Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Becsapva" etetem a babamat,...

"Becsapva" etetem a babamat, árthat ez neki?

Figyelt kérdés
8 honapos a babám, végképp nem eszik, a cumisuvegre, amiben vizben (egyébként anyatejes) minidig nyitja a száját, es olyankor csempészem bele a kiskanál pürét. Nem oklendezik, nem fintorog, szépen nyammogja, lenyeli. Súlya nem nő, orvis üldöz, hogy mar pedig a gyereknek enni kell. . vélemények? Igy nagyin kelkifurdalasom van, ferjem szerint mindegy csak egyen a gyerek... :/
2021. jan. 22. 10:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értek egyet ezzel a módszerrel.


Az én fiam sajnos tápszeres volt de 9-10 hónapos koráig kb semmit nem haladtunk a hozzátáplálással, mindent kóstolt korának megfelelően de max 2 kanállal. Több nem kellett neki. Engem pont, hogy nyugtatott a doki, hogy semmi baj, van akinél nehezen indul. A lényeg hogy jó kedvű, gyarapszik.

Aztán 10 hónaposan valami átkattant neki és rohamléptekben váltottunk ki három étkezést is.

2021. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%

Hogyan ismerteted vele az ételeket?

Tettél már elé pl banánt karikázva,alma kockát párolva? Hogy ismerkedjen a tapintásukkal,állagukkal.

Olvass utánna a blw-nek is...

Mi az amikkel kinálod így "titokban"?

2021. jan. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy sehogy sem haladtunk a szintén anyatejes kislányommal, egyetlen kanállal sem volt hajlandó lenyelni semmiből. Aztán meguntam, 8,5 hónapos volt amikor hagytam a püréket, és minden egyes étkezésnél odaültettem az asztalhoz velünk együtt. Kapott a tálcájára falatkákat, blw módszer szerint, meg püréket amiben turkálhatott. Maszatolgatott, ismerkedett az ételekkel, időnként a szájába is vette, figyelt minket. 10 hónapos lehet mikor az első falatokat lenyelte. 11 hónaposan már levest is hajlandó volt inni, szigorúan poharból. Most 13 hónapos, pürét azóta sem fogad el, darabosat viszont szépen eszik, mindent szívesen megkóstol. Étkezés még nincs kiváltva, továbbra is sok anyatejet fogyaszt. Védőnő és doki szerint is teljesen rendben van így, anyatejes babáknál gyakori hogy később kezdenek mennyiségeket enni. Kínálgasd változatosan, lássa hogy ti is esztek, fogdossa meg az ételt, előbb utóbb beindul az!
2021. jan. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a püréhez ragaszkodni feltétlenül.

Ha elé teszel mondjuk egy párolt brokkolit, nem nyúl érte? Nem erdekli mi az? Szép zöld szín, szét lehet nyomni, fura a tapintása, az állaga. A babák amúgy is mindent a szájukkal néznek meg, kicsit fura ha a tiéd nem kóstolja meg amit elé teszel 8 hónaposan. Vagy próbáltad egyáltalán?

2021. jan. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!