Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjam jobban a babasírást?

Hogy bírjam jobban a babasírást?

Figyelt kérdés

Van egy másfél hónapos gyönyörű kislányom. Nem mondhatnám sírós babának, hálistennek... :) Viszont van olyan alkalom, amikor sír, és egyszerűen borzasztó rosszul viselem. Olyan hanggal sír (nyilván mint minden kisbaba), hogy egy idő után elkezdek én is sírni, és közben mondom hogy ehhez én rohadt gyenge vagyok, ezt én nem bírom. Pedig még csak nem is ordít. :( Holott a kis csöppség csak szól, hogy valamire vágyik, szüksége van, amit minél hamarabb próbálok teljesíteni. De a sírástól én is elkezdek sírni. Azt viszont észrevettem, hogy csak akkor viselem ilyen rosszul, amikor egyedül vagyok. Amikor itthon van a párom, akkor egészen másképp állok hozzá én is, sokkal lazábban fogom fel. És az a baj, hogy estig egyedül vagyok a csöppséggel, mert a párom 8-17-ig dolgozik. Mit tehetnék ez ellen? :( Nem szeretném, hogyha a baba azt látná rajtam vagy érezné, hogy ideges vagyok, vagy türelmetlen, vagy hogy kikészültem, nem akarom hogy ez hatással legyen rá. :( Amikor vége a sírásnak én is full megnyugszom, mintha kb. mi sem történt volna. Mit csináljak? Hozzászokik az ember a babasíráshoz? Tudom, hogy lesz ez még rosszabb is (reméljük nem, de ezzel számolni kell.. :)). Éjjel alszik, általában 11 körül megy aludni, és hajnalban kel egyszer hamizni, aztán alszik újból. Mondom, nem tudok panaszkodni egyáltalán, tünemény baba, egyáltalán nincs "gond" vele. A gond velem van, vagyis az idegrendszeremmel... :/ Tudnátok tanácsot adni? Nagyon megköszönném!!! Vagy aki volt ilyen/hasonló helyzetben, hogy "vészelte" át, hogy szokta meg? Meditálás, jóga, stb? :D Én úgy nőttem fel, hogy nem voltak körülöttem babák, én vagyok a legkisebb a testvéreim közül. De hogyha a közelemben sírt egy kicsi, mindig is rosszul viseltem, főleg ha ordított.

Kérlek kíméljetek meg a rossz szándékú kommentektől, nem arra van most szükségem. :( Köszönöm!


2021. márc. 17. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet szülés utáni hormonok is dolgoznak benned. Mikor sír, próbálj arra törekedni, h.minnél hamarabb old meg a problémát. Arra fókuszálj, h ez most neki is rossz, nem csak neked.
2021. márc. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, azok biztos, hogy dolgoznak még! :)
2021. márc. 17. 15:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoznak a hormonok


Amúgy a sírása direkt olyan a babáknak, hogy ne bírja az ember


Anyáknak bizonyítottan felmegy a vérnyomása, pulzusa..

Nekem a tejem is beindult.. de nem csak a saját gyerekem sírásától😅

2021. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hu ugyanez volt velem is es az en lanyom is ritkan sirt viszont akkor en is igy kikeszultem mint te. Annyiszor eszembe jutott hogy birhatja az, akinek tobb oran keresztul sir... nagyon sajnalom akinel ez a helyzet. Vagy neha olvasok olyat hogy ha leteszi valaki a babat szinten sir. Az en lanyomat barmikor letudtam tenni. Probaltam ilyen pozitivumokra koncentralni de tudom milyen nehez...Most mar fel eves es meg ritkabban sir de ha sir is nem azt erzem mint az elejen meg kozel se ugy sir ez mar inkabb jelzes erteku.


Ami viszont engem kikeszit mikor egesz nap faj a foga es morog bug mindezt ugy hogy kozbe jatszik de a lakas minden pontjan hallom. ettol inkabb felhuzom

Magam belul es nem sirok.

2021. márc. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Bizony, itt is annyi olyanról olvastam, hogy nagyon nagyon sokat sírt a babájuk... mégis túlvészelték és komolyan ha valamelyikük ide téved és olvassa, minden elismerésem nekik! komolyan... ilyenkor olyan gyengének érzem magam, pedig nem nagyon van rá okom, hogy panaszkodjak. :(
2021. márc. 17. 17:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Es miert baj ha vele sírsz?

Éreztem én is ezt nekem ez segített a legtöbbet h vele sirtam o is kiadta magából meg en is!

2021. márc. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igaz... :) Csak nem szeretném, hogy azt lássa, hogy az anyja tiszta ideg. 😕😆
2021. márc. 17. 19:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a hormonok is közrejátszanak, de nem hinném, hogy a gyerek sírását “meg lehet szokni”. Szerintem az mindig “fájni fog”, ha valami baja van a gyerekednek. Mi szülőként csak annyit tehetünk, hogy ott vagyunk neki és megvigasztaljuk ha baj van :)


Amikor sír, öleld magadhoz, dúdolj neki, gondolj arra, hogy akkor az a legtöbb, amit tehetsz érte. Nekem is jól esik, ha sírok és átölel a párom mondjuk, hiába a sírás nem áll el.


Én akkor sírom mindig el magam, ha mondjuk beüti a kisfiam valahova magát (7 hónapos), és elkezd olyan igazán keservesen fájdalmasan sírni, na akkor nekem is rögtön folyik a könnyem, de jól megölelgetem, megpuszilgatom és együtt megnyugszunk :)

2021. márc. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kb 1 éves koráig teljesen kikészültem, amikor sírt. Az első kb 2 hónapban szinte mindig volt mellettünk valaki, pont ugyanúgy voltam én is, ahogy te. Ha egyedül voltam vele, szinte bekattantam a sírástól. Mondjuk refluxos volt, szinte folyamatosan vagy sírt vagy nyöszörgött, aludni sem tudtam mellette.
2021. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Múltkor én is úgy jártam, mint Te, kedves 8. válaszoló.. :) akkor én is azért sírtam, mert nagyon megsajnáltam. 😣
2021. márc. 17. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!