Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisfiam állandóan...

1 éves kisfiam állandóan enne, ha valakit enni lát. Mit tegyek, hogy leszokjon erről?

Figyelt kérdés
Jó súlyban van, kb. 2 hete megy. Reggeli és vacsi tápszer, délelőtt pl, joghurt, ebéd valami főtt étel (ebből általában keveset eszik). Uzsira tejpép vagy lekváros kenyér...stb.Az 5 étkezés között mindig kap valami apróságot,mert ahogy meglátja a kenyeret, nyafog érte. Ha kinyitom a hűtőt, akkor is azt hiszi, kaja lesz.
2010. aug. 16. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha éhes, akkor adj neki enni. Csak figyelj oda, hogy ne egye túl magát, hogy mire eljön az ebéd, nehogy elmúljon az éhsége is. Egészséges falatokat csipegethet szerintem.

De nem kell ragaszkodni a napi 5 étkezéshez, lehet 6 vagy 7 kisebb is, ha a te babádnak így jó. Alkalmazkodj hozzá.

Az enyém pl 4-szer eszik, mert neki ennyi elég. Hiába ragaszkodnék a napi 5-höz, nem bír annyit enni.

Tegyél ki kistálba almaszeleteket vagy banánt vagy bulátát, eszegessen a babád, ha éhes.

2010. aug. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
:)) Nálunk is ez van, mindig kinézi a szánkból a falatot! De mi nagyon örülünk, mert egyébként nem valami jó evő a kicsike!! Szerintem az 5 kaja között nem kellene adnotok neki semmit. Tudom nehéz, mert gondolom elkezd sírni, ha nem kap, de ki kell bírni valahogy. A nassolás nagyon káros tud lenni, és ilyen korban lehet megalapozni a későbbi étkezési és súlyproblémákat!Épp most olvastam erről.
2010. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy leirtad szerintem nem eszik sokat.A reggeli tápszer utn adj neki reggelit is.Ha éhes még megeszi,de a tápszert el is hagyhatod és elég már csak este.Lehet tényleg mindig éhes marad.Amugy én ezért nem adtam még ilyenkor a mi kajánkat,mert rágnia kellett és hamar megunta nem evett eleget.Sokáig turmixoltam neki,gyors bekanalaztuk.A rágás miatt a reggeli és a vacsora szilárd volt.
2010. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az enyém is pont ilyen, akár mit csinálok, kinézi a szánkból a falatot. Ez főleg az ebédnél gáz, ezért a saját ebédjét kezdem neki adni, de nem az egész adagot, és utánna a miénkből kap egy keveset (ha olyan), vagy pedig összevagdosok neki zöldségeket, gyümölcsöket, esetleg egy pár darab kölesgolyót. Ezekkel elvan amíg mi is eszünk.

Egyébként nála most így alakul a napirend az evés terén:

kb 6 óra felé megébred :210 ml.tápszer (2 hónapja már nem akar szopni)

9 órakor kap egy kis kását gyümölccsel vagy magában

13 óra felé ebédel főzeléket kb 200ml.

17 óra uzsi: gyümölcs, esetleg egy kis abonett vagy kölesgolyó, kifli darab..

20 óra: 210 ml. tápszer és szunya.

Az ekcéma miatt nem kap tejterméket ezért azt növényi dolgokkal helyettesítem.

2010. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1 évesen már szerintem baromira unják a bébikajákat, vágynak az erősebb, érdekesebb ízekre. Nekem 11 hónapos a lányom, 9-10 hónapos kora körül teljesen rákattant a kiflire, kenyérre, legszívesebben folyton azt majszolt volna. Most viszont már más a sláger, a kiflikre rá se néz, most a sajt és a Scobby Doo gépsonka a kedvenc.


Adjál neki, ha kér, hidd el, ez is csak egy átmeneti időszak. Most még érdekli a kajálás. Pár hónap múlva örülni fogsz, ha bele tudsz imádkozni egy-egy falatot, addigra ugyanis nem a kaja fogja érdekelni, hanem minden más a nagyvilágba, játszani fog mindig és mindenhol (és mindennel, a kajával is)

Főétkezésekre is adj ízesebb ételeket!!! (A felnőtt is azt a kaját eszi meg szívesen, ami finom, nem?)

2010. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én babám akkor is enne, ha más nem eszik, jobban eszik társaságban az igaz, de egyedül is...

Egyenlőre hihetetlen nagy az energia igényünk, állandóan mozgásban van, valószínű ezért eszik naponta csak egyszer:D

2010. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!