Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 3 hónapos korban vették...

Ha 3 hónapos korban vették észre, hogy elfeküdte a baba a fejét, az helyre jöhet még?

Figyelt kérdés

Most 3 hónapos a kislányom. Soha nem tudott másképp aludni csak háton. Gondoltam a laposfejűség elleni párnára az elején, de mivel bukós baba, a védőnő lebeszélt róla. Azt mondta hogy megfulladna alvás közben ha bukik.

Viszont most vettem észre hogy a hatalmas haja alatt nem látszott eddig hogy egyik oldalon lapos lett a feje. Mindig csak egy oldalon alszik hiába fordítom át a fejét.

Kiküszöbölhető még a probléma ilyen korban?

Vettem neki lyukas párnát de azon is elfordítja, így elkezdtem hason altatni, nagyobb meló mert legtöbbször felkel ahogy le akarom rakni de kitartó vagyok.

Vagy a hason alvás nem megoldás?



2021. jan. 25. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Először is a dokival vagy a védőnővel beszélnék hogy miért nem fordítja a másik oldalra a fejét.

3 hónapos koráig minden alkalommal megkérdeztek hogy fordítja-e mindkét irányba mert ha nem akkor devenyeshez kellett volna menni

2021. jan. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Helyrejön, ne aggódj! Ne is forgasd, párna tilos. Hamarosan maga forgolódik.
2021. jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
1-es: csak alváshoz fordul a kedvenc oldalra.
2021. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is laposabb volt az egyik oldal, azon aludt, mert az volt a kedvence. Már nem is látszik, 1 éves, szóval nem kell azonnal a piócásemberhez vinni a gyereket, ahogy itt tanácsolta valaki.
2021. jan. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Természetesen ki lett derítve miért van kedvenc oldala. Feszes az izma. Gyógytornászhoz fogunk járni. De ezt is úgy vették észre hogy bekerült a baba a kórházba. Én hiába mondtam a gyermekorvosnak és a védőnőnek hogy hátra vágja a kezeit hason, azt mondták nem baj....


Szóval akkor helyre jöhet még.

Az jó ötlet hogy hason altatom innentől? Mert háton párnával is a kedvenc oldalára fordul csak.

2021. jan. 25. 21:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért aranyosak vagytok hogy lepontoztatok aztán csak igazam lett...sosem értettem miért kell lehurrogni a másik gondolatát attól függetlenül ha nem egyezik az enyémmel...
2021. jan. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Helyrejon:)
2021. jan. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam én is. Én talán hamarabb láttam mert kopasz volt. 4 honaposan oldalt kitamasztva altattam,amig el nem dőlt. Aztán miután megtanult forogni váltott hason alvásra. 12 hónapos korig alakul a fej,azt mondta a háziorvos. Most egy éves,szép a feje már. Genetika is benne van, apjának olyan lapos ,mintha fejszével vágták volna.😄
2021. jan. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Ahhoz képest hogy bukós.. 🙄Tilos bukós babát hanyatt letenni evés után. Pontosan is így fulladhat meg.

Refluxos a 3.gyerekem 7 hetes.. Mindig hason vagy oldalt fekszik forgatva.

2021. jan. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Malacka1212 ***** válasza:
Szia. Mi is igy vagyunk. Az én babám 4 hónapos, 3 hónaposan vettük észre. Nagyon durván lapos lett fél oldalt a feje. Nekünk a kutacsa is kemény igy magánrendelésre elviittem egy idegsebész professzorhoz. Az nem derült ki végülis hogy amiatt féloldalas e a buksija mert elfeküdte vagy a csontosodás miatt. 3 hete altatom hason, illetve próbálom hasaltatni is. Már most látszik a változás. Hozzánk is jár hetente egyszer gyógytornász. Remélem kikerekedik a feje és nem lesz gond a csontosodás miatt sem.
2021. jan. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!