Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol lehet pihentetni egy egy...

Hol lehet pihentetni egy egy éves babát ? 82 cm és 12 kiló

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy olyan jó lenne néha nyugodtan meginni egy pohár teát és addig a babát ( kisgyereket ) betenni egy biztonságos helyre . Vagy ha már látom hogy fáradt ,ne kelljen egyből az ágyba menni vele ahol csak rajtam ugrál . Milyen megoldások léteznek ? Az előbb nézegettem beltéri fuggoagyat de olyat nem találtam ahol be is lehet kötni és félek hogy kiesne. Vagy esetleg egy hinta is szuper lenne . Vannak olyan hintak ,ugrálók amelyeket az ajtofelfara lehet raszerelni. Talán ott is el lenne pár percig . Ötletek ? Tapasztalatok?

2021. febr. 1. 18:03
1 2 3 4
 21/31 Derjaderja ***** válasza:
74%

Van Adamo-hinta, de ilyenkor már nem éri meg beruházni rá. Van junior verziója, az nem tudom, mikortól jó. A lányom szerette az adamot, ha löktük... ettől fúggetlenül a semminél a hintáztatás is jobb kávehoz.


Függőágy hintaban ébren ebben a korban tuti nem.lesz meg.

Van még rugós hinta.

Csepphinta de kb 2 éves kortól.


Amúgy én is engedtem 1 éves kortól napi 10 perc mesenézést, amit 2 éves koráig felemeltem 20-ra. (Bogyó és Babóca,.Bing,.Frakk, Bori). Én akkor azt gondoltam, ennyitől biztos nem lesz baj, annyit vagyunk természetben és annyit olvasunk is könyveket, gondoltam, nem ezen múlik. Kicsit bánom, azota olvastam, hogy 3 év alatt nem javasolt. Ettől függetlenül egyelőre nem látom hátrányát, sok napunk képernyőmentes.


Amúgy nalunk pont egyéves kor után kicsivel kezdte érteni, hogy ha valami dolgom volt, amikor 15 hónapos koraban kisterhesen rosszul voltam és mondtam neki, hogy Anya pihen, akkor teljesen megértette és pár percig nyugton volt mellettem.


Később ez meg jobb lett, és aztan kifejezetten ügyes lett önálló játékban, igaz, nalunk sose volt elzárva tőlem, de a kózelben elvan.


Így leginkább kis türelmet még és az önálló játék fokozatos bátorítását javaslom, egyelőre úgy hogy Te is ott vagy és párhuzamosan csinalsz valamit pl elkezdesz egy tornyot èpíteni. Pátszor biztos ledönti de van rá esély, hogy utána elkezd maga is epíteni.


Azt írtad, nagyon sok a játék. Ez is baj lehet, sok kutatás van arról, hogy több játékszerrel sokkal kevesebbet játszanak mint kevéssel. Az sem mindegy milyen jatékok. Nem tudom, az Egyszerűbb gyermekkor (Simply parenting azt hiszem) könyvet olvastad-e.


Nem tudom van-e erős napirend de az önàlló játek kialakításában az is segíthet.

De sokan írják, hogy mindent megtettek de nincs el semennyit a kicsi, nyilván erre is meg kell érniük és nem egyszerre érnek.


Baràtok nem tudnak segíteni? Vagy egy másik anyuka hasonló helyzetben?

2021. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, ne bántsd őket és ne irigykedj azokra, akiknek szerető párjuk van és jó férfinak szültek gyereket, aki munka után szeret a gyerekével lenni :)


Ha semmi se jó a gyerekednek, nem ért semmit, nem tudja 10 percre se lekötni magát, arra meg no comment.


Nem csoda hogy egyedül vagy, ha semmire nem tudsz időt szakitani, egy férfira se tudnál.. Pedig jól tud esni, napi többször is :) és a kreatív, megoldás orientált anyukák ezt kivitelezni is tudják, van is mellettük apuka :)

2021. febr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Derjaderja ***** válasza:
45%
Simplicity parenting.
2021. febr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
46%
Nem aranyom, én nem várom el apukától, hogy foglalkozzon vele, magától foglalkozik kérdés nélkül. Egy normális házasságban észrevesszük a másik énidő igényét és megpróbálunk segíteni a megvalósításán.
2021. febr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Ez igen ... A kérdés arról szólt hogy mit gondoltok a benti hintarol vagy a fuggoagyrol ehhez képest el lettem mondva mindennek ... Köszönöm szépen annak aki normálisan válaszolt , a többire meg no comment...
2021. febr. 1. 22:37
 26/31 anonim ***** válasza:
25%

Akkor legyen a függőágy, de csak ha le is lehet benne kötözni

LOL 😂😂😂😂

2021. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
55%

Bocsánat ez teljesen off válasz lesz:

És mi van a gyerek apja meghalt egy baleset vagy ilyen miatt? Esetleg minden jel nélkül lelépett és vissza sem nézett, holott jó volt a párkapcsolat stb.

Nem tudhatjuk, szóval ne bántsátok a Kérdezőt és egymást sem .

2021. febr. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
82%

Benti hinta. Az én gyerekeim egy hónapos koruk óta hintáznak, imádják, az mindig aduász.

Valaki írta, hogy meg kell tanulnia egyedül is játszani és ez szerintem is így van. Persze nem elvárható, hogy azonnal fél órát ellegyen, szép fokozatosan kell szoktatni, de nem kell mindig szórakoztatni, tanuljon meg önállóan játszani. És igenis zavaró a sok játék. Főleg ha mind szem előtt van. Csak pár darabot hagyj elő, a többit rakd el, utána hetente (vagy ha már látod, hogy unja) cserélgesd őket. Így mindig lesz újdonság. Egyre több időt tud majd egyedül is játszani.

2021. febr. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
66%

Nekem csak egy megoldás jut eszembe. Nem is értem, hogy bírtad eddig teljesen egyedül, keress egy bébiszittert. A saját mentális egészséged miatt leginkább!

Ez a mondatod összefoglalja: "Neki senkije sincs rajtam kívül..."

2021. febr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

.


( Gondoltam írok egy pontot hogy legyen mit lepontozni. )


A normális válaszokat köszönöm szépen!

2021. febr. 2. 15:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!