Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvónők azt mondták legyen...

Az óvónők azt mondták legyen egy nap a héten amikor nem alszanak ott a gyerekek akiknek az anyukájuk otthon van kisbabával, hallottál már ilyet?

Figyelt kérdés

Nálunk ez borzasztó nagy galibát okoz.

Eleve a lányom óvoda-mániás erre készült hónapok óta. Imád ott lenni, nem akar hazajönni ebéd után, mert akkor kimarad a délutáni játékból az udvaron.


Másrészt a kettővel nem bírok,mert mindkettőnek más lenne a jó és sosem tudok egyszerre jót tenni nekik, és így valamelyik mindig üvölt.

Harmadrészt pedig meg van mondva percre pontosan mikor kell értük menni azon a napon, van egy 15 perces időintervallum amíg oda kell érni, mert előtte ebédelnek, utána meg már altatnak az óvónők. Hát nem túl egyszerű a kicsivel bárhova is időre menni, így az az egy nap amikor ez aktuális általában azt szoktam érezni, hogy megbolondulok.


Úgy érzem, megbolondulok ettől, de nem akarok rossz anyukának tűnni azzal hogy elmondom, ez nekem/nekünk nem jó :(

Foglalkozok én a nagyobbal is, szoktunk csajprogramokat tartani amikor apa a kicsivel otthon marad stb... de ez a rövid nap nem jó nekünk. :(


2012. okt. 8. 15:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

Na egy panaszt megérne. Az óvónők csak egy lógós napot akarnak. Vagy van konkrét indok? Továbbképzés aznap délután?

Ne hagyd magad.

2012. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet nem hallottam! és felborítja a ritmust bennt is, nem csak otthon!
2012. okt. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
71%
Hihetetlenek mostanában az óvónők,komolyan.Persze tudom van sok lelkiismeretes kivétel,de olyan sztorikat hallok a barátoktól,hogy a hajam égnek áll.Az enyém még csak egy év múlva kezdi az ovi,de már most fázom a gondolattól,hogy mi is kifogunk egy ilyet:(
2012. okt. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
79%

Na nálunk ugyanez van. Van egy 6 éves nagycsoportosom, egy 3.5 éves középsőm aki már egy éve(!) mindennap oviba készül és van egy 10 hónaposom. Nálunk is ez van hogy a lányom csak most kezdhette az ovit és állandóan elmondják és éreztetik hogy mivel én otthon vagyok vigyem már haza délben. És nem akarom hazahozni mert egyrészt imádja az ovit a kis barátai is mind ott alszanak jó alvó is a lányom aktív de azért simán lefektethető ebéd után és 23an vannak a csoportban ami nem egy olyan de nagy létszám szerintem.

Legalábbis a fiam a nagycsoportban 27-es csop.létszámban van.Ő is szeret kötetlenül játszani délután főleg mivel az ovinak hatalmas és jól felszerelt játszótere van nálunk meg itthon (falu) egy darab játszó sincs.

Az óvónők szerint ha úgyis otthon vagyok, jobb az a nagyobbnak is hogy hazamehet pár óra után. Én meg ezzel nem értek egyet. Nem is tudom mit csináljak mert ha szólok a vezető óvónőnek ezekre hivatkozva lehet hogy ő egyetért velem, és megengedi a dolgot, de az óvónők gondolom ennek nem örülnének, és nem akarom hogy a lányomon csattanjon az ostor végül. nem tudom mi a megoldás.

2012. okt. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 bibus26 ***** válasza:
84%
Nálunk eleve fel se veszik egész napra az olyan kisgyereket,akinek otthon van az anyukája.Reggel 8-ra beviszed,12-kor elhozod.Meg lehet oldani,csak akarni kell.Attól még reklamálhatsz,de lehet, csak az óvónők ellenszenvét váltod ki.Ők is csak emberek,nekik sincs egyforma napjuk...
2012. okt. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
72%

Nem te leszel rossz anyuka, ha ez neked nem jó, hanem az óvónőket lehetne emiatt kirúgatni. Elhiszem, hogy nehéz dolguk van, mert minden csoportba 30+ gyerek jár és nincs pénze az államnak ehhez elegendő óvónőt foglalkoztatni, ezért ennyi gyerekre jó ha 2 felnőtt jut. De nem az a megoldás, hogy hazaküldik a gyereket.

Tegyük fel, hogy irodai melós vagyok, és kijelentem a főnökömnek, hogy a héten egyik nap délután ne hozzon nekem melót, mert nem fogok dolgozni, hanem majd csak ott ülök az irodában és teszem a semmit. Úgy raknának kifele, mint a sicc. Egy óvónő meg ezt megteheti? Hát nem teheti meg, ő is csak egy alkalmazott.

