Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet kezdeni az olyan...

Mit lehet kezdeni az olyan napokkal, mikor az ember úgy érzi, "felrobban"?

Figyelt kérdés

A nyűgös, sírós, semmi-se-jó napok... 5,5 hós a babám, ma extrém nyűgös, csak kézben, csak cicin jó, de én ezt nem bírom, képtelen vagyok a fenekemen ülni és egész nap szoptatni, főleg, hogy aztán cicin se jó, sír, ordít... jön a foga, mindent rág, ömlik a nyála. Nagyon fáradt vagyok, és nagyon nem bírom. :( Hátról hasra fordul, de aztán üvölt, mert hason van, vissza még nem fordul. Nyomja a hasát a fekvéssel, akkor bukik, és azért sír. Visszateszem a hátára, egy pillanat alatt megint a hasán van, és kezdődik elölről. Ha mellé fekszem a játszószőnyegen, picit elvan, majd megint jön a hiszti. Az előbb már muszáj volt sírni hagynom, és kimentem mosogatni, mert úgy éreztem, menten agyvérzést kapok. Tudom, hogy szegény nyűgös, de már én is az vagyok... :(

Másnak is van ilyen napja? Mit lehet csinálni?

A leszólós, szaranyavagyhogysírnihagyod kommentek nem érdekelnek.



2021. jan. 18. 18:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%
Az én első gyerekem is ilyen volt,hiper érzékeny,nyűgös hisztis. Most 7 éves és nem múlt el. Még mindig bombol ha nem az van amit ő és a földhöz veri magát. Szerintem ilyen is marad. 20 hónapig bírtam és bölcsibe raktam. :( A második egy álom baba. 6 hétig aludt kb,aztán nezelodott,volt hogy napokig hangját se hallottuk. Most mászik de baromi jól el van,én vele maradok 3 évig. Szóval szerintem,van egy alap természet,ami azért végigkíséri őket. Reméljük nálad csak a fogzas lesz. Ha nagyon nem bírod tegyél be fuldugot,vagy fülhallgatót,úgy is tudod dajkalni. És persze kéne segítség. Tavasszal jobb lesz. Járj le játszotra beszélgetni és tologasd jo sokat.
2021. jan. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
27%
Nálunk a családban van egy nyugdíjas dadus és azt a tanácsot adta, hogy nem baj ha sír néha a gyerek nem leszv semmi baja.
2021. jan. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Fú, nagyon együtt érzek, szintén 5 és fél hós babám van, ő a harmadik (és utolsó :D) gyerekem.

Az első kettőt komfortszopival vagy hordozással bármikor elaltattam, ha csak percekre is, de legalább tudtam hogy nyugtassam le őket. Most olyan babát dobott a gép, ha jól lakott, elfordítja a fejét, ha magamra kötöm, üvölt, hogy ez most mi. Pici korában még elvolt a kendőben, már se kendő, se csatos nem jó neki. Segítségem semmi, terhesen váltam, szülők 800km-re. Segíteni nem tudok, de tudd, hogy nem vagy egyedül és nagyon hamar telnek ezek az első hónapok. Most nem nagy vígasz, de 5 év múlva alig tudod majd felidézni mi volt-hogy volt ilyenkor.

2021. jan. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem, ami szokott segíteni:

-séta (rétegesen öltöztetem, neten olvastam tippeket mibe érdemes ilyen időben) vagy babakocsiba vagy csatos liliputi hordozóba

-otthon csatolom fel hordozóba

-ilyen napokon hagyom a háztartást (a mosatlan megvár, a pizzéria szállít, apuka is tud kenyeret kenni magának stb..)

-amint alszik, én is alszom/pihenek/veszek egy fürdőt

2021. jan. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%
Ah egy áldás a pizza házhozszállítás <3
2021. jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Hú hát lehet lepontoztok, de mikor még csak egyik irányba tudott hasra fordulni, akkor hátán fekve kitámasztottam a kanapéval 😂 Kapott egy játékot a kezébe. Akkor volt egy pár perc nyugim.
2021. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat, nagyon jól estek a támogató szavak! ❤

Igyekszem majd több mindent kipróbálni. Szerencsére alapjáraton nem egy hisztis kislány, de amikor valami nem egészen "gömbölyű", akkor nagyon ki tud készíteni. 🙄 Ezeket a napokat megpróbálom átvészelni...

2021. jan. 18. 22:48
 18/21 anonim ***** válasza:
És akinek a babakoxsiban is sír a babája az mit tehet?
2021. jan. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szoktattam, s hol kifele fordítottam, hogy lássa a világot, hol felém, hogy engem lásson (mózes, vagy hordozó, sőt már a sportreszt is)


De megszokja egy idő után es jól is fog esni neki a ringatózás. Nálunk a babám pl döcögős úton erezte jól magát, a simán sírt. Kár h nincsenek mar macskakövek. :)


Vagy lehet kebyelmetlen ahogy fekszik/ül .


Valójában sok oka lehet. Egyből sir amint beteszed?

2021. jan. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Régen nagyon szeretett sétálni. Mióta forog, felül, mászik, azóta nem szeret benne lenni. Jobb napokon 15-20 perc amit kibír.
2021. jan. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!