Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Keresztelőre milyen ajándékot szokás, illetve illik adni?

Párommal nemsokára keresztszülők leszünk és teljesen tanácstalan vagyok. Sose voltam még keresztelőn és fogalmam sincs, ilyenkor milyen ajándék lenne a legjobb.
Valami személyeset szeretnék, lehet kézműves dolog vagy népművészethez kapcsolódó.
Anyukám azt mondta, toronyórát láncostól... :) De minimum arany fülbevalót vagy ékszert. Én ezt túlzásnak tartom és ez már a keretünkbe sem férne bele.
Bármilyen ötletnek, tanácsnak nagyon örülnék!

2009-11-08 13:48  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2 3
Nálunk nemrég volt keresztelő és a keresztszülőktől képes gyerekbibliát, arany nyakláncot, illetve játékokat kaptunk (ez utóbbiakat én kértem).

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/28Időpont 2009-11-08 14:08 Privát üzenet
A keresztszülő dolga megvenni a kicsi keresztelőruháját, ami 10000 Ft, vagy venni fülbevalót, ha lány azt is 10 körül, ha fiú gondolom karkötő vagy lánc de ilyen árban. A keresztszülőnek illik 10 körül venni ajándékot. Nálunk legalább is ez a szokás. De mi a másik keresztszülőktől egy 20-ast kaptunk, hogy költsük a gyerekre.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/28Időpont 2009-11-08 14:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Játékot nem szeretnék, az már rengeteg van neki (kislányról van szó). A keresztelőruhája is megvan már.
Nem tudunk aranyfülbevalót venni, egyrészt mert annyi pénzünk nincs, másrészt pedig nagyon különböző az ízlésünk a szülőkkel, így félek, nem örülnének neki. :(

# 3/28Időpont 2009-11-08 14:21 Privát üzenet
Mi keresztszülő révén etetőszéket vettünk, mivel a szülök ezt javasolták.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 93%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/28Időpont 2009-11-08 14:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Alaposabban körülnéztem neten és szinte mindenhol az aranyat preferálják... :(
Etetőszékük már van, ruhájuk, játékuk rengeteg... :(

# 5/28Időpont 2009-11-08 14:30 Privát üzenet
Igen, aranyat illik venni. Lehet láncot is az nem olyan ízlésfüggő és nem kell 10.000.-ért venni. Vannak szépek már az alatt is.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/28Időpont 2009-11-08 14:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És bunkóság lenne csak medált venni? Az valamivel személyesebb, mint egy lánc. Pl. a kislány nevével vagy a horoszkópjával...

# 7/28Időpont 2009-11-08 14:53 Privát üzenet
Szeritnem tökéletes az is!
Viszont ha nagyon nincs ötleted és nem szeretnél ékszert venni, nem lenne jobb, ha megkérdeznéd a szülőket, hogy minek örülnének?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 91%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/28Időpont 2009-11-08 14:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azon már túl vagyunk. Azt mondták, nem kell semmi, már annak is nagyon örülnek,h. elmegyünk. (Messze laknak és ritkán találkozunk velük.)
Akkor ezüst szóba sem jöhet...? Abból egy nyaklánc + medál.

# 9/28Időpont 2009-11-08 15:04 Privát üzenet
Az sem baj, ha megkérdezed a kisgyermek szülei. Én személyszerint keresztanya vagyok, és keresztfiam szülei kérték, hogy ékszert ne vegyünk, mert úgysem adják rá az akkor 1 éves gyerekre. Ezt tiszteletben tartva kapott egy ezüst szelencét - dátummal és névvel garavírozva - és a korának megfelelő játékot.
Az én fiam keresztelőjekor mi szintén kértük, hogy mivel nem szeretnénk hogy ékszert hordjon, azt nem "kérnénk". Ő is kapott ezüst ékszer-, vagy tejfogtartót, ezüst gyermek étkészletet, gyermekbibliát és játékot.
Azért érdemes megkérdezni, hogy ne vigyél olyasmit, aminek a szülők nem örülnek, és a ygermek sem tud sokáig mit kezdeni vele. Persze sok minden függ a keresztelt életkorától is!

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/28Időpont 2009-11-08 15:41 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hány hetes korban szokás keresztelőt tartani? És a fülbevalót illik belerakni keresztelő előtt vagy inkább után a kislányom fülébe? Milyen ajándékot vegyünk neki keresztelőre, ha..
Babátok milyen ajándékokat kapott a keresztelőre? Kapott egyáltalán, szokás ilyenkor adni?
A keresztelőre kiket szokás meghívni?
Mi a szokás keresztelőre?
Mit szokás venni keresztelőre? 5 hós kislánynak.
6 hónapos kisfiúra mit szokás adni keresztelőre?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu