Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem rémálom az etetés...

Csak nekem rémálom az etetés (hozzátáplálás)?

Figyelt kérdés
Hét hónapos múlt a fiam. Hat hónapos koráig szigorúan szoptattam, ennek érdekében az első pillanattól kezdve fejtem, tejadó anya is lettem. Alig vártam, hogy elkezdjük a többi ételt, de öröm helyett minden nap egy kudarc, mert nem nagyon fogad el semmit és ráadásul szopizni se akar, mert minden más jobban leköti, inni meg nem hajlandó. A súlya meg szinte áll. Jó a kedve és mászik, teljesen egészséges, de nekem már egy csomóban van a gyomrom az etetésektől, meg ettől a szenvedéstől.
2008. dec. 4. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ha baba kedve jó, szépen fejlődik, sztem Te se stresszelj, most annyi minden van jobban érdekli őket ebben a korban.

Kínáld meg minden étkezéskor de ne erőltesd, mert elmegy a kedve.

2008. dec. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 2 hónapig szopott,majd fejtem,amíg tudtam.Sokat bukott jött az AR táp,amitől szorulása volt,ezért 3,5 hósan jött a kanalazás.Ő 7-8 hós korától eszi meg(kb3-4 féle) a zöldséget,mert addig hányt tőle,a szorulást okozó gyümik Őt totál megfogják,inni most kezdett el(11,5 hó)eddig 8-10 féle italt próbáltam végig,de semmi nem volt jó neki.Most gyógynövény teát kap igazi termelői mézzel.8 foga van,de a kis darabos ételektől is öklendezik.Tehát nyugi!!!Hagyj időt neki,hogy megszokja az ízeket és a kanalazást,légy nagyon türelmes.Ha érzi rajtad,hogy neked totál idegbaj az etetés Ő sem fogja szeretni.Az enyémnek evés közben megy a Tv vagy kap játékot,mert amúgy unja magát.Ha jókedvű és nem látszik betegnek ne aggódj a súlya miatt,az enyém 6,5 hósan felállt és azóta csak havi 5-20 dkg-ot hízik.
2008. dec. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt a kérdést mintha én írtam volna.7.5 hós a kisfiam,és én is menden egyes kaja előtt kész vagyok,hogy mi lesz.Ezt isérzik mondjuk,és emiatt sem esznek úgy ahogy kellene,nekem vagy 1 héten 1x hogy Anyuéknál van és ott eszik rendesen.Érdekes.:)Nagyon nagy türelen kell hozzá.Na meg most halottam a drnőnktől hogy minden ilyen pici baba csak 1-2 ízt szeret.Na akkor lehet találgatni.MOst akkor ha azokat sem eszi mai tápanyagra elég lenne,meg még na tápit sem eszi meg (tápszeres 5 hós kora óta)akkor mit csináljunk?Hát áll a súlya már 1.5 hónapja.Néha kiéhezik és olyankor 2 napig zabál,de aztán megintmegáll az evés.És én nem csinálok neki csak vagy 3 féle kajcsit egyszerre.Úgyhogy azt mondom kitartás,és ha rájössz egy ízre amit szeret akkor rakj mindenhez azt.Mi így vagyunk az almával.Még főzelékbe is rakok,és úgy mintha jobban enné.Sok sikert
2008. dec. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 6,5 hós, de minden etetésnél mindenhol jár az esze, csak a kaján nem. Nálunk fog lehet a ludas a dologban, mert 1 hete bújt ki az első, de tényleg kaja közben hol a tv felé nézelődik, hol a kezeivel hadonászik, csapkod, forgatja a fejét stb.... Szóval nem vagy egyedül. Ha jó a kedve, ne aggódj, annyi lemegy neki, amennyire szüksége van!
2008. dec. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor minden baba ilyen dekoncentrált ha evésről van szó?
2008. dec. 4. 14:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én lányom meg imádja a pépeket,de azóta amióta azokat eszi,nem eszi a tápszert rendesen,és ő sem hízik ezmiatt.Engem is nagyon zavar,leginkább az hogy most miért nem kell tápszer,ha eddig jó volt.

2008. dec. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Kisfiam is mindenfelé nézeget kaja közben, tekergeti a fejét, minden érdekli, TV-zni szokott közben akkor jobban eszik - nézi és kéri a kaját. Van hogy az etetőszék kisasztalán dobol, vagy éppen az aktuális kezében lévő játékot eszi kaja közben.

Szoval türelem. Mondjuk ő mindent megeszik - kivéve a spenótos kajákat.

2008. dec. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!