Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy csecsemőt lehet matematiká...

Egy csecsemőt lehet matematikára tanítani?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elég papucs szintű a csecsemők értelmi szintje, de azért elég gyorsan fejlődnek. Nem ismerem a gyerekeket, semmit sem tudok a nevelésükről, teljes laikus vagyok. Hány éves kortól lehet őket matek/fizika/IT területén tanítani?

2021. febr. 14. 00:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez úgy van, hogy fel sem merül a szorzás ovis korban, nem szükséges és nincs meg az eszköztár sem hozzá, úgy értem lehet, hogy tudja 2 meg 2 az 4, de senki nem fogja neki azt tanítani, hogy 2-szer kettő az 4, pedig ugyanaz, nagy eséllyel nem is értené, hogy mit jelent az, hogy szorozni, ezekre meg kell érni és az általános iskolás korában fog bekövetkezni. A haverod vagy nem mond igazat, nem jól emlékszik, vagy nagyon erőszakosan tanították a szülei. Sok 3 éves pl. felismer betűket, számokat, egyszerűen csak megtanulják, de a jelentését nem értik, sőt a számolás is olyan nekik, mint egy vers eleinte, elmondják tízig, de fogalmuk sincs mit jelent.

Az it-vel kapcsolatban eszembe jutott, hogy lehet kapni programozható játékokat, már ovisnak is. Én nem szeretem ezt az eröltetett tanítást ovis korban, úgyhogy nem vettem, de lehet kapni sokfélét, elvileg a programozásra "tanít".

2021. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

11

A szóbanforgó barátom szülei és az én szüleim nagyon jóban voltak születésünkkor, ezt az infót tőlük tudom. Ettől függetlenül elképzelhető, hogy nem igaz, de azt sem mondhatjuk, hogy lehetetlen, mert azért volt már példa arra, hogy egy nagyon fiatal gyerek nagyon tehetséges bizonyos területeken. Ez genetika vagy nevelés kérdése? Nyilván nem fogja megtanulni, ha nem így neveljük/tanítjuk, genetika ide vagy oda.

2021. febr. 14. 16:23
 13/16 anonim ***** válasza:
47%
Nekem volt olyan mikor nem tudtam már mit énekelni meg mondókázni neki akkor a szorzótáblát mondtam. Természetesen semmit sem értett belőle, csak azt hogy anya ritmikusan beszél hozzám. Lehet később matek zseni lesz, kitudja :)
2021. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
#9: Ahogy én is írtam, absztrakt gondolkodás és ezért a matek és a fizika elvont fogalmainak a megértése nem lehetséges ilyen korban. A Chris Ferrie könyvek pedig nem oktatásra vannak, hanem mesekönyvek, mert mesélni bármiről lehet, nemcsak állatfigurás leporellókból és nemcsak Andersen-meséket. Horribile dictu, szerintem az sem baj, ha véletlen a szülő is élvezi a gyerekkönyveket. Egyébként van egy olyan érzésem, hogy ha a szülők kicsit több természettudományos témát kínálnának már kora gyerekkorban, talán kevesebben rajonganának mindenféle homályos, áltudományos elméletekért, jobb lenne a lányok esélye a STEM szakmákban és kicsit kevésbé lennének népszerűek a valóságshow-k és az insta-celebek. De persze ez per pillanat csak egy hipotézis.
2021. febr. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
14 nekem egyébként tetszik az a könyvsorozat, de egy baba semmit sem fog érteni belőle, neki az az újdonság, hogy ugat a kutya, nyávog a cica, nem ért még tudományos fogalmakat. Lehet, hogy a szülőnek jólesik felolvasni, ha ilyen az érdeklődése, de a pici gyerekeket az egyszerű történetek kötik le. Ráadásul a rajzok sem érdekesek benne. Viccből meg akartam venni, de túl drága és nincs magyar fordítása.
2021. febr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
66%
Áhh, szerintem amúgy egy állatos könyv sem kevésbé elvont, mint a Ferrie-k. A kutya meg a macska még oké, de hol találkozik egy csecsemő tehénnel, tigrissel, kígyóval, medvével? Miért értene többet ezekből a figurákból, mint abból, hogy a dolgok lefelé esnek, vagy hogy az a világító izé az égen a Nap és a Hold? Nem azt mondom, hogy az állatnevek ne lennének fontosak, csak szerintem egyszerűen megszokásból alakult ki, hogy pont ezeket preferálják a gyerekkönyvszerzők. Valójában bármi lehetne.
2021. febr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!