Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom próbálkozik a...

Kislányom próbálkozik a hátról hasra fordulással. Az egyik oldalra megy neki. A másik oldalra pedig nem megy neki csak homorít. Ez feszességre utalhat?

Figyelt kérdés

Oldalra fordul félig, a fejét teljesen hátra csapja, csak még a lábát nem lendíti. Lényegében oldalfekvésben homorít, ezt így tudom röviden megfogalmazni.

Ez feszességre utalhat, vagy csak még nem jött rá a technikájára a lányom?



2021. febr. 2. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1 hónapon keresztül, csak az egyik irányba fordul, úgy hogy motiválod is, és nem megy, akkor szerintem érdemes megnézetni.
2021. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amíg oldalfekvésben homorít, addig nem fog tudni átfordulni. A kettő kizárja egymást.
2021. febr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából puha ágyon mikor mellette űltem, (egy picit besüpped alattam a szivacs) akkor sikerült már neki, homorítás nélkül. Nyílván az is segített neki, hogy egy nagyon picit lejtett felém a szivacs.

De ezt kemény felületen egy pár napja kezdte el csinálni.


Hogyan illetve milyen tornával tudnék én neki segíteni, hogy ez könnyebben menjen neki?

Vagy ez már mindenféleképpen szakember?

2021. febr. 2. 14:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem feltétlenül kell szakember. Amikor ébren van, legyen letéve a földre, ne puhára, ne pihenőszékbe. Magától rá fog jönni. Azt nem írtad egyébként, hogy mennyi idős?

Vannak egyébként gyakorlatok, de nem biztos hogy szükségesek neki. Adj még időt magatoknak.

2021. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja igen az nem írtam, hogy 5,5 hónapos és másfél hete kezdett el forgolódni hasról hátra. KB 2 nap gyakorlás után fordult meg kemény talajon az egyig irányba teljesen szabályosan hasra. Ezt pár napig csinálgatta. Ezután egy kis szünet és most kb 3 napja még a másik oldalára próbálgatom hasra fordúlni, de csak homorít az oldalán. Egyszerűen nem akarja a felső lábát keresztbe rakni, hogy a csípőjével átbillentse magát hasra.

Bocsánat ha nem elég érthetően írtam. Csak máshogy nem tudom megfogalmazni.

2021. febr. 2. 14:49
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Oh, hát még az elején van. Hagyj neki időt! 1 hónap múlva már csak mosolyogni fogsz, hogy ezen aggódtál :) Nyugi!
2021. febr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egy pár dologgal már így jártam😁 Ráparáztam, de feleslegesen😅

Köszönöm szépen a válaszokat! 🙂

2021. febr. 2. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!