Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó így az esti rutin?

Jó így az esti rutin?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babám. Mindig eszik fél6-6körül, és fél 7-7 körül nyűgösködve elalszik. Legkésőbb fél 9-re újból megéhezik, addigra szeretném megfürdetni, mert nálunk jól bevált a fürdés-evés-alvás sorrend. Csakhogy mostanában néha alig akar felkelni a 7 órai alvásból, így ébrszteni kell fürdéshez, hogy még ne legyen közben túl éhes. Szerintetek gond, ha felébresztem néha, amikor magától nem ébred? Így akkor 8kor fürdik, aztán evés és 9-re ágyba kerül.

2021. febr. 14. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Alvó babát NEM ébresztünk fel!
2021. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem se keltsd fel. Igazodj te az ő igényeihez és alakítsd úgy az esti rutint. Egyébként ha 1-1 fürdés kimarad, az nem akkora dolog.
2021. febr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Sose értettem ezt a felébresztés dolgot
2021. febr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem fürdesd meg a 7 órás alvás előtt. Nekem 6 hónapos a babàm de mai napig fél 7kor van a fürdés, aztán 7kor evés és alvás (reggel 7ig, több ébredéssel).
2021. febr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Születése óta fél 7kor fürdettük, ahhoz alkalmazkodott mindenki. Mostanában már inkább a vacsora-fürdés-szopi-alvás a rend, egy éves, most áll át az egy alvásra, így van, hogy már fél 7kor ágyba kerül, mint pl ma. Így fél 6kor vacsiztunk, a többi jött utána.
2021. febr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ebresztenem. Várj 1-2 hetet és nézd meg, hogy neki mi lesz a természetes ritmusa. Aztan majd a furdest belovod valahova.
2021. febr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tul keson furdeted, de te tudod... Nalunk 7-fel 8 korul van furdes, elotte, ha alszik kap egy kis cicit es utana kicsit varunk, addig pont belemegszik a szoba... Aztan utana vacsi, s jovunk be a haloszobaba aludni
2021. febr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Véletlenül sem akarok rosszat neki, ezért kérdezem. Alapvetően nem szoktam ébreszteni, csak mostanában tovább alszik 7kor, talán azt az alvást kell valahogy előrébb hozni, mert olyankor már eleve nyűgös a fáradtságtól. A sorrendet nem szeretném felborítani, mert ő ehhez van szokva, megnyugtatja, hogy tudja, fürdés után evés, aztán pihenés. És igen, volt már, hogy kimaradt emiatt fürdés, mert nem akartam ébreszteni, csak nem szeretnék ebből rendszert csinálni, mert szerintem fontos a babáknak a kiszámíthatóság is. De valóban az lesz, hogy figyelem a héten az ő ritmusát, és megpróbálok igazodni...
2021. febr. 14. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!