Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elegem van,11,5 hónapos babám...

Elegem van,11,5 hónapos babám hónapok óta csak a joghurtot eszi meg, már mindent próbáltam, nagyon el vagyok keseredve. Mit lehet tenni? Éljen csak azon?

Figyelt kérdés
Nem is tudom, több, mint 3 hónapja, más nem is kell neki. A többi kajától hánytatja magát vagy hány is. Hihetetlen csatározás minden evés. Már mindent kipróbáltam. Az orvos csak annyit mond, legyek szigorú. Hát kösz. Félek, hogy valami rendellenesség áll a háttérben. Mik lehetnek azok? El fogom vinni másik orvoshoz és kivizsgáltatom. Nem hiszem el, hogy hónapokon keresztül ezt csinálja. Ja és van, hogy csak este eszik és egész nap elvan a reggeli tápszerrel. Kerestem neki multivitamint, találtam olyat, ami 1 éves kortól van, de pl. abban nincsen vas, csak folsav. Légyszi, biztassatok 1 kicsit, mert nagyok kivagyok. :(
2010. aug. 15. 17:38
1 2
 1/17 anonim válasza:
54%

az én babám egy éves koráig csak ilyet evett és megnőtt:


[link]

2010. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A bnőm kislánya 1 éves, és a tápszeren kívül, nem hajlandó csak 1 fajta bébikaját megenni...szóval Én nem értek hozzá, de lehet, hogy ebben a korban ez ilyen akaratosság, vagy ilyesmi...

De azért Én is kivizsgáltatnám...

Kitartás! Járj utána, ha ennyire aggódsz, nem érdemes idegelned magad, és különben meg az is lehet, hogy az anyai ösztönöd jelez, ami a gyerekdokinak nincs!!!!

2010. aug. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Uhh és most ráadásul beteg is lett, majd holnap megmondja a doki, de sztem 3 napos láz. Persze, hogy motoszkál az agyamban, hogy legyengült az immunrendszere.
2010. aug. 15. 18:16
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

probald meg a sio 100%os gyumolcspépjét, ami ilyen "szippantós", a kubu mellett szokott lenni altalaban.

amikor az en bebim csinalta ezt, en ilyet adtam neki, mert izgalmas neki enni, hogy ki kell szippantania


kb par hónapig, talan 13 hós koraig (9 hós korától)ez ment nalunk is, aztan hipp hopp atvaltott felnott kosztra..szoval nalunk volt pép meg szilard, atmenet zero.


egyetek elotte elvezettel, meg fogja kivanni. ne adj neki eloszor, aztan amikor hisztizik erte, akkor add be a derekad :D legyel taktikus.


orvosok viccesek tudnak lenni ha kajarol van szó :) en egesz vegig hallgattam, hogy egyen a gyerek 6x, meg 5x kesobb, meg egyen ezt is, azt is, egyaltan: egyen. mondom jo, tomni nem fogom, orvos: nem is szabad tomni.en: akkor hogy varazsoljam bele a kajat? :))

2010. aug. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
ÉS mit mondtak, kedves utolsó, miért csinálta ezt a te babád? Szerinted tömjem vitaminnal? Veszek is neki ilyen szippantós izét. :) Köszi.
2010. aug. 15. 21:40
 6/17 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak is vannak ilyen időszakai. Most 20 hónapos. 10 hónapos korától kap tápszert reggel-este (előtte szopizott), a tápszer azóta is van, azt mindig elfogadja, szereti nagyon. De közben, amit ő evésnek gondol, hááát. Volt, hogy 1 hónapig csak a meggyes danone joghurtot ette. Aztán volt, hogy hetekig a kecskeméti gesztenyés bébiételt. Aztán volt virslis-párizsis korszaka. Egy időben állandóan répa kellett neki, aztán meg csak a főtt husi.

Mondjuk én már nem szenvedek ezen, már megszoktam, hogy ő ilyen. Az a lényeg, hogy egyen, mindegy mit, csak valamit egyen. Egészséges, boldog, jókedvű, vidám, kiegyensúlyozott, jól eszik, minden oké vele. Egyszerűen csak ilyen fura az étkezése, ennyi. Én emiatt nem vittem orvoshoz. Egyszer rákérdeztem a védőnőnél, ő azt mondta, tömjem meg. Na az nem az én világom. Én soha nem erőltettem neki az evést, mindig azt és annyit adtam neki, amit kért, amit elfogadott (vagyis jelen időben is).

Elmondom, hogy ma mit evett, pedig egész nap futkosott, reggel tápszer 2,5 dl, ebéd du. 2-kor 2 darab virsli + fél üveg kecskeméti szilva, uzsi du. 6-kor puding, vacsi 8-kor 2,5 dl tápszer. Ez igazán nem sok, de nap mint nap ez megy nálunk.

Én Cebion Multivitamint adok neki, ha már rendesen nem eszik, legalább valami vitamin jusson a szervezetébe.

Egyébként egy időben kipróbáltam azt is, hogy kiéheztettem, hogy hátha akkor majd eszik többet és jobban, de akkor sem kellett.

Remélem azért a tapasztalataimmal tudtam egy kicsit nyugtatni a lelkeden. Szerintem nyugodj meg, úgy tűnik a te babád is a válogatós és keveset evő kategória, ez van, fogadd el. Ja igen: nem a szemed előtt fog éhen halni :)

2010. aug. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Egészséges, boldog, jókedvű, vidám, kiegyensúlyozott, jól eszik, minden oké vele.

--- elírtam: jól ALSZIK --- ezt akartam, bocs

2010. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Elvittem másik orvoshoz, azt mondta, csak hiszti, biztosan nincsen semmi baja, majd kinövi. Na de mikor??? Akinek volt ilyen gondja, annak mikor nőtte ki a gyermeke? Úgy szeretnék már adni neki krémleveseket, sajtos husit, virslit, stb. Ugye 9 hónapos kora óta csinálja és most lesz 1 éves két hét múlva.
2010. aug. 16. 19:16
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Bár nem vagyok szakértő, de a saját példámból kiindulva azt tudom javasolni, hogy te légy kitartó.

Az én babám tápszeres. Már 3-4 hónaposan kóstolgattuk az új ízeket. Az új kajákat, meg 3-4 kanállal kezdtük. Bizony a mi kajánkban is volt "kígyó".

Jött a boáááá:)))

Amikor a férjem etette, akkor ő elkezdett pánikba esni, hogy "jaj te úr isten, milyen gonoszak vagyunk és megfullad a gyerek".

Nos én erősebb voltam. Bizony volt, hogy be voltam terítve a kajával, mert a pici rám köpte, de kitartottam.

És láss csodát, most mindent megeszik a pici, pedig csak 7 hónapos lesz.

Tényleg neked kell erősnek lenni. 3-4 kanállal próbálkozz te is és mindig új ízt adj.

Sok sikert.

2010. aug. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%
A gyerek ösztönösen tudja, mi kell neki. Bátyám 1-5 éves kora között CSAK kakaót ivott. Gyarapodott, kiegyensúlyozott volt, de mindenki izgult. Vitték is pestre orvoshoz, de ott is azt mondták, hogy egy gyerek sem halt még éhen, akit étellel kínáltak. Neki a joghurtra van szüksége, majd elmúlik, de aztért időnként kínáld mással. De ne erőltesd! Tudja, mikor mire van szüksége. (Amúgy az én kisfiam csak húst hajlandó enni, meg legfeljebb gumicukrot... )
2010. aug. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!