Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Dévény tornáró...

Mit gondoltok a Dévény tornáról, annak valódi szükségességéről, hatékonyságáról?

Figyelt kérdés

2021. márc. 17. 16:16
A kérdező szavazást indított:
Valóban hasznos
Hasznos, de nem feltétlenül szükséges
Divatból ajánlják és viszik a szülők rá a gyereket
Teljesen felesleges
39 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk először felmérték, szükséges e kezelni majd mikor kiderült,hogy igen,akkor várólistára kerültünk mert nem volt időpont annyira leterheltek. Mikor 1 gyerek "kiesett" mehetett a kovetkező. Én hiszek benne,bár nalunk szemmel lathato volt a problema.
2021. márc. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is először felmérték, hogy kell e kezelés (de nálunk is szemmel látható volt a probléma). Utána szinte alkalomról alkalomra látható volt a javulás.

Amikor a felmérésre várakoztunk, kihallatszott, hogy az előttünk lévőnek azt mondta, hogy nem kell kezelni a babát, szóval nem tukmálta rá mindenkire, a felmérés meg ingyenes volt.

Szóval én maximálisan hiszek benne, nekünk nagyon sokat segített.

2021. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Nekem konduktor mondta, hogy sokszor csak annyi történik, hogy mesterségesen meggyorsítják a baba saját tempójú mozgásfejlődését, és a szülők azt látják, hogy a torna "eredményes".
2021. márc. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem most nagy divat. Ami nem azt jelenti, hogy rossz, de korántsem mindig a legjobb megoldás. Magyarán túl van marketingelve. De valóban van amikor nagyon jó. Máskor meg jobb lenne egy kevéssé ismert módszer.
2021. márc. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elvittem az ikreket felmérésre (korababák, és a fiam féloldalasan kúszott)

Nagyon megnyugtató volt a hölgy. Elmondta h nincs semmi probléma, ez gyakori dolog, majd kinövi ha mászni kezd.

Nem is kellett mennünk többet.


Láttam ahogy mozgatja, tapogatja a gyerekeket, szerintem ha vsn valami gond, nagyon hasznos lehet.

2021. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
53%

Az én édesanyám dévényesként dolgozik ezért eléggé otthon vagyok ebben a témában. Felméretni mindenképp érdemes, aztán ha nincs semmi "baja" akkor ha jó a szakember akinél vagytok, nem fog ott tartani (a várólistán mindig sokan vannak, ha nem ti akkor más kapja meg az időpontot, ettől nem kell félni)

4eshez szólva.. ez korán sem egy túlmarketingelt dolog ahogy te mondtad. Imádom mikor emberek úgy okoskodnak h közük nincs a témához. De hagyjuk is.

Ezekkel a fejlesztésekkel kiküszöbölhetőek későbbi tanulási nehézségek és hasonlók is, hisz nem hinné az átlag ember h ezek összefüggenek, pedig de.

Szóval hatékonynak hatékony módszer, és sok esetben szükséges is de azért is kell felméretni h kiderüljön, kell e vagy sem a terápia.

Így h gyerekkorom óta látom h anyukám miket letesz az asztalra a gyerekek fejlesztésében, így tudom h ez egy bizony hasznos módszer!

Megmutatnám egy-két embernek ezeket a dolgokat az okoskodásuk előtt.

Ha bárkinek lenne kérdése, írjon

2021. máj. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

Kedves 6. Ertem, hogy anyukad Devenyes, ezért érzékenyen érint a véleményem, de a Deveny akkor is tulmarketingelt.

És ezt nem úgy kell érteni továbbra sem, hogy nincs szükség rá. Főleg nem úgy, hogy fejlesztésre nincs szükség- ilyet nem is állítottam, uh a kommentedet nem is ertem.

Hanem úgy kell érteni hogy szamos más opció közül lehet választani ami adott esetben a babának hatékonyabb és/vagy kényelmesebb. Van családi példa is erre. Nem küldte el a devenyes az unokahugomat (ahogy te allitod), hanem kezelgette. Eredménye pont nulla volt. Nővérem most elvitte egy teljesen másféle fejlesztésre és jééé pár hét után működik. Másnak meg a Deveny működik. Szoval a helyen kell kezelni. Ennyi.

2021. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem a kérdés nagyon aktuális, és egyetértek a 4-7-es válaszolóval.

Jelenleg nincs olyan 1 év alatti gyermekkel rendelkező ismerősöm, akit ne küldtek volna el dévény tornára. S bár sosem vitatnám el a szükségességét indokolt (!!!) esetben, rengeteg indokolatlanban is erőltetik.

Nálunk a következő történt:

Elvittem a babát 6 hetes ortopédiai vizsgálatra, az ortopédus megállapította, hogy a gyerek nyaka bal oldalon feszesebb, ferdenyak tartás nincs, otthoni torna elég, s ezt le is írta.

A gyerekorvos ugyanezen a héten dévényeshez küldött, függetlenül az ortopédusi szakvéleménytől, és adott kontaktot.

Mivel az általa javasolt dévényes nem jár házhoz, és nekem nincs jogosítványom, másikat kerestünk, akinél megtörtént a felmérés, majd az első kezelés alatt a kislányom annyira sírt, hogy hazajöttem, és elkezdtem utánaolvasni, biztos szükség van-e erre. Nem jutottam sokra, így felhívtam a védőnőnket, aki azt javasolta, hogy a pedagógiai szakszolgálattal egyeztessek időpontot, mutassam meg a babát, ők mit mondanak. Ez egy államilag finanszírozott lehetőség, és egyébként ők tudnak államilag szintén finanszírozott dévényeshez küldeni, ha indokoltnak látják. Elvittem a felmérésre, és azt állapították meg, amit az ortopédus: az eltérés minimális, nem javasolnak dévényest.

Ha szeretném, őhozzájuk vihetem gyógytornára, heti 1 alkalommal, térítésmentesen.


Szóval bár a gyermekorvosok előszeretettel javasolják a dévényest, szerintem a jó döntés elvinni a gyereket szakembernek megmutatni