Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött cumisüvegjét moshato...

Újszülött cumisüvegjét moshatom együtt majd a nagytestvérével? És a ruháit?

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
A cumisüvegeket szerintem igen, hisz utána úgyis fertőtleníted. Én a ruhákat soha nem mostam se a tesókéval, se a mieinkkel együtt. Egy űjszülött még elég kicsi ahhoz, hogy neki külön mossuk a ruhákat. Majd, ha már ő is mászik, összeszed a földről mindenfélét, akkor már lehet. Persze, sokan szokták írni, hogy ők bizony már az első naptól a sajátjukkal együtt mossák... Ahány ház, annyi szokás... én így tartottam helyesnek, számomra evidens volt, hogy külön mosok. Az a 2 adag már nem vert a földhöz, úgyis egész nap megy a mosógép, 4 gyerek mellett bizony így van :)
2010. aug. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

én mindig mindent együtt mosok. nem csak kényelmi szempontok miatt hanem mert soha az életbe nem gyűlne össze egy adagra való kisbaba ruhám. gondolj bele mikorra telik meg a mosigép 56-os body-val meg rugival?

kétéves korára. belőlem van meg az apjából a tesójával azonos a dns-ük mi baja lehet?

2010. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok. a cumisüvegeket külön szivaccsal mosogatom.
2010. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyobb gyerekem 8 éves, tehát a cumisüvegről nem tudok nyilatkozni, ill. annyi, hogy én külön mosnám. A ruháit a kicsinek, most 5 hónapos, de a kezdetektől teljesen külön mosom. Ha csak egy pár darab gyűlik össze, akkor is. Mi izzadunk, a nagyobb gyerek a játsziról, ház elől nem épp tisztán jön haza. Nem tudnám a mi ruháinkkal kimosni az ő kis bodyjait, ruhácskáit. Később, ha már ő is nagyobb lesz, járkál, homokozik biztos kimosom egybe, de nekem ez most nem kérdéses, hogy külön mossam. Ahogy az első válaszoló írta azzal a két adaggal több nem számít szerintem.
2010. aug. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
67%
az én lányom 3 éves de a mai napig külön mosom neki a ruháit. nem mosom össze a felnőtt rucikkal.a kisfiam ruháit is külön mosom és elég hamar összegyűlik neki az 56,62-es rucik.majd ha a pici tud már mászni akkor a gyerekruhákat egybe mosom.addig meg kibirom :)
2010. aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A cumisüveget külön mosnám, a ruhákat nem. Másfél éve így csinálom, és nincs gondunk belőle semmi.
2010. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Cumikat együtt mosom majd (ha kell ugye a picinek, de remélem nem kell és tejcsizik), aztán sterilizálom.

A ruhákat pedig legalább kétéves koráig külön mosom, úgy csináltam a nagyéval is. Nálunk gyorsan összejött a mosógépnyi kisruha, sokszor leette, maszatolta...

2010. aug. 18. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!