Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőnek szokás ajándékot...

A védőnőnek szokás ajándékot venni, vagy pénzt adni?

Figyelt kérdés
Hetente jön megnézni a babát, nagyon aranyos. Vajon megbántanám, ha vennék neki ajándékot? Esetleg van valami ötletetek?
2008. dec. 4. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha gondolod, vegyél vmit.

Mi csak a legelső alkalommal adtunk neki 2000 Ft-ot (2 éve), amikor kijött az ujjszülött kisbabánkhoz. Azóta semmit.

De normális velünk így is :)

2008. dec. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Egyrészt annyi ilyen kérdés van itt, miért nem keresel egy kicsit a válaszok között?

Másrészt ez megint olyan kérdés, ami osztja a nézetet, mint a dokifogadás...

Ha neked van rá pénzed, hogy pénzeld a védőnőt, tedd, de ezzel csak azt éred el és a hozzád hasonlók is, hogy akinek nem telik erre, az hülyén fogja érzeni magát, hogy ő nem tud adni, és a védőnő is el fogja várni, és esetleg azt a családot nem úgy kezeli, mint azokat, akik adnak-

Neki ez a dolga, ezért kapja a fizetését, és nem kell neki semmi pluszt adni. VAgy te a gyeded-gyesed mellé kapsz valakitől valamit azért, hogy 24 órában szolgálatban vagy? Nem? Mert én sem...Akkor?...

szerintem elég az is, hogy kedves vagy te is vele, megkínálod egy kávéval, teával ha nálad van, sütivel, és meleg szívvel ajánlod a többi kismamának, ez elég öröm neki-legalábbis az én védőnömnek ez a legnagyobb öröm!

2008. dec. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Én nem adtam neki ez a munkája, s semmi extrát nem csinál, de bármikor felhívhattam meg jött is rendesen, sőt semmit nem is vettem neki.

Hát ha van pénzed sok vagy így érzed jónak....

2008. dec. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt én sem adok, de a névnapjára adtam neki egy bon-bont. Kis figyelmesság, és nem kerül sokba. Nekem a családom messze lekik, és csak ő tud segíteni ha van valami gubanc. Még hétvégén is hívhatom, ha valami miatt aggódom. Azt hiszem ezzel nem kapatjuk őket el, és talán ennyit minden háztatás kibír gazdálkodni. (Egyébként nem tudom mennyit keresenk, de mint állami alkalmazott nem valószínű, hogy túl lenne fizetve. Szerintem!)
2008. dec. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

szia!

nekünk nagyon aranyos a védőnőnk, bármiben segít. akartam neki adni egy doboz bonbont. nem fogadta el, azt mondta szó sem lehet róla, neki ez a dolga. :)

majdnem nekem volt kínos.

2008. dec. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én ugyanígy voltam, csak én egy 2000-est akartam neki adni (illetve nem is én, hanem anyukám, mert náluk laktunk 2 hétig a pici születése után) nem a mi védőnőnk volt ő, csak ideiglenesen, amíg nem mentünk haza. Anyukám az asztalon hagyta a pénzt, és rámszólt mikor nem figyelt a védőnő, hogy adjam neki oda, ő meg majdnem megsértődött...
2008. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én vettem a névnapjára egy doboz bonn-bonnt és egy kávét. Nekem sokat segített, bármikor hívhattam-hívhatom, és mivel más bajom is volt, abban is sokat segített( beutalót kért, időpontot kért stb). Pénzt nem akartam adni, pont az említett okok miatt, de egy kis aprósággal meg lehet köszönni a munkáját, de csak akkor ha tényleg olyan lelkiismeretes. Ha csak munkának tekint akkor szerintem nem kell adnod semmit.

Üdv, 4,5 hónapos kislány anyukája

2008. dec. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!