Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Majdnem 1 hetes fiamnak...

Majdnem 1 hetes fiamnak furcsa a köldökcsonkja. Látott valaki már ilyet?

Figyelt kérdés

Normális ez a dudorodás, a szín?


[link]


Alkohollal kezeljük, legutóbbi alkalommal kapott sebhintőport is rá, de közben kiderült, az nem is szükséges..

Nincs külön gyerekorvosunk, mert faluban lakunk, hetente jön csak ki a városból a doki. Védőnőhöz vagy sztkban érdemes jelentkeznünk ezzel?



2021. febr. 21. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez sérv, egyelőre semmi dolgotok vele, ápoljátok rendesen, kB 3-4 hónapos korára el fog múlni a dudorodas is. Ha nem,1 éves kor után szokás műteni.

Nekünk is volt, tök gyakori a köldöksérv

2021. febr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Oh most megnyugtattál. Mindenhol beszélnek erről, de képileg sehol se láttam példát. Ott az a hülye csat is, agyrém.

Akkor nem kell ezzel azonnal kocsiba ülni és orvoshoz menni. Védőnőnek mindenképp jelzek.

2021. febr. 21. 14:06
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A csatot nem vették le a kórházban??? Vegyétek le, az nem kell már.
2021. febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell, védőnőnek elég a következő státusznál megmutatni
2021. febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiamnak ennél csúnyább volt. Aztán szépen le esett magától de helye "nedves" maradt. Amit mondtak a védőnők hogy alkoholos vattával tisztogassam körbe, és alatta is. Azt is vékonyan és csak miután az alkohol elpárolgott,öltöztettem. Hintőport nem ajánlottak mert azt van hogy nem töröljük ki rendesen és megbüdosödik és csak erjed a seben. Semmi szükség rá. Arra kellett csak figyeljek hogy ne pirosodjon a kis bőre körülötte mert az gyulladást jelent.
2021. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, érthető is így akkor.


A csat miatt viszont meglepődtem. Pedig tudták hogy hazamegyünk, hogy hogy nem vették akkor le..? No mindegy is.

2021. febr. 21. 16:59
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Alkohol helyett a betadine talán jobb lenne. Nem szárít viszont fertőtlenít.
2021. febr. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Nem kell levenni a csatot. Ne piszkáld, nem véletlenül hagyták rajta.
2021. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nalunk is mindenkinek leszedtek mielott elhagytuk a korhazat
2021. febr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kiderült, valószínű azért hagyták rajta mert nagy baba és erős zsinórja volt, minket pedig korán engedtek haza.
2021. febr. 23. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!