Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell minden alvásért...

Miért kell minden alvásért "megszenvedni"? 6 hós. Alvások előtt állandóan sír, mintha nem akarna aludni.

Figyelt kérdés

Nyilván azért csinálja, mert az álmosságtól nyűgös, és sírós. De másnak is akad ilyen gondja? A reggeli vissza alvás is nagy sírás után sikerül csak, a 11 körüli alvása is kész rémálom, és a délutáni alvásért is nagyon meg kell szenvedni. Van, hogy akár 1 órát is küzdünk, altatom, nyugtatom, amíg elalszik.

Normális ez? Elmúlik majd? Másnak is van ilyen? Mitől lehet?


2011. nov. 20. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, neknk is sok ilyen harcunk volt, meg van is néha. Én azt a tanácsot kaptam ill olvastam, hogy ilyenkor a gyermek vagy túlpörög és a holtponton túl már kész csoda, ha elalszik, vagy fáj valamilye. Nálunk volt hasfájás is, fogfájás is... Sajnos hiába ringattam, ahogy készültem berakni a kiságyba már kezdődött minden előlről, még fáradtabban. Nekünk bevált a rezgős pihenőszék is, elektromos hinta is, napközben csak ezekben volt hajlandó aludni. Amikor már ezek sem működtek akkor azt mondtam elég, és azt követtem, amit páran rosszindulatúan "tudatos anyák megoldásának" mondanak. Hagytam, hogy magától próbáljon meg elaludni...persze rutin is kellett, peluscsere, evés, büfi, ölelés, sok puszi, egy kedves játék a kézbe, zenélő bekapcs és lassan kimentem a szobából. Játszott kicsit és egyre többször szépen bealudt. A holtpontra kell vigyázni, ki kell tapasztalni kb hány óra fentlét után fárad el. Remélem segítettem, bár kicsit hosszú lett..
2011. nov. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi is pont ezzel küzdünk és az én fiam is 6 hónapos. Néha úgy tűnik nekem, hogy azért nem alszik el, mert minden érdekli, de tényleg minden. Látom, hogy fáradt, ásitozik, dörzsöli a szemét, de hiába próbálom a szokásos módon elaltatni. Vagy azt szoktam csinálni, hogy teljes nyugi mellett próbálom elaltatni vagy próbálom mégjobban kifárasztani.
2011. nov. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

6 hó körül van egy kis ugrás, kevesebb az alvásigénye.

Én nem erőltetném, ő is és én is csak felhergelődünk. Én kivettem, játszott még, aludt később.

Most 8 hós, kb. 2 hete a reggeli visszaalvást elhagyta, 7-8 között kel, akkor reggelizik, fél 11-kor tízórai, és 11-kor leteszem és magától alszik. Mi elhagytuk az ebéd utáni alvást is, inkább lekötöm 4-fél 5-ig, akkor uzsonna, és utána rögtön megint alvás.

2011. nov. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 21. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!