Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehezebb a babával mint...

Nehezebb a babával mint gondoltam. Más is könnyebbnek hitte a babás életét szülés előtt?

Figyelt kérdés

Nem gondoltam volna hogy ilyen nehéz kisbabával.

Hasfajós is ráadásul.

A tesómnak vannak gyerekei akikre sokszor vigyáztam , de nem tűnt nehéznek.

Most ráadásul a vírus miatt segítsegem sincs..


2021. márc. 9. 17:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
Most azért vagyok leszavazva, mert nekem nem nehéz a gyerekemmel?
2021. márc. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
94%

Nem, pontosan tudtam, hogy mit vállalok. Fiatal koromban voltam babysitterkedni, már egészen kis babánál is, meg volt, hogy a házimunkákban segítettem. Szóval pontosan tudtam, milyen egy babával. Ezért vállaltam csak akkor a gyereket, amikor már nagyon úgy éreztem, hogy jöhet. A férjem már hamarabb is szeretett volna,de ő is tudta, hogy ezt elsősorban nekem kell nagyon akarni, tehát kivárta.

Így nem is volt gond. Bár segítségem nem volt sose, és volt nehézség bőven, nem éreztem nehéznek a dolgokat, nagyon élveztem a babázást.

2021. márc. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem a kialvatlanság visel meg nagyon, illetve, h.nem tudok töltődni. A hülye covid miatt nem tudunk elmenni nagyon semerre kikapcsolódni, akár csak egy sütire a barátnőkkel. Engem ez akaszt ki.
2021. márc. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hittem, hogy könnyebb. Valahogy úgy voltam, mint az 5-ös. Azt hittem, hogy nagyrészt majd eszik meg alszik, és hogyha majd sír, meg tudom nyugtatni. De egy hasfájós baba sajnos valóban képes karban, ringatva, ölelve is órákig keservesen sírni. Engem nagyon megviselt ez, de egyre könnyebb. Szerintem a hasfájós babák szülei élik meg nagyon nehéznek az első időszakot.
2021. márc. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az eleje könnyebb volt mint gondoltam. Aranyos volt a lányom, és bár fájt a hasa, de percre pontosan mindig este 6-tól 9-ig üvöltött, úgyhogy tudtam, hogy csak azt kell túlélnem, aztán jött a szepa, rázós volt. 1,5 hónapig csak az én kezemben cipeltette magát, és most 2 évesen a legdurvább. Iszonyatos hisztijei vannak. Mindig azt mondtam, hogy na az én gyerekem tuti nem fog a város közepén üvölteni, mert majd én megnevelem, erre tessék: hiába a következetesség,a beszéd, a könyörgés, az ölelés, a bünti vagy a pohár víz, egyszerűen semmi nem segít nála, ha valamin kiakad, akkor torka szakadtából üvölt amíg haza nem cipelem (mert már nagyon szégyellem). Én úgy érzem, hogy ezt most nem fogom túlélni.
2021. márc. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem mondom hogy mindig könnyű volt, sőt az első két hétben voltak nehéz napok... De a munkahelyemhez képest pihentető relaxalo életmód a gyerekkel való itthonlet, szóval tuti attól is függ hogy mihez képest nézed.
2021. márc. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokkal könnyebb, mint gondoltam. Valószínű túl sok remsztorit olvastam a neten. Igaz nem volt hasfajos a fiam, ami azért nem mindegy.
2021. márc. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3-4 hónapban a kialvatlanság nagyon kikészített. Úgy összességében tudtam, mire számíthatok, mert van egy sokkal fiatalabb öcsém, de vele ugye nem én virrasztottam. Aztán később nekem könnyebb volt, mint amit másnál látok, sokat jöttünk-mentünk a gyerekkel, mikor már kialakult a napirend. 1 éves kora utántól a bölcsiig életem egyik legjobb, legszabadabb időszaka volt. Bár tény, hogy anyukám, nővérem, nagynéném is egy városban laktak velünk, mindig elmentünk valakihez, így nem éreztem magam bezárva. Anyósék meg külföldön élnek, mikor elmentünk oda hosszabb időre, akkor teljesen el voltunk kényeztetve. Most a kamaszkort éljük át, hát ez néha nehezebb. Hol van az én bájos kislányom?
2021. márc. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a szakmámból adódóan sejtettem, hogy nagyjából mire számítsak.(Csecsemő és gyermekápoló vagyok)

Eleinte azt hittem, hogy sokkal-sokkal könnyebb, aztán elkezdtem dolgozni, akkor úgy voltam vele, hogy nem tudom, hogy mi a fenét fogok csinálni, ha egyszer saját babám lesz..(De hát nyilván egy beteg gyerek másképp viselkedik, mint egy makk egészséges..)

Aztán szerencsére egy nagyon nyugis babát adott a sors, így szuper volt minden, boldogan bele is vágtunk a tesó projektbe.. :D Csak azzal nem számoltunk, hogy másodjára duplán áld meg a sors. Így történt, hogy a nyugis gyerek mellé kaptunk egy nyugis babát meg egy kisördögöt.. Azok a hisztik, amiket képes levágni, néha csak ámulok bámulok, hogy biztos-e hogy az enyém.. Aztán édesanyám hamar megnyugtat, hogy én ugyanilyen voltam.. Szóval valószínűleg a két nyugis lett elcserélve!! :D (Na jó, nem, csak az apjukra ütöttek)

2021. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek refluxos lett, be is fulladt tobbszor, mentot is hivtam ra, kivizsgalasok, nekem dieta, csontsovany vagyok, o kis golyo. Sokat olvastam, sok sorsot "lattam" es arra jutottam h


-ha 5honapig alszik a mellkasomon minden ejjel, akkor az meg mindig jobb, mint akinek 1evig.

-ha sokat bukik, meg mindig szerencsesek vagyunk h nincs veres szeklet hozza vagy nem marja fel a torkat.

- Ha szoptatashoz csak 10fele kajat ehetek osszesen, meg mindig jobb mintha tapszerrol tapszerre vandorolnank es adnam melle a suritot,savlekotot stbstbstb.


Szerencses vagyok meg igy is es naprol napra jobb. Nem, nem erre szamitottam, bar 3.gyerkoc igy boven akad a masik kettovel is teendo, emellett uj helyre koltoztunk, egyszerre dobozolok itt kifele es takaritom a regit. Soha nem ulok boldogan teat szurcsolgetve es az alvo gyerekemet nezve, de annyi oromet boldogsagot hoz az egesz csaladnak ez a torpe h banom is en az ejszakai 6x szoptatast is, az alultaplaltsagot vagy h csak kezben alszik es a hazimunka, fozes mindig egy nagy rohanas ket alvas kozt, ez csak egy elethelyzet ami valtozik.

Most epp ezt dobta a gep. Egeszsegesek vagyunk, minden mast elviselunk.


Es ezzel a hozzaallassal mar annyi mindent tuleltem!

2021. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!