Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Találkoztatok már olyan...

Találkoztatok már olyan családtaggal, akit hiába kértek, hogy ne kapja ki a gyereket sehonnan ha felsír, mégis megteszi?

Figyelt kérdés
Az ellenkezőjét csinálja mindennek: ha megkérjük ne vigye messzire tőlünk mert fél,direkt kiviszi. Ha megkérjük ne adjon enni a kutyának,direkt ad neki az asztal alatt. Nagyon bosszantó tud lenni,és minket állít be érzékenynek stb...Nem tudjuk mi a megoldás,minél jobban rugózunk rajta,annál jobban csinálja, csak az a baj,hogy ha meg nem szólunk,egyre többet enged meg magának. Meg kitalálja helyettünk,hogy nekünk mit kéne csinálnunk.

2013. jún. 12. 12:51
 1/3 anonim válasza:
100%
Az anyósom ilyen, mert "ő jobban tudja hogyan kell gyereket nevelni..." Már egyre ritkábban találkozunk velünk mert nem bír leállni... :(
2013. jún. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Csak nem egy anyós? :)


Nincs udvariaskodás. Meg nyugodt visszafogottság. Ne komponáljátok át az érzelmeiteket a dologgal kapcsolatban, hanem amit ott és akkor elsőnek éreztek tessék szabadon engedni és megfogalmazni. Ha indulatosan, akkor indulatosan, hogy Nem egyszer elmondtam már, és oka van annak, hogy ezt kértem, most már tényleg zavar hogy stb. stb.

A "normális" konfliktus kerülő, udvarias megmondás bizonyos ember típusnál semmit sem ér.

Ha nem a te rokonod, hanem a férjedé és te szégyellnéd a dolgot, akkor tegye meg a férjed.

Ha csak mondod, hogy ne csinálja már, na ne csinálja már, akkor vigyorog egyet és csinálja. Emeld fel a hangod és mondd meg neki, hogy megmondtad nem egyszer és kezd eleged lenni belőle. Ha elkezdi a hülye szöveget, hogy túl érzékenyek vagytok, akkor meg kerek perec élesen kérdezz rá, hogy csak nem bűntudatot akar kelteni? Mert nem vagy vevő az érzelmi manipulálásra.


Ha semmi sem hat, akkor le kell csökkenteni a találkozásokat. A miértre meg megmondani neki, hogy azért, mert kértek tőle valamit, és direkt az ellenkezőjét csinálja.

2013. jún. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hű,nekem anyósom volt ilyen,hozzáteszem,csak volt!Párszor "szép szóval"érthetően elmondtuk mindketten,hogy azért ne nevelje már helyettünk a gyereket.Nem értette,csak nyüzsgött tovább,aztán meguntam,és elmagyaráztam neki,hogy én sem szólok/szóltam bele senkinek a gyereknevelésébe,és én sem szeretném,hogy engem bárki(ezalatt őt is értettem)irányítson.Persze mondja el nyugodtan a véleményét,meghallgatom,más kérdés,hogy hallgatok-e rá.Vette a lapot,nem volt sértődés sem,elvégre mondta,hogy igazam van.Etetés téren szerette volna ő megmondani,hogy mit egyen,Pl. féléves alig múlt,már epret,ananászt.....stb.adott volna neki.akkor betelt a pohár nálam,látta is,azóta ha mond is valamit azt is kérdezve szokta.Volt,hogy ordított nála a gyerek,mondom adja ide,ő erre,ááá nem majd itt jobban megnyugszik,persze torka szakadtából visított tovább,erre én elvettem tőle,hogy azért megnézhetem mi a baj????Egyből elhallgatott.Szerinte nála jobban megnyugszik.....De mai napig piánóba szeret belekontárkodni mindenbe.Tipikus anyós!:S
2013. jún. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!