Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Becsapva" etetem a babamat,...

"Becsapva" etetem a babamat, árthat ez neki?

Figyelt kérdés
8 honapos a babám, végképp nem eszik, a cumisuvegre, amiben vizben (egyébként anyatejes) minidig nyitja a száját, es olyankor csempészem bele a kiskanál pürét. Nem oklendezik, nem fintorog, szépen nyammogja, lenyeli. Súlya nem nő, orvis üldöz, hogy mar pedig a gyereknek enni kell. . vélemények? Igy nagyin kelkifurdalasom van, ferjem szerint mindegy csak egyen a gyerek... :/
2021. jan. 22. 10:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Amiben víz van* bocsánat , elírtam
2021. jan. 22. 10:44
 2/14 A kérdező kommentje:
Meg lelkifurdalás,bocsi , masik kezemmel epp szoptatok 😁
2021. jan. 22. 10:45
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Férjeddel értek egyet.
2021. jan. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is csináltam ezt, de amikor olvastam a negatív lelki hatásairól, sürgősen abbahagytam. Nem szabad csinálni. A babának saját magának kell éreznie, mennyit akar enni és mikor.
2021. jan. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs tudatában, hogy eszik.

Nem látja a kezével sem érzi, nem ismerkedik a látványával, textúrájával.

Nem fogja fel, hogy meg kell fogni, szájához kell emelni és úgy érzi az evést.


A "mindegy csak egyen" felfogás később atmegy "mindegy csak ne hisztizzen", "mindegy csak csendben legyen" stb. Ezzel én nem értenék egyet.

2021. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, én is pontosan igy gondolom, majd eszik, ha megérett rá :) Csak egyszeerűen borzasztó nézni a fb on hogy mások babái mekkora adagokat esznek meg, brokkolit, karfiolt, mit tudom en mit, az en babam meg kb még az almát sem keksszel :(
2021. jan. 22. 11:15
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Ne foglalkozz más babájával. Nem szabad összehasonlítani őket.
2021. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Lépj ki az ilyen csoportokból. Csak idegesited magad még jobban. Tudom hogy nehéz, de el kell engedni. Nem tudom szoptatni hogy szoptatsz. Én amig nem kezdett jobban eszegetni (13 hósan), minden evés után adtam neki cicit.

Amúgy ha elfogadsz egy jó tanácsot: ne cumisüvegből itast hanem pohárból

2021. jan. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy valamilyen allergiàra van hajlama, vagy fejletlenebb a kortàrsainàl az emèsztőrendszere ès ezt ösztönösen èrzi. Ha nem nő a súlya, de hosszra nő, mozog ès ledolgozza, tanul ùj dolgokat, jòkedvű, akkor nincs semmi baj. Ha ezek nincsenek meg, akkor nem a nem evès a gond, hanem csak tünet. A tömèssel nem lesz megoldva. Az is siman lehet, hogy vèkonyabb alkat.

Az emberek nem egyformàk, màr kis korukban sem. Az èn gyerekem pont az ellenkezője volt sùly ügyben, engem azèrt kritizàlt az orvos. 8 hònaposan napi 1x nyammogott egy kis gyümölcsöt, ès kifejezetten husis volt. Ùgyhogy nem lehet elvàrni, hogy ugyanùgy fejlődjenek.

2021. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Becsapva NE etesd!!


Elég tejed van? Ha igen, ne aggódj! Sok anyatejes baba 1 éves koráig alig eszik.


Ültesd etetőszékbe, és tedd elé az ételt kb 10percre.

2021. jan. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!