Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A te pénzéből vásárolsz a...

A te pénzéből vásárolsz a babára vagy a férjed szokott venni neki dolgokat ?

Figyelt kérdés

Tudom normális esetben közös kassza van, de legtöbb esetben külön bankszámla van .

Ez esetben is közös, de mégis kinek a számlájáról vásároltok legtöbbször


2021. márc. 14. 08:37
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk is közös kassza van

Sőt...a férjem nem akart magának számlát nyitni,igy az én számlámra jön a fizetése

Ő a tripláját kapja,mint én

De ha megy a boltba vásárolni,akkor viszi a kártyát,ha meg dolgozni megy,visz magával kpt,hogy tudjom magának venni reggelit,de ha együtt megyünk én fizetek

Ebédet én készítek neki,azt viszi

De rengeteg pénzt tudtam megspórolni

Ő megmondta,ő igy van nyugodtan,hogy én kezelem a pénzt,a csekkeket is én rendezem...de nincs számonkérés,semmi ilyen

Talán havi egyszer megkérdezi mennyi van a kártyán,és ennyi

Minden gyerek ruhát,ami kell a közös számlánkról fizetjük



Sajnos a rokonságba,unokanövéreméknél a férj kezeli a pénzt...épp a minap derült ki, hogy napi 1000ftot hagy otthon 😥 és a gyermek,keresztfiam belázasodott reggelre,nagyon köhögött,nem kapott levegőt,fuldokolt

Felhivta a dokit,irt fel gyógyszert,és nem tudta kiváltani,mert 3700ftba került,és nekem kellett elszaladni,hogy tudja beadni a gyermeknek a gyógyszert

Én meg az uncsimat ugymond megkérdeztem,hogy nem ad pénzt neked a férjed,és kiderült hogy semmit nem ad

Pedig jó gyedet kap...szóval vannak ilyenek

Ebből sajnos válás lesz,vannak egyéb gondok is,de ugy gondolom egy anyuka,egy nő sokkal jobban tudja kezelni a pénzt,mint egy férfi

Ezt látom,ezt tapasztalom

Vannak kivételek persze,de egy anyuka tudja pontosan,hogy mire van szüksége a gyereknek

Apuka is tudja,de szerintem az esetek 90%ban az anyuka szerez be mindent

2021. márc. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Van itt lepontozógep?

Vagy vki olyan fusztralt hogy lepontozza a jó válaszokat is?

Nem értem ezeket a hasznos válaszokat miért pontozzák le?!


További válaszokat kérek!

2021. márc. 15. 07:51
 23/40 A kérdező kommentje:

21hogyhogy a gyedet a férfi kapja? Gyed extra?

Egyetértek hogy a nő jobban tudja mi kell a gyereknek hisz Ö van vele 95%ban .

Ha a nőnek nincs pénze akkor nem lesz válás sajnos hisz hova költözzön stb. váláshoz pénz kell, és itt jön a 14es válaszoló aki tudatos.

Nem mondom hogy a rosszra készüljön fel az ember, de fele fele legyen szerintem a megtakarításokból is.

2021. márc. 15. 07:55
 24/40 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező!


A 14. valaszado csupán azt az apróságot felejti el, hogy- hacsak nincs házassági vagyonjogi szerzodesuk- hiába gyűjtöget magának, ugyanis a házasság alatt szerzett vágyon közös vagyon. O elkölti a férj pénzét, megspórolja a magáét, aztán ha válnak, annak a pénznek a fele bizony a férjet illeti. Másrészről ha én valaha rájönnék, hogy a parom a hatam mögött spórolhat így, máris beadnám a valópert.

2021. márc. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
28%

A válaszadó semmi apróságot nem felejtett el mert nem hülye.


...ha lekövethető a spórolás 🤣🤣🤣

HA!

2021. márc. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
22%
Egyébként meg mindennek oka van. Hidd el ennek is.
2021. márc. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
0%

25!


De, a valaszado nagyon hulye ha azt hiszi, nem lekövethető. Sajnálom a férjed. Remélem gyorsan rájön milyen ember vagy és kibax otthonról.

2021. márc. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
34%
Inkább tegye össze a 2 kezét 😆😆
2021. márc. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
23%
Ha lelepsz? Össze fogja. Amúgy ha utalod, nem bízol benne, meglopod, akkor pontosan miért is vagy vele? Ja, megvan. Gyesbol nem tudnad a gyereket eltartani. Önálló ingatlanod nincs, gyerek előtt nem dolgoztál, végzettséged se nagyon van, ha vége lenne a házasságnak mehetnél a híd alá. Persze, egyértelműen nem így van, valószínűleg informatikus vagy a NASA-nal és minimum 14 rózsadombi ingatlanod van kiadva. Bizony, elhiszem ám.
2021. márc. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
39%
Nem hiszem el, hogy egy anya akinek gyereke van az nem méri fel reálisan azt, hogy egy nőre mennyivel több és másfajta felelősség is hárul egy esetleges válás során. Egyedül tartani majd fent egy lakást rezsivel gyerekkel azért nem sétagalopp, főleg ugy hogy apuka válás után 30-40 ezer forinttal letudja a gyerekét és vígan elvan mert így még kevesebbe is van neki mint elötte, anyuka meg meggebedhet hogy mindent is fizetni tudjon. Arrol nem beszélve, hogy egy kisgyerekkel mindig ő lesz hátrányos helyzetbe a munkaerő piacon, ő marad otthon vele ha beteg táppénzen 60% ért, nem túlórázhat, nem nagyon vállalhat másodállást. Szóval lehet itt hinni a nagy szerelemben és a soha véget nem érő házasságban de magam körül én sem ezt látom ám sok nagy szerelem végződik vàlással. A lényeg, hogy akkor igenis a nő jár rosszabbul és nem árt a realitás talaján mozogni már ami a pénzt illeti.
2021. márc. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!