Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket kell mindenképp megvenni...

Miket kell mindenképp megvenni szülés előtt?

Figyelt kérdés
Nem akarok felesleges dolgokat venni. Meg gondolom van ami ráér szülés után is. Első baba. Aztán jó lenne valami lista. Mert ha bemegyek a bababoltba ott mindent is megvetetnének az emberrel. 🤦🏽‍♀️😄
2021. márc. 11. 10:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Gondold végig szerinted mi az, amire szükséged lesz. Kelengyelista van millió a neten
2021. márc. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%

Kiságy, matrac, matracvédő, matrachuzat, takaró.

Pelenkázó, pelenkázó matrac.

Babakocsi.

Tetra pelenka/textil pelenka (sok kell).

Lázmérő

Pelenka, popsitörlő. (Kenőcsöt és fürdetőt ír fel a doki, ha nem válik be akkor érdemes váltani, előre szerintem felesleges venni.)

Baba fésű (oké, előre ezt is, mert ki tudja, hogy mekkora haja lesz)

Sima fültisztító (köldökcsonk ápolása miatt)

Cumi és cumisüveg (persze ezt se lehet előre tudni, de inkább közösen vegyetek 1-1 db-ot)

Bimbővédő krém (DM-es jó pl.)

Babakád, törülköző (van aki vesz kifogót és hőmérőt is, esetleg szűkítőt a kádba)

Ruhák.

Pelenkázó táska (ha a babakocsis nem szimpatikus, bár az elején az is elég)


Amit megvehetsz, de nem szükséges (rögtön vagy ha nem szimpi):

Kiságy forgó vagy valami zenélő cucc

Pólya (nem az a hagyományos)

Hordozó eszköz

Adamo (jellegű) hinta / pihenőszék

Baba olaj (nálunk csak kozmó ellen kellett)

Ágynemű garnitúra

Sterilizáló vagy sterilizáló folyadék (nálunk nagyon kemény a víz, így mi folyadékot vettünk)


Huhh, most ennyi jutott eszembe, ami az első napokban kellhet. A többi dolog majd úgy is adja magát.

2021. márc. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

Ami szerintem feltétlen szükséges:

kiságy/mózes vagy valami hasonló, amiben aludhat

babakocsi

légzésfigyelő

néhány textilpelenka

eldobható/mosható pelenka

56-62-es méretben kb. 6-6 darab rövid és hosszuújjú body, kisnadrág, rugdalozó, sapka, évszaktól függő babaruha

popsikrém


Hát nagyon minimalistán ennyi mondanék, ami feltétlen szükséges, ezen kívül minden attól függ, mit és hogyan szeretnél csinálni.

2021. márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
32%

2-es vagyok


A légzésfigyelőhöz én is ragaszkodtam, míg meg nem kérdezték a kórházban, hogy mit csinálok, ha sípol. Hát nem tudtam a választ, megijedtem, nem vettünk


Szerintem nézz a környéken babakellék kölcsönzőt, onnan megbízható légzésfigyelőt tudsz kölcsönözni. Nálunk mérleg is kellett, azt is kölcsönöztük.

Ha valamiért fontos a légzésfigyelő, akkor azt javasolják a kórházban.


Nem tudom mekkora helyen laktok, de egy bébiőr se rossz vásár, azt akár használtan is.

2021. márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egyszerűbb mindent előre beszerezni, min pár napos babával a boltokat járni, a netet túrni. Persze nem azt mondom, hogy vegyél meg minden vackot, de a 80% úgyis most kell.


Amit én vennék:


Kiságy, szekrény, pelenkázó (pelenkázó matrac, vagy bútor, hacsak nem random helyeken tervezel pelenkázni hisz az ágyatok is jó),


Matrac az ágyba, huzat a matracra,


62-es ruhák leginkább rugdalózó és body, (1-2 kisebb méretben ugyanez, ha kicsi lesz a baba, majd vesztek többet)


Pipere (fürdető ha akarsz, hajkefe, törölközők, olló, orrszívó, sudocrem, tetra pelenka kendők)


Kiskád, vagy valamilyen segítő eszköz nagy kádba fürdetni.


Rugalmas kendő, pihenőszék (extrának tűnnek, de most gondolj bele, valamibe tenni kell a gyereket amíg mondjuk a nappaliban, konyhában vagy), babafészek (nekünk bejött, megoszlanak a vélemények)


Légzésfigyelő, babakamera.


Felesleges: járóka, sok sok kis póló, rövidnadrág, menci felnőtt nadrágok, ingek, mellszívó, kézi orrszívó, az a kerek játszó szőnyeg, mózes kosár, óriás maci (ajándék)


Most így ennyi jut eszembe, de ez egyéni, kinek mit szeret a babája

2021. márc. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

#4! Miért, a kölcsönzött megmondja, sípolás után, hogy mit csinálj?🤦

Hasznosabb lett volna elvégezni egy tanfolyamot. Ha nem tudod, a kölcsönzött is pénzkidobás.

2021. márc. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%

4-es, mi lett volna, ha inkább utána jársz, mit kell csinálni?


Mit ezt tettük. Hát meghalok, komolyan.

2021. márc. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

Az ideirtaknak kb. a fele teljesen felesleges lett volna nekem, de nem tudhatjuk neked mi válik be. Én még a pelenkázót se használtam soha, jobb volt a kanapén, de lehet ez egyéni hóbort.

Nem hordoztam, nem kellet pihenöszék, nem szoptattam, két cumisüvegünk volt, sterilizáláshoz vízben főztem ki a cumisüveget, nem kellett hozzá semmi más.

Baba ágynemű: na ez az, ami teljesen felesleges, lassan 4 éves a lányom, sosem használtuk, hálózsákban alszik, nincs is paplanja.

Mérleg: teljesen felesleges, a koraszülött gyerekemhez se kellett, de béreltünk azért, legalább nem vettük meg.

Babaolajat se használtuk soha.

2021. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%
A kimarad 20 mp-ig a lézés, és sípol a figyelő, anyuci meg berongyol, akkor a baba felébred és vesz újra levegőt. Van amelyik olyan mélyen alszik, hogy elfelejt levegőt venni, erre pl jó. Na meg ha nem veszel akkor pár óra múlva találsz egy halott babát, vagy veszel és talán valamit tehetsz, melyik a jobb, rosszabb?
2021. márc. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
(5# 62-es ruhát 3 hónaposan hordott a lányom. 3200 g-mal, 53 cm-rel született... vicces lett volna újszülöttként belerakni. Azt jó tudni, hogy a H&M-esek egy számmal nagyobbak, nekünk az 50-es volt jó az elején)
2021. márc. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!