Egyszerűen ne vidd haza a gyereket ebéd után, akármit mondanak az óvónők! Ha ott a gyerek, úgyis kénytelenek lesznek foglalkozni vele. Ha pedig rosszul bánnak vele emiatt, akkor verd ki a balhét!

2012. okt. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az a helyzet hogy nálunk sok óvoda van, és mindenki befért aki jelentkezett, így felvették a lányomat is. Tudtommal idén nem volt olyan akinek ne jutott volna hely. Ezzel nincs gond.

22-en vannak a csoportban, kb 6-8 gyerekért jönnek délben evés után, vagy a nagymama, vagy anyuka/apuka. Szóval eleve nem maradnak sokan. (Plusz ugye valaki mindig beteg, ez is levesz a létszámból).


Ennek ellenére mondták az óvónők amit már fent leírtam, ezt a heti 1 napot. Azzal indokolják (amit egyébként mindig hangoztatnak), hogy a gyerek érdekében tesznek mindent.

Erre konkrétan azt mondták, hogy náluk ez évek óta bevett szokás, hogy legyen egy nap amikor a gyerek nem érzi úgy őt elküldi anyuka óvodába mint aki már nem kell, miközben a kicsivel meg otthon van.És hogy milyen jó lesz a gyereknek hogy lesz egy nap a héten amit úgy érez hogy az övé. Amit várhat.


Az a helyzet hogy a mi csoportunkban az összes szülő (elnézést a kifejezésért, de így van), mint a birka megy az óvónők akarata után, senki semmiért nem szól, mindenki mindent szó nélkül elfogad. A szülői értekezleten mindenki csak jegyzetelt, senki semmit nem kérdezett rajtam kívül.

Tanácstalan vagyok.


Azt amúgy nem mondom, hogy az óvónők rosszak vagy lógósak lennének, lehet hogy őket tényleg a jó szándéké vezérli, és az is lehet hogy másoknál ez tök szuperüól beválik, de nekünk nagyon nem jó így. :(

2012. okt. 8. 16:06
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Valahol abszolút megértelek, de valahol úgy érzem, hogy neked is alkalmazkodni kellene.

Nekem 3 gyerekem van, a nagy középső csoportos, a középső kiscsoportos, a kicsi itthon velem.

Nálunk nem engedik, hogy a gyerekeket hétköznap hazavigyék ebéd után kivéve pénteken. Ez az egyetlen egy nap, mikor haza lehet menni, de akkor elég sok gyereket hazavisznek. Az indok erre az, hogy megzavarja a gyerekeket (azt is akit visznek és azt is aki marad), ezért nem igazán szeretik. De belátják, hogy a gyerekek péntekre elfáradnak, ha beígérik a szülők a déli hazamenetelt jobb kedvel csinálják végig a napot. Nálunk is ez a helyzet. Persze ilyenkor csúszik a napunk, a kicsi is totál felpörög, hiszen ebéd után még megyünk csavarogni, nem az ágyba aludni. A nagyok sokszor el sem tudnak aludni mire hazaérünk, annyira fel vannak dobódva. Szóval nem túl idilli ez a napunk. Ennek ellenére ez csak egy nap az 5-ből, azt mondom ki lehet bírni. Gondolkozz pozitívan. Örülj, hogy 4 napig bent lehet teljes napot. Vannak óvodák, ahol egyet sem engednek. Ha nagyon nem értesz vele egyet, válassz másik óvodát, ahol ez nem probléma. Amúgy milyen a viszonyod az óvónőkkel? Ha jó, esetleg meg lehetne velük őszintén beszélni a problémádat. De azért az indokaidból én egyetlen egyet találok helyt állónak: az elsőt. Az OK. A másik kettő azért már nem az óvónő problémája. Erre mondják azt a rossz akarok, minek szültél kettőt, ha nem tudod megoldani? Nem akarok én pálcát törni a fejed felett, de azért én úgy gondolom tudnod kell bírni kettővel, nem lehet, hogy egyet lepasszolj állandóan. És azért nem olyan nehéz negyed órás intervallumban sem odaérni valahova. Gyakoroljátok, mert mi lesz veletek, ha dolgozni fogsz Te is járni?

3 gyerekes anyuka

2012. okt. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
de most oszinten heti egy nap??? ennek mi ertelme van? es miert tesz jot ez a gyerekenek? nem ertem.
2012. okt. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Én minden pénteken hazahoztam délben a lányom, amikor gyesen voltam a kicsivel. Kérés nélkül.
2012. okt. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!