Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbabával otthon levő...

A kisbabával otthon levő anyukáknak miért nincs ideje semmire?

Figyelt kérdés

Nincs rálátásom arra mivel jár egy kisbaba gondozása ( mármint tudom hogy sok etetés, tisztába tevés , baba nyugtatás van benne) de esetleg kibővítenétek még mikkel jár?


Egyik ismerősöm mondta, hogy enni sincs ideje és ez indította el bennem a kérdést csak neki nem mertem feltenni nehogy félre értse.. őszintén érdekel.


Köszönöm.


2021. jan. 23. 10:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%

Nekem 2 gyerekem van de én sem értettem sosem.

szerintem jó logisztikával még lehet mindent oldani.

És nincs se nagyszülő se fizetett segítség.

2021. jan. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a nagy 8,5 éves a kicsi 4,5 hónapos. A nagyfiammal anno és most a kicsivel is van időm kb. mindenre, de nekem mindkét gyerekem nyugodt természetű, elég jó alvó gyerek, akik eljátszottak/eljátszanak magukban is, nem igényelték/igénylik a kézben létet, na és van nagyszülői segítségem is, szóval szerencsés vagyok. Vannak viszont letehetetlen, nyugtalan, sírós, rossz alvó gyerekek, na náluk el is hiszem, hogy nem sok mindenre jut idő.
2021. jan. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell általánosítani. Nem minden baba egyforma. Nekem pl.szerencsém van egy nyugodt babával és egy segítőkész férjjel.
2021. jan. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

Nekem hasfájós, sokat síró, éjszaka rengeteget kelő babám van. De enni, pisilni, szusszanni akkor is adok magamnak időt. Ha kell, közben fél kézzel ringatom a bölcsőben, tologatom a babakocsiban, fogom az ölemben.

Amíg zuhanyzom este, férjem foglalkozik vele. Nem vagyok kipihent, nem nézek ki jól, lehet 3 napig ugyanúgy van befonva a hajam ahogy hagytam mosás után, de nem mondhatom, hogy semmire sincs időm

2021. jan. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
71%
Az az igazság, hogy egy anya is ember, szükségletekkel, és jó erre idejekorán rászoktatni a babát is. Nem vagyunk biorobotok, és ha a saját szükségleteinket félrerakjuk, abból később problémák lesznek. Mint hogy a kérdésben leírt dolgok.
2021. jan. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
Refluxos baba, 30-40p mellen, 30p fuggolegesben, utana sem lehet haton. Elotte cseppek, utana cseppek, eros tejleado reflexszel fejnem kell valamennyit szoptatas elott h ne nyeljen tul sok levegot. 20perceket alszik napkozben tobbszor, ilyenkor hazimunkazok vagy magamnak keszitem a kajat. Az o refluxa miatt dietazok, emellett nevelek 2 gyereket es a ferjem 2helyen dolgozik, este jon csak haza mocsarfaradtan. Vacsorat mire megcsinalom, hazikat atnezzuk, a baba mar ehes v faradt igy nem eszek veluk, hanem intezem a furdovizet, furdetes utan rogton mellre keredzkedik, 22korul vacsorazok egyedul. Du 3kor ebedelek. A dieta miatt sokszor kell szaporitani a tejem, tegnap este is a ferjem ringatta fel oran at amig fejtem... emellett maszkalok gyerekdokihoz, gyerekfogdokihoz, nodokihoz, ugyintezni, postara, megyek a gyerekekert napkozibe vagy csak szimplan babakocsizunk. Minden napra jut valami ami miatt kint vagyunk 2orat. Utana hazajovunk es kezdodik a szoptatasmizeria. Hat igy. Atmeneti allapot es a csaladom minden tagja segit a maga modjan de nincs patikarend.
2021. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%
Szia. 2 hónapos múlt a lányom és 100%-ban tápszeres. Ezt azért volt fontos megjegyeznem, mert sokkal többet alszik egyhuzamban, mint egy anyatejes baba, nem kel olyan gyakran, mert a tápszertől nem lesz olyan hamar éhes, így azért az esetek nagy részében tudom, hogy ha elalszik akkor van 2-3 szabad órám. Persze nála is volt olyan, hogy nyűgös volt, nehezen aludt el és hiába keltem 7kor csak 10kor tudtam megreggelizni, de mindig jut idő az evésre és arra is, hogy egy kicsit összekapjam magam (haj és egy laza smink) és ne pizsiben legyek egész nap. Amikor alszik akkor szoktam takarítani, rendet rakni, főzni. Ha esetleg ébren van akkor a hordozóban kiviszem a konyha asztalra és onnan lát engem én meg tudok mellette főzni pl. Beszélek hozzá, szól a zene. De azt is hozzá kell tennem, hogy a lányom egy nagyon jó és nyugodt baba. Szerencsénk van vele. Ha 2 emberes, állandóan síró ölbebaba lenne, akkor biztos vagyok benne, hogy én sem tudnék ennyi mindent megcsinálni mellette és én nem is szeretném bántani azokat az anyákat akiknek semmi idejük másra...főleg ha semmi segítségük nincs. Én nagyon bízom benne, hogy ilyen nyugodt gyerek marad majd.
2021. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%

*utana sem lehet hason.


Ha elso gyerek lenne es refluxos, akkor tobb idom jutna mindenre amugy, hisz nem kellene a tobbieknek reggeli, vacsora, ferjem is meg tud kenni egy szelet kenyeret maganak.

2021. jan. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%
Van baba, aki csak ölben alszik. Szopizás után bealszik, és hiába alszik, nem állhatsz fel, nem tudod letenni, arra felébred. Hordozókendő jó, de limitált, hogy mit tudsz megcsinálni, pl főzni, takarítani nem lehet előre kötött babával.
2021. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért nem volt, mert refluxos volt, gótikus szájpaddal, szoptathatatlan, vegyesen táplált, hipotón megkésett mozgásfejlődésű, hasfájós: ez azt jelentette, hogy fejtem, etettem, pótoltam, tartottam, utána tornáztattam, hordtam heti ötször az otthoni torna mellett gyógytornászhoz, plusz rengeteget voltunk kórházban.... stb.

Második gyerekkel könnyebb lett volna, ha ő az első.

Vele azért nem volt könnyű, mert ott volt mellette a testvére, akit továbbra is hordani kell tornára, logopédushoz, gyógypedagógushoz, oviba. A maradék idő pont arra volt elég, hogy ellássam a kicsit. De azért a rutin sokat segít.

Nagyszülők nincsenek, az apjuk teljes értékű szülő, de nyilván dolgozik, napközben nem tudott átvállalni semmit. Munka után persze ketten együtt álltuk a sarat.

2021. jan. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!