Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, akinek tényleg...

Van olyan, akinek tényleg soha, sehonnan nem esett le a babája?

Figyelt kérdés

Azt hittem, hogy nálunk soha nem fog megtörténni, mindig nagyon figyelek, aztán ma mégis... újabban a lassan 7 hónapos baba egyik pillanatról a másikra fordul, ninja sebességgel. Mikor ma letettem pelenkázni a kanapéra (nem otthon voltunk), csak annyira engedtem el, és kaptam el a tekintetem (még csak hátat se fordítottam neki), hogy a szemeteszacskót megigazítsam, hogy mire a következő pillanatban odanéztem, már át is fordult a hátáról, és csúszott le a kanapé széléről. Kb 45 cm lehetett, és olyan szűk volt mellette a hely, hogy szinte alig fért be, így nem esett, hanem tulajdonképpen becsúszott mellé. Nem ütötte meg magát, inkább csak megijedt. A frász jött rám, percekig remegett még utána a kezem. Borzasztó bűntudatom van azóta is, rettenetesen érzem magam.

Tudom, fog még ennél nagyobbakat is esni, ha már tud járni, de na...



2021. febr. 16. 22:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
22hós örökmozgó a fiam. Sose esett le sehonnan
2021. febr. 17. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
57%

Egyik gyerekem se esett le babaként sehonnan, csak azután volt baleset, hogy önjáróak lettek.

Nem mázli, hanem odafigyelés.


"A lányom a 180*200-as ágy közeperől 8 hetesen esett le..

Meg sem forult a fejemben, hogy le tud jönni..."

Ezt is hülyeségnek hívják, nem a mázli hiányának. Alulbecsli a gyereket, fogalma sincs hogy a tudatos fordulás, kúszás előtt is tudnak úgy kukacolni, hogy helyváltoztatás legyen belőle.

2021. febr. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%

Fekve szoptatoknak jo szivvel ajanlom, ritka jo cucc :) HUF 8,234.81 10% Off | 2PCS Bed Rails Bumpers for Toddlers Inflatable Water Resistant Safety Non Slip Bed Guardrail Crib Rail for Baby Home Travel

[link]

2021. febr. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
58%
12 személyében megszólalt a bezzeganya 😁
2021. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
32%
Bárhogy próbáljátok a szerencsére fogni, igaza van... Ha nem hozod olyan helyzetbe, hogy le tudjon esni, akkor nem fog leesni...🤦‍♀️
2021. febr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
71%

Le leszek pontozva, mert több a felelőtlen, mint a felelős, de:

nekem se esett le egyik gyerek se és nem mázli volt.

Első gyereknél pont megtalált ezzel egy munkatárs és miután az övé többször is leesett, nekem bizonygatta, hogy csak szerencsés vagyok, és majd a következő nekem is fog potyogni, mert elkerülhetetlen. Mi, hogy ott hagyd az ágy közepén? Hogy elfordulj a pelenkázótól anélkül hogy fognád? Hogy bekösd a babakocsiba (van, akinek úgy esett ki a 6 hónapos a sportból, mert minek bekötni, még csak forog...)?

Azóta lett még kettő gyerek, össz 3, egyik se esett le csecsemőként sehonnan. Amikor már szaladtak, onnan jöttek az el- és lepotyogások. Hány gyereket vállaljak még, hogy ne mázli legyen? :)

2021. febr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nem vitaindítónak szántam. Tudom magamról is, hogy hibáztam abban a helyzetben, és személy szerint a mi eddigi balesetmentességünket én nem szerencsének gondolom. Ezerszer inkább beraktam a kiságyba, vagy le a földre a játszószőnyegre, ha rohanni kellett valahova, pelenkázónál csak és kizárólag a gyereket fogva matatok. Sajnos tegnap könnyelmű voltam.

Ettől függetlenül én nem ítélek el senkit, akinek véletlenül leesett valahonnan a gyereke, mert akárki akármit mond, olyan nincs, hogy minden rezdülését lehet figyelni és megakadályozni a bajt, főleg pl. full kimerülten, személyes gondokkal a fejben, stb. Nyilván mindenkinek drága a gyereke testi épsége, és a tőlük telhető legjobban vigyáznak rá, de emberek vagyunk. 🙏❤

2021. febr. 17. 13:29
 18/23 anonim ***** válasza:
79%
Nekem akkor esett le a fiam amikor már tökéletesen fel és le mászott bárhova. Nem gondoltam, hogy így is folyamatosan lesnem kéne és ugrásra készen állni. Lehet megkövezni nyugodtan
2021. febr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
80%

18, nem ugyanaz a kategória egy csecsemőt felelőtlenül ott hagyni valahol azzal, hogy "á, úgyse tud leesni",

és az hogy nem tudsz a fenekében lenni és mindig elkapni egy totyogót, aki maga hozza magát állandóan helyzetbe.

Persze megint más, ha az a totyogó a 8. emeleti ablakból zakózik ki.

2021. febr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
39%

Eléggé meglepetten olvastam h mennyien mennyire stredszeltek ezen...az én lányom csecsemő korában nem esett le...szóval úgy gondolom jól vigyáztam rá...de mikor megtanult fel es le mászni illetve járni...nem voltam folyamat a nyomában...kb 7 honaposan mar fel es le mászott az ágyról ahonnan 1x-2x le is esett...az volt a válaszom h latod latod...mondtam h ne massz oda...könyörgöm annak a gyereknek is meg kell tanulni h ha nem vigyaz annak következményei vannak lesznek...nem foghatod még 18 eves korában is a kezét mikor mentek át az úttesten...tényleg ledobbentem...ezek szerint csak en vagyok ilyen leszarom anya...de en nem panikolok ilyen dolgokon...leesik valahonnan oké...legközelebb majd nem mászik oda...ha mégis...elobb utóbb biztos megtanulja


Ui: félre ertes ne essék ha olyat csinal akkor termeszetes ott vagyok...szóval nem fogom hagyni h ne adj isten megrazza az áram vagy kiszaladjon az autó elé azert h tanuljon...de amiből nem lehet nagy baj azt igenis hagyom h a saját bőrén tapasztalja

2021. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!