Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől függ, hogy egy baba...

Mitől függ, hogy egy baba nagy vagy kis súllyal születik? Lehet befolyásolni?

Figyelt kérdés
Mindig a nagy babákat dicsérik, akik 3,5 kg felett vannak, a 2-3 kilósokat meg picinek tartják. Ez normális?
2010. aug. 16. 15:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Kis sullyal szuletnek altalaban azok a babak akiknek a szuleik is genetikailag kicsik es sovanyak,valamint a cigarettazas,alkoholfogyasztas es a terhesseg alatti vernyomascsokkento miatt,nagy sullyal szuletnek a cukorbeteg anyukak babai,altalaban azert atlagos babak szuletnek.Azert a ketto kilos mar koraszulottnek szamit.
2010. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 158 cm és 57 kiló vagyok. Több mint 5 kilós babám lett császárral.

Sem én, sem a baba nem lett cukros. Terhességi vitamint sem szedtem.

Apja fajta :-)

2010. aug. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia!Az első válaszolónak nincs igaza!Az án férjam 190cm és 110kg és mégis mind két lányunk átagos súllyal született.Az első 3kg a második 2700g!A dokim azt mondta,hogy szép kis formás baba.(másidikra)Nem kell mindenkinek 4kg babát szülni.Ja és gátvédelemmel szültem a 4kg babák anyukáját pedig meg kell császározni,mert nem fér ki.Majd kint megnőnek nem kell,hogy óriás baba legyen.
2010. aug. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Kedves utolso!Azt irtam hogy ALTALABAN!!!!!
2010. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%
Miert kell allandoan kotekedni?Valaszolj a kerdesre es kesz!
2010. aug. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Ok kedves első!Bocsánat.:):)
2010. aug. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem genetikától függ. A vitaminoktól biztos nem.

De én ilyet nem hallottam, hogy csak a nagy babákat dicsérik. Az én környezetemben nagyon sok 2,5 kiló körüli baba született, mindegyiket agyondicsérték, hogy milyen szép :)

2010. aug. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez csak a baba génjeitől függ. Minden picúrka picike amikor megszületik. Akár 2,5 akár 4kilós.


Az meg nem igaz hogy a 4 kilós babák nem tudnak megszületni csak császárral. Van olyan kismama akit tényleg meg kell császározni, de van olyan is aki meg tudja szülni.

PL. a testvérem is megszülte a kisfiát (hüvelyszülés) és 3900 gr volt.

2010. aug. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagyon, de szard le, hogy ki mit mond, a lényeg, hogy szeresd és egészség legyen!!

Lányom 3980 gral született, még a kórházban a dokik, nővérek , és védőnő is odavolt, hogy mekkora... pedig szerintem vannak ennél nagyobb babák is bőven...

Az átlag a 2,5 kg.

Ha mondjuk cukros vagy, attól lehetnek nagy babák, de nem törvényszerű.

Az elsővel cukros voltam, 3330 gr lett túlhordva 8 napot, a másodikkal nem lettem cukros, 1 nap túlhordással 3980 gr lett.

2010. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét fiam nagy baba lett! Hosszra is és súlyra is.

30 db terhesvitamint (Centrum Materna) szedtem mindegyik terhesség alatt... Nem voltam se cukros, se semmi. Ekkorára nőttek ottbent:)

2010. aug. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!