognak játszani egymással, és nekem lesz időm másra is, csak túl kell élni ezt az első néhány évet.

Az ismerőseim gyerekei között legalább 5 év korkülönbség van, aminek fő előnye, hogy egy 5 éves már relatíve önálló, és jobban tudsz foglalkozni a kicsivel, viszont ők soha nem fognak igazán összenőni, mert 5 év korkülönbség túl sok.

Tehát ezt kell mérlegre tenni,hogy mi fontosabb.

Nekem világéletemben hiányzott egy testvér, és szerintem ezzel a legtöbb egyke így van. Amitől félsz, az ne tartson vissza, mert azok kicsi gondok ahhoz képest, amit nyer a gyermeked a testvérrel egy egész életre!!! A testvér áldás.

2014. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

A nagyobbat nem tartja vissza, de nyilván külön kell foglalkozni vele, mert sok olyan dolog van, amit a kicsi társaságában nem lehet. Ezekkel kapcsolatosan külön kell fejleszteni a nagyot. Szobatisztaságban nem tartja vissza a nagyot, viszont segítheti a kicsi korábbi szobatisztaságát.


Ellenben a szocializálódási területen nagyon erősen fejleszti a nagyot. Segít abban, hogy toleránsabb, türelmesebb, alkalmazkodóbb legyen. Hamarabb megtanul kapcsolatokat létesíteni, könnyebben igazodik másokhoz, ezáltal könnyebben köt barátságokat.

2014. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%
34 hónap van a két gyerekem között. A lányom nagyon várta a tesót, de miután megszületett nem nagyon tudott vele mit kezdeni. Kb 4 hónapos volt a pici, mikor már őt is lekötötte, a nbagyobbik bohóckodott , a kics pedig ezen nevetett. Féltékenység sosem volt, sőt a nagyobbik lányom magától ajánlotta fel a nem hadznált játékait a húgának. Sosem bántotta, a kezdetektől úgy bánt vele, mint egy kis hímestojással. Ezek a dolgok részben neveltetés, részben jellem kérdése. 3 hónapos volt a kicsi, mikor a nagy teljesen, éjszakára is szobatiszta lett. Nálunk a tesó inkább elősegítette ezt a folyamatot.
2014. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy érzem, jó, ha van tesó. Ideális korkülönbséget nem lehet meghatározni. A lányaim között 4 év van, nekünk jó így.

Egyke vagyok, mondhatjuk, hogy a párom is, mert a húga 10 évvel fiatalabb nála és nem nagyon voltak egy hullámhosszon. Én csak egyet akartam és nagyon boldog vagyok, hogy mégiscsak 2 gyerekem van.

2014. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
2 éves lesz a lányunk ha születik a tesó! terveztk, mert jó ha nagykorában lesz akire támaszkodhat, ha valami problémája lesz. Tapasztalat...3 an vagyunk testvérek, és igen, baromi jó hogy néha az ember maga alatt van, tud hozzájuk fordulni,vagy ha épp kifogy valami, pl.pelus, akkor ad vagy 3-4 db-ot, esetleg vigyáz a gyerekre míg elugrok ide oda stb...nem pont a nevelésen múlik, én pl. kisebbik nővéremmel 18 évig olyan haragban voltam, hogy szólni nem tudtunk egymáshoz rendesen, de amikor ő terhes lett megváltozott minden. azóta mindenben segítjk a másikat.
2014. márc. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egy testvér nagyon nagy kincs,nekem is van egy hugom,4 év van köztünk és szerintem ideállis ennyi,nagyon szuperül kijövünk egymással.Így is gondolom,hogy 3-4 év ami jó lehet,nagyobb korkülönbségnél már más az érdeklődési körük. Egyébként minden igaz amit leírtál,de ahogy szeretni tudják egymást és te őket,hát az mindent megér!!!!
2014. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

nekem van tesóm, egy évvel idősebb és gyerekkoromban is "jól jött" és most is "jól jön" így negyven felé. mi mindig is szövetségesei voltunk egymásnak... de! két lány. a lánytesók jók. de fiú lány már nehéz ügy, és két fiú meg örökös rivalizálás, dühöngés, vetélkedés, én még nem láttam kivételt. szóval jó is, meg nem is.

nehéz a szülőnek két gyereket koordinálni. viszont ha két gyerek van, kis korkülönbséggel, együtt tudnak játszani (vagy bunyóval elütni az idejüket együtt) :)

azért is jó, mert megtanul osztozni, alkalmazkodni, együttműködni, csapatmunkát tanul a gyerek már kicsi korától :)

gyerekkorban több sérelmet érez a gyerek a testvér kérdés kapcsán, csak "vén fejjel" nevezi már az ember ajándéknak :) :) szóval összességében jó a testvér, de csak akkor kell bevállalni, ha tényleg belefér, ha a szülők tudják, hogy az egyik gyerek se szenved hátrányt semmiben a másik miatt, és főként a szülő (anya) nem szenved hátrányt magánéletben a két gyerek miatt. nekem csak ennyi kérdésem lenne ha testvérkérdés merülne fel...

2014. márc. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképpen jó, ha van testvér, ha a szülők meghalnak, akkor legyen valaki a világon, akire számíthat. És még millió érv van mellette. Sokkal inkább megtanulnak alkalmazkodni a világhoz, nem az egyke a világ közepe.
2014. márc. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!