Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ha ezeket csinalja...

Szerintetek ha ezeket csinalja nem serult meg az agyallomany?

Figyelt kérdés

Sajnos a szepen, termeszetesen indult szulesem vege horror lett, nem megyek bele a reszletekbe, 2 es apgarral szuletett meg vakuummal a babam, ingerles es ballonos oxigenadas kellett, par perc utan 8 as apgar lett,1 napig volt inkubatorban, oxigent kapott, semmi mast. 2 nap utan mar ugyesen szopizott, akkor a neurologus semmi idegrendszeri elterest nem talalt. 6 nap korhaz utan hazajohettunk, minden UH (csipo, koponya, has negativ lett) A fiam a hetvegen lesz 3 honapos. Termeszetesen, mint anya jol be vagyok sz..va,hogy milyen hozadeka lesz az oxigenhianyos allapotnak. Bujom a netet, de halistennek minden szaklapon leirt dolgot hoz a kisfiam:visszamosolyog(sot, megvolt az elso kacagas is), figyel, erdeklodik, zajra megrezzen, ha valami uj/erdekes pl szammal uj hangot adok ki tagra nyilik a szeme,tartja a szemkontaktust, a rokonokra is mosolyog,folyton nezegeti a jatekokat, koveti a szemevel is. Hason mar nem sir, teljesen tartja a fejet, mellkasat is kinyomja, alkartamasszal tartja. Meg nem teljesen stabil, de akar 10 percig is birja,kozben jobbra, balra fordul es nezi a konyvet, jatekot vagy epp engem. Ulesbe huzasnal tartja a fejet es felhuzza. Mondokakat imadja, reagal ra altalaban mosollyal. Keze, laba jar, a kezeit, labait nezegeti(feldedezte azt hiszem, mert folyton nezi, probalgatja),gyomoszoli a szajaba a kezet, ragcsalja, elkezdte okoltartasbol kiengedni az ujjait. Torokhangokat kepez, neha "veszekedik", "beszelget". Sokat foglalkozunk vele, minden nap van hasra teve, babatorna, mondokazas stb. Vettem polifom szeru jatszoszonyeget neki, ugy olvastam a kemeny felulet kell a szabad mozgashoz.. egy szal body ban raraktam es kezdi magat billenteni oldalra, de meg ugyetlen benne,viszont ugy velem a forgas eloszobaja lesz, csak meg nem jott ra a technikara. Voltunk orvosnal, aki mindent rendben talalt, egy dolgot kiveve, a jobb oldalra tobbet forditotta a fejet a vizsgalat alatt,azt mondta kicsit ferden is tartja neha a fejet,viszont tudja kozepvonalban is tartani. Egyelore nem irt gyogytornat, azt mondta ingereljem a bal oldalat

Oda valoban nehezebben fordul el,mar rajta vagyunk es a babatornaban is vannak nyak gyakorlatok. Ja es eszrevettem meg, hogy hason sem nagyon akarja lerakni a fejet, pedig regebben siman lerakta, hason aludt parszor el, de most nem akarja csak ha rajtam fekszik es kicsit lenyomom a kezemmel. Jelezzem a gyerekorvosnak ezt az aggalyom? Nezessem meg valakivel a nyakat? Ha kotott izomzata lenne annak lehet ez a tunete? Bocsanat, ha hosszu lett es koszonom, ha irsz. Egy aggodo edesanya.



2021. febr. 23. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ha keresel egy gyógypedagógust, konduktort, vagy babamasszőrt magán úton, megnezi, tornáztatja, masszírozza, abbol baj len lehet :)

szerintem nem kell aggódnod

2021. febr. 24. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én javaslom, hogy keress egy Dévényest. Igaz nálunk a szülés alatt nem voltak gondok, viszont a lányomnak is nagyon furcsa volt a fejtartása hason és nem akarta lerakni a fejét. Nála letapadt a nyakizom.

Most az öt hónaposomat viszem, mert nem tartja ő sem a fejét hosszú ideig hason és forogni sem akar.

2021. febr. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szia! Ugyanilyen körülmények között született a fiam, ő is most 3 hónapos. 20 órát vajudtam, fél órás kitolási szakasz, úgy könyökölték ki belőlem. Végül fogó, vákum nem kellet, az apgarja 7/9 lett. Nem sírt fel, ő is kapott ballonos lélegeztetést. Én utólag vizsgálatot is kezdeményeztem, rendkívül lekezelőek is voltak velem a szülőszobán. Biztos vagyok benne, hogy indokolt lett volna a császár. Persze a vizsgálat szerint tökéletesek voltak szakmailag, én nem voltam hajlandó nyomni, csak ordítani... A kisfiam ugyanúgy csinálja a dolgokat, mint a tiéd, ennek ellenére én lelkileg azóta is össze vagyok törve. Pszichológus segítségét is kértem... A mi babánk ballra fordította a fejét, nekünk ezt az ortopédus azzal indokolta, hogy a méhben kicsi volt neki a hely. Bár senki szerint nem volt indokolt mi elvittük Dévényre. Szerintem nagyon jó dolog.
2021. márc. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdező és Utolsó válaszoló, hogy vagytok azóta? Szépen fejlődnek a babáitok vagy lett valami lemaradás?
2021. aug. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Utolsó köszönöm az érdeklődést. Azt nem írtam fentebb, hogy 35+4 napra született a kisfiam, így nála korrigált életkorral kell figyelni a fejlődést. Korrigált 6 hónaposan kezdett el forogni, most korrigált 7 hónapos és még nem kúszik... Lelkileg sajnos azóta is padlón vagyok, teli félelemmel, bizonytalansággal. Az orvosok szerint ez még a normál tartomány, de én csak agyalok, hogy vajon tényleg megfelelően fejlődik e, a koraszülöttség, az oxigénhiány miatt van lemaradva?... Egyébként kiegyensúlyozott, boldog, kedves, gyönyörű baba...
2021. aug. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!