Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babának szülinapi ajándék?

1 éves babának szülinapi ajándék?

Figyelt kérdés

Babám 1 éves lesz, jórészt mindene megvan. Járássegítő, bébitaxi már van (tőlünk kapja), játékai van elég, készségfejlesztőit még jórészt ki sem tudta használni. Nem nagy helyünk van, hinta, hintaló, ilyesmik nem kellenek.

Takarója, ágyneműje van, pelenkát-ételt mi veszünk, a ruhaméretek meg össze-vissza vannak, bár azt azért biztos kap majd. Anyósék messze laknak, nem szeretnék ha hülyeséget vennének, vajon mit lehet még ajándékozni egy 1 évesnek? Mire lesz szüksége a közeljövőben? Tanácstalan vagyok...

Valami hasznos-érdekes dolgot tudtok ajánlani?


2010. aug. 16. 18:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
belépő az állatkertbe
2010. aug. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mr. Idegen ***** válasza:
67%

Fiú vagy lány?

Szerintem 1 éves baba a sem tudja hogy szülinapja van. :)

Ha lány pl. egy szép fülbevaló talán

2010. aug. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
53%
Na úgy látom nem csak én vagyok bajban:)Az én kisfiam 30-án lesz 1 éves és igazából mi sem tudjuk mi legyen az ajándéka. Valóban kicsik még hogy felfogják a szülinapot sőt az állatkerthez is kicsik.Szerintem a legjobb egy kis pénzt lerakni,ha nagyobb lesz és lesz igénye majd elköltjük,arra amit szeretne.
2010. aug. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Kokas Lajos ***** válasza:
98%

Ültessetek neki egy fát! Nem fontos a saját kertetekben, ültethettek valami kiránduló helyen is egy szép kis fát. Vegyetek kertészetben egy egy éves fát, az ültetésről készítsetek sok fényképet. Felnőttként nagyon büszke lesz a vele egyidős fájára és természetesen a nagyszüleire és rátok is, hogy ilyen környezettudatosan gondolkodtok. Szép közös programokat, kirándulásokat lehet majd kapcsolni a fához. Ezt akár minden évben megismételhetitek, később ha ő is be tud segíteni nektek az ültetésbe, az lesz az igazán emlékezetes felnőttkorában, hiszen mindíg ti juttok majd eszébe a fákról!

Boldog születésnapot kívánok!

2010. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom a fát:)
2010. aug. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

A járássegítőre és a készségfejlesztőkre kiadott pénz csak kidobás volt. A babák kreativitása akkor fejlődik,ha engedik őket egyedül játszani és saját maguk jönnek rá a dolgokra. A szülő csak segíthet nekik,de nem játszhat helyettük semmivel. Csak azzal játszanak,ami érdekli is őket! A járást pedig nem szabad erőltetni. Ha elég érett lesz rá,akkor fog járni! Nem kell minden reklámnak bedőlni.

Mivel játszik szívesen az egy éves baba? Mindennel,amit egymásba,egymásra lehet rakni. Legkedvesebb a tejfölös doboz. Mindennel,amit dobálni lehet, amivel zörögni lehet,

egymáshoz ütögetni,mindennel,ami nem játéknak készült. A képeskönyvek néhány percig érdeklik őket,da hamar megunják. Pl.a 13 hónapos lányom lehújabb játéka,hogy a kulcssomómon levő egyik kulcsot akarja a szekrény gombjába beletuszkolni. Képes ezzel negyedórát is eltölteni.

2010. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A járássegítőt örökli egy unokatesótól, a készségfejlesztőket pedig nagyon szereti, a könyveket pedig egyenesen imádja! Minden állatot, amit már ismer, rámutat, hosszú ideig nézegeti, lapozgatja a könyveket!

Szerintem amit eddig vettünk, annak mindnek volt értelme, semmi hülyeséget nem vettünk. A gyermek tanár családba született, tudjuk, minek van értelme, ezért is nem szeretnénk, ha olyat kapna, amire hamar ráun, viszont pénz van benne bárkinek is.

Az állatkert és faültetés nagyon klasssssz ötlet, köszönöm! :)

Ja, és csak azért kell valami ajándékötlet, mert a nagyszülők mégsem állíthatnak be egy tejfölös pohárral, nekik fontos, hogy érezzék, kap tőlük valamit az unokájuk. Én már több játékot nem akarok, a fának vagy állatkertnek bizony örülne a lányunk. :)

2010. aug. 16. 19:22
 8/16 A kérdező kommentje:

szerintem is hülyeség az ajándékozás, ez amolyan jelképes dolog, amire épp szükség van, azt szoktunk egymásnak ajándékozni, így neki is. Hiába kérnénk pénzt, valamit úgyis fog mindenki venni. :)

Mi egy bébitaxit vettünk, mert az tudom, hogy nagyon fog neki tetszeni, ha később fogja is csak igazán élvezni. :)

2010. aug. 16. 19:24
 9/16 anonim ***** válasza:
58%
Játéktároló, szép kép a szobájába, falimatrica szoba dekorálására, fali óra, nekünk olyan van hogy egy kisfiú és kislány puszilkózik, ha meglököm mozognak, nagyon tetszik neki, mágneses rajztábla, lego duplo, műanyg pohár tányér evőeszköz készlet szép disneys, szék kisasztallal
2010. aug. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Felsorolom,hogy mi miket vettünk,illetve kaptunk a kislányom szülinapjára,hátha ötletet meríthetsz belőle! :)

homokozó,tricigli,könyv,egymásba rakosgatható poharas játékok,baba szinti,fülbevaló,fürdőruha,tanulótelefon,színes ceruza,fp mássz utánam gömb,fp kockafaló elefánt, fakirakó...

Amit viszont nem szülinapjára kapta,de nagyon szereti,az pl a montessori tornya,meg van egy olyan fp házikója,amiben vannak állatok,és ha mondjuk lenyomja az istálló ajtaja melletti "gombot",akkor kijön a boci,és múzik,meg ilyenek...nagyon szupi kis játék..:),vagy imád labdázni. Van egy "szőrös " (tüskés) labdája az a kedvence. meg van egy nagy plüss labdája is,amivel a lakásban szoktunk focizni..:) ,azt is nagyon szereti.


Visszatérve a triciglire pl mostanában csak azzal megyünk a játszóra.. Úgy gizdul benne,hogy csak na..:) Míg megyünk,addíg nyomkodja a rajta lévő gombokat,és azok meg hápognak,meg zenélnek,meg ilyenek.:)


Remélem tudtam segíteni.

Előre is boldog szülinapot a babádnak!!! :)

(egy 1 éves /+1/2 hónapos/ kislány anyuja :))

2010. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!