Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehezebb a babával mint...

Nehezebb a babával mint gondoltam. Más is könnyebbnek hitte a babás életét szülés előtt?

Figyelt kérdés

Nem gondoltam volna hogy ilyen nehéz kisbabával.

Hasfajós is ráadásul.

A tesómnak vannak gyerekei akikre sokszor vigyáztam , de nem tűnt nehéznek.

Most ráadásul a vírus miatt segítsegem sincs..


2021. márc. 9. 17:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Tesódnak is voltak nehéz pillanatai:))Túl lesztek mindenen...Vissza gondolva nem is tűnik majd olyan rossznak....
2021. márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%
Nekem szerencsére ellenkező tapasztalatom van. Könnyebb, mint vártam. De amikor bandázunk a barátnőmmel, akinek 1 hónappal idősebb a gyereke, mint az enyém, akkor látom, hogy ő is nagyon szenved vele.
2021. márc. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

Nem, pontosan tudom, hogy egy gyerek mekkora nagy szívás 0-24-ben (ha szereted, és saját, akkor is).

Más, amikor vigyázol párórát egy kicsire, meg más, mikor non-stop szórakoztatni kell, vagy hasfájós, fogzik... és üvölt fél nap.


Nekem nem lehet, viszont bébiszitterkedni szeretek, pont, mert az a néhány óra feltölt, és jó velük lenni.

2021. márc. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 hónapban sokkal durvább volt, mint amire számítottam. Utána ezerszer könnyebb lett, azóta imádom. Persze, most is vannak nehéz napok, amikor legszívesebben elmenekülnék, de csak elvétve. Az első 3 hónap végig olyan volt :D
2021. márc. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy képzeltem még terhesen,hogy ha egy csecsemő sír és az anyukája ott van mellette,válaszkészen dajkálja,ringatja,szeretgeti akkor abba hagyja azt a szívszorító bömbölést és minden rendben. Arra a franc se számított hogy képes egy gyakorlatilag újszülött akiről csak azt hallod hogy eszik meg alszik 6-7 órát is lilulásig üvölteni egyhuzamban, bármit csinálsz. Nekem is a hasfájós fiam teljesen kikészített az első 4 hónapban. Az a tehetetlenség,hogy semmi nem használ. Minden csepptől a csodát vártam,de csak az idő oldotta meg. Be merem vallani,hogy a kötődés is később alakult ki,mivel nem tudtam vele mit kezdeni. A legnehezebb időszak volt. A legjobb tudásom szerint elláttam,de nem éreztem iránta amit most.A fogzás ehhez képest kispiskóta.
2021. márc. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én tudtam előre, hogy ilyen lesz. A férjem viszont könnyebbnek képzelte. :)

Amire viszont nem voltam felkészülve, hogy mennyi kritikát kapok. A névtelen ősanyákról az interneten már nem is beszélek, de a saját anyám is, aki amúgy abszolút segítőkész és pozitívan áll hozzá és naponta elmondja nekem, hogy milyen jó anyának tart, de még ő is beszólt arra, hogy hogyan tartom, hogyan simogatom és hogyan becézem (utóbbit csak viccből). És ő még a rendesebb, anyósom pl. ugyan nem mondja ki nyíltan de nagyon sokat célozgat ha valami nem tetszik neki...

2021. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Számomra mai napig feldolgozhatatlan, hogy nem alhatok annyit amennyit szeretnék.

2 és 4 éves gyerekeim vannak, de komolyan mondom utólag úgy érzem egy bébivel könnyebb dolgom volt mint most :)

2021. márc. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nehezebb volt, mint hittem. Volt ugyan segítség az első pár hétben, de én még a szoptatással is szenvedtem. Kevés volt a tejem, de a védőnő és a gyermekorvos is erőltette, én a kikészülés szélén voltam, a lányom súlya meg csak fogyott. Aztán kaptunk tápszert, de mellette még mindig ment a mérés, fejés... Hasfájós is volt. De aztán, amikor már elmúlt a hasfájás és teljesen tápszeres lett, illetve csak igény szerint kapott anyatejet, könnyebb lett. Most kétéves és nem rég született meg a kistesó. Hát mit ne mondjak, vissza sírom azt az időt. XD
2021. márc. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan képek voltak a fejemben, hogy egész éjjel ordítani fog a karomban és fogalmam sem lesz, hogy mit csináljak vele. Ehhez képest könnyebb volt, mert kézben sosem ordított, és kb csak 2 éjszaka volt, amikor szinte alig aludtam, de 2-3 óránként így is kelni kellett hozzá, és tök változó volt, mikor aludt vissza. Szóval nem panaszkodom, de az első 2 hónap után mondtam csak azt, hogy könnyebb lett a dolog, addig még szoknunk kellett egymást. Csak ezután nézelődött el egyedül, addig ha ébren volt, vagy cicin, vagy karban kellett lennie, különben ordított.
2021. márc. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem könnyebb volt, mint gondoltam, a lányom nagyon aranyos volt mindig, evett, aludt. Viszont olyan beteg lettem a terhesség végére, hogy alig tudtam mozogni, úgyhogy még ez is megerőltető volt, hogy 3 óránként tápszert csináljak.
2021. márc. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!