Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok, ha elegem...

Rossz anya vagyok, ha elegem van már a babasírásból? Ez a "nemtörődömség" mennyire rossz?

Figyelt kérdés

16 hónapos a fiam, nagyon anyás és hisztis. Tudom-tudom, sokak szerint egy baba nem lehet az, de ő mégis... Egyszerűen egy kis méregzsák, a legkisebb dolgon annyira behergeli magát, hogy azonnal ordít telitorokból, vöröses-lilás fejjel. Pl. ha elmegyek a konyhába egy pohár vízért, vagy beengedek valakit. Igazából semmi nem jó neki. Már éjjel kezdődik a cirkusz. 3-4 alkalommal még ébred, hajnal 5 körül már semmi nem jó neki. Az sem, ha magunk közé veszem, az sem, ha a kiságyában simizem, és altatnám vissza. Utána reggel van egy körünk a reggeli miatt, vagy hogy elkészülnék (20 perc alatt kész a smink-haj kombó, tehát nem órákra kell gondolni). Napközben is minden baj neki, szörnyű.


Nem szereti a babaülést sem, ezért egy 10 perces út általában 20-25 perces, mert folyton meg kell állni nyugtatgatni. Tegnap alapból késve indultunk el, már a garázsban kezdte, mert ledobott egy játékot és nem érte el... Jó, visszaadtam neki, újra eldobta. Visszaadtam még egyszer. Aztán elindultunk, és kb 5 perc után elkezdett sírni. De úgy éreztem, ha most meg kell álljak, én is hangosan elkezdek zokogni. Úgyhogy hagytam, és próbáltam az egész út alatt úgy tenni, mintha nem sírna. Szólt a zene, énekeltem, beszéltem hozzá. És azt vettem észre, hogy ez nekem sokkal jobb volt, mintha 5x megálltunk volna. Ma délelőtt megint műsorozott, mert játszottunk, elkezdett durvulni. Harapott, húzta a hajam, tépte a ruhámat. Rászóltam, eltoltam a kezét, ez ment 10 percig, nem hagyta abba. Utána felálltam, és otthagytam. Nyilván biztonságos helyen, láttam is (a konyhába mentem, ami össze van nyitva a nappalival). Sírt nagyon, de egyszerűen nem bírtam magam rávenni, hogy visszaüljek ugyanúgy mosolyogva játszani... Úgy érzem, mintha már eltört volna bennem valami. Amióta megszületett, nincs nyugtom. A lányunkkal (3 éves) sosem volt ennyi baj, gond. Egy mindig mosolygós, nyugodt baba volt kicsinek is, mehettünk vele bárhová. Tudtam mellette foglalkozni magammal, a férjemmel, a barátainkkal/családunkkal. A kicsi mellett ez nincs... És már elegem van ebből, hogy az életünk több, mint egy éve a gyereksírásról szól. És bármit csinálhatok, az sosem jó. Mindennel csak 10-20 percig van el, és nem jó neki sehogy. Elfáradtam, elegem van.


2019. jún. 21. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem vagy rossz anya, egyszerűen csak ilyen a gyerek.


És nyilván nem kell megbolondulnod, szóval ha látja, hogy nem ér el semmit a hisztivel előbb-utóbb csak megunja vagy bereked. :D


Az én lányom már azért is üvölt, ha tisztába akarom tenni, szóval csigavér! Nekem is elegem van sokszor, de aztán rá kell sózni valakire a gyereket 1 órára és addig töltekezni, utána sokkal jobban viseled - nálam ez vált be! Ellenkező esetben már rég megbolondultam volna.

2019. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nálunk sajnos nem lehet. :(


Ez is a nagy problémám, hogy mindigis a pörgősebb fajta voltam, nem vagyok az ellen, ha valakinek bébiszittere van, vagy a nagyik aktívan besegítenek, esetleg apuka is kiveszi a részét a gyerekek körül. A lányunkat simán rábíztam a nagyikra először 3 hetes korában másfél órára (3 házzal arrébb mentem, szóval bármi egetrengető lett volna, azonnal itt vagyok). Utána később is folyton vitték sétálni, elvoltak vele órákat. Nem én kértem erre őket, maguktól. Vagy akár jöttek a barátnőim, elbabáztak kicsit, játszottak vele.

Most meg annyitól a III. vh van nálunk, ha elmennék egyedül a mosdóba, mert azonnal ordít... Nincs el senkivel, úgy sem marad ott pl anyukám kezében, ha engem lát. Pedig nap, mint nap látja... Idegeneknél már az is elég a síráshoz, ha csak ránéznek, vagy mosolyognak egyet. Néha rettentően kínos az egész...

2019. jún. 21. 21:02
 3/9 anonim ***** válasza:

"mindig is a pörgősebb fajta voltam"


Én még most is pörgős vagyok és sokszor nem is bírnék egy helyben gügyögni órákat, mindenkinek szüksége van feltöltődésre, szóval apa, nagyik, akárki: MUSZÁJ PIHENNED!


Azért az klassz, hogy ennyire ragaszkodik hozzád a gyerek, de szerintem akkor is kellene a segítség és talán egy háziállat (kutya, macska) is sokat segítene!

2019. jún. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Ez mindenkit kikészít, nem a te hibád. Nálunk a nagyobb gyerek ilyen. Ha tudtam volna hogy még közel 2 évesen sem fog eltelni 10 perc üvöltés nélkül, nem vállalok be 20 hónap korkülönbséget. Egy jó darabig másról sem szóltak a napok mint szinkronban sírás / üvöltéstől, most másfél a kicsi, ő átlagos baba de azért sír még mind a kettő, és már nem bírom én sem!
2019. jún. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%

Dehogy vagy rossz anya.

De én a húsz perc sminket még emésztem egy darabig. Mi a fene tart addig?

2019. jún. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Bár az én fiam már nagyobb (2 hónapja töltötte a kettőt, de borzasztó fejlett agyilag), de nálunk is ugyanez (volt) a helyzet, annyival spékelve, hogy ő hónapokon át felcserélte az éjjelt a nappallal. Éjszaka miatta nem aludtam, mert senki mást nem tűrt maga mellett, csak engem, ha az apja vette magához, mint a fába szorult féreg, úgy ordított, viszont engem meg igényelt, így virrasztottam vele, nappal pedig a 3 éves "nagy" nem aludt, így én szinte semmit nem aludtam, nem is tudom, hogy éltem túl.

A nagy egyébként nekem is megtestesíti az angyalt, vele bárhol, bármikor, bárhova lehetett menni, ha pl dokihoz mentünk és egész nap a váróban ültönk, ő akkor is szó nélkül elvolt. Na a kicsi - hiába kapta ugyanazt a nevelést - szénné éget(ett) általában.

Nekem semmi nem vált be az ég világon, pedig mindent próbáltam, mama is átvette, hogy "na majd ő megmutatja, hogy hogy kell gyereket nevelni, nála nem lesz hiszti, meg nehogy már a 2 éves diktáljon" (nyilván nem hatotta meg mama sem :D )...

Majd kipróbáltam én is ugyanzt, hogy amikor hisztizik a kocsiban, hangerő fel, éneklek, "kizárom" a gyereket, ha vergődik a kocsiban, hogy nem száll ki, én kiszállok, és úgy teszek, mintha bemennék a házban (nyilván figyelem) és amikor azt látja, hogy senki nem kíváncsi a műsorra, abbahagyja és lehiggadva elindul őfelsége befelé :)

Egyébként az első néhány ilyen "figyelmen kívül hagyom" alkalommal csak még idegesebb lett, hogy nem figyelem, még jobban tombolt, üvöltött, lilult, majd szétdurrant (visszanézve már vicces amúgy :) ) de már határozottan kezd rájönni, hogy csúnyán mondva olyankor senkit nem érdekel...

Egyébként azt hittem korábban, hogy ez mind csak a nevelés kérdése, mert a nagy tényleg megtestesíti nekünk a nagybetűs JÓGYEREKET, de rá kellett jönnöm, hogy (bár van olyanis természetesen, hogy a nevelés megy félre), de sokszor maga a gyerek természete ilyen vadóc. Idő és következetesség szerintem megoldja. Vagy legalábbis remélem, mert én magam sem bírom a hisztériázós gyerekeket, hát akkor mit gondolhat más, amikor (szerencsére egyre ritkábban már) tombol a gyerekem...

És nagyon átérzem a lelki állapotodat is, mert amikor van a családban egy ilyen borzasztó erős akaratú gyerek - akinek nem ilyen, az el se tudja képzelni, hogy mennyire lefáraszt agyilag és érzelmileg -, akkor hiába veszi át valaki 1-1 órára, az nem tölt fel annyira, hogy utána minden happy legyen, mert belépsz a házba és folytatódik minden ugyanonnan, söpör a tornádó :D Lelkiismeretfurdalásod van a nagy miatt, a férjedre és magadra alig jut időd, lelkiismeretfurdalásod van a kicsi miatt is, hogy jól kezeled e, miért ilyen, mit rontottál el, szóval na... baromi nehéz. De hidd el, hogy tényleg igaz a közhely, hogy ahogy nő, egyre jobb lesz. Az én fiam már 95%-ban ugyanolyan tündéri kiskölök, mint a nagy, nagyon vicces és nagyon cuki, az a maradék 5% meg kezd már az elfogadható mennyiségbe tartozni :)

Lesz nektek is jobb, sőt nagyon jó :)

2019. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Van cicánk, kutyusunk is. Mindkettő fél tőle már, mert őket is bántja, tépi, hozzájuk vág dolgokat... A macskánk a világ legnyugodtabb cicája (7 éves sziámi), sosem karmolt meg minket, tényleg pakolhatjuk jobbra-balra, egy hangja nincs. De a fiunkra legutóbb pár fújt szegény, ha csak meglátja, azonnal szalad a másik irányba.


21:27-kor válaszoló, az a hajammal együtt annyi. Primer, alapozás+korrektorozás, kontúr, gyors szemkihúzás tussal és valami rúzs, plusz púder. A hajamat meg vagy felkötöm, ha éppen "ég a ház már", vagy kiengedem és kivasalom gyorsan. Semmi extra igazából, csak hogy kicsit jobban érezzem magam, ha a tükörbe nézek.

2019. jún. 21. 21:36
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

"De a fiunkra legutóbb pár fújt szegény, ha csak meglátja, azonnal szalad a másik irányba."


Hát azért ez már durva, lehet akkor ördögűző vagy valami hasonló spirituális segítség is kellene! (Ez viccesnek hangzik, de nem annak szántam.)


De az idő majd megoldja, csak ki kell tartani!


Nagyon nehéz szülőnek lenni és aki azt állítja, hogy "neked milyen könnyű, ,mert csak otthon vagy a gyerekkel", azt én legszívesebben felpofoznám és beállítanám egy napra, hogy lássa, az anyaság nem nyaralás, hanem non-stop szolgálat és totális önfeláldozás !

2019. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hu de nagyon tudlak sajnálni. Sajnos ezt az időt valahogy át kell vészelned. Én nem tudom mit tennék a helyedben de komolyan. :( kitartást
2019. jún. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!