Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tavaly felmentést kaptam...

Tavaly felmentést kaptam matematikai tantárgy értékelése alól, holnap lesz az éves felülvizsgálat, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok, idén érettségizek. Egy éve kaptam egy felmentést matematikai értékelés alól mert olyan szintű alapismeretei hiányaim vannak, hogy nem várható el az, hogy egyenlően kezeljenek a többiekkel. Megkérdeztem még tavaly, hogy a jövőre nézve mi várható, kellesz e érettségiznem belőle, azt mondták, hogy valószínűleg nem kellesz majd. Ugyebár úgy történt ez a vizsgápat, hogy alapszintű matek feladatokat oldottam meg illetve a végén IQ és EQ felmérés is volt. Meg még sok más ilyen logikai bizbasz.


Most ha odamegyek mire számítsak majd? Ugyanezt végig kellesz majd megint csinálnom? Egyáltalán megkapom majd az érettségi alól való felmentést? Mihez kezdek ha nem?



2020. szept. 27. 18:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem is csináltatják veled végig teljesen ugyanazokat a feladatsorokat, de hasonló feladatok lesznek, mint tavaly. Ha tavaly megkaptad a felmentést, szinte biztos, hogy idén is megkapod. Ha mégsem, akkor van fellebezési lehetőség a szakértői vélemény ellen. Ha fellebeztek, akkor újra meg fognak vizsgálni más szakamberek.
2020. szept. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. szept. 27. 20:14
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyarból is van felmentésed?
2020. szept. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mert?
2020. szept. 27. 21:36
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ááá! Semmi, semmi.
2020. szept. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5 Látom dúlnak benned a kötekedő hormonok, csak azt nem értem, hogy miért pont az én kérdésem alatt kell szabaddá engedned őket. Helyesírást tekintve ritka az ennél magasabb színvonal mint a fehér holló.
2020. szept. 27. 21:57
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem miért nem volt ilyen lehetőségem annak idején hogy ilyen felmentést kérjek? Olyan sík hülye voltam hogy gyakorlatilag 12 évig csak álltam a tábla előtt a krétával a kezembe és néztem mint a birka,mert nem értettem.
2020. szept. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7 Én igazából nem is tudtam, hogy létezik ilyen, hogy matek felmentés. Tavaly a matek tanárom jelezte nekem először, hogy nem ártana egy vizsgálat, mert lehetséges, hogy diszkalkuliás vagyok. Végül az nem voltam, de komoly hiányosságot véltek felfedezni és akkor szembesültem azzal, hogy létezik ilyen is.

De sajnálom és átérzem a helyzeted, mert igazából 10 évig én is ugyanezt csináltam így tudom miről beszélsz. De a lényeg, hogy túl vagy rajta. Sikerült egyébként elsőre az érettségid?

2020. szept. 27. 22:19
 9/15 anonim ***** válasza:
Huh, én is végzős vagyok és kaptam felmentést matekból, de én úgy tudtam, hogy csak 16 éven aluli gyereknél kell évente felülvizsgálni, 16 év fölött már nem kell egyszer sem. Legalább is nekem ezt írták a papíromra/ezt mondták a szakemberek és nem kellett mennem felülvizsgálatra egyszer sem.
2020. szept. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Na megvolt, igazából nagyon végig se csináltatták velem ugyanazokat, 30 perc alatt végeztünk, néhány egyszerű feladatot a dokumentáció miatt muszáj volt megoldatni, hogy ha ne adj isten ellenőriznek, legyen bizonyíték, de elmondták már az elején, hogy amit tavaly ígértek, garantáltan megkapom.
2020. szept. 28. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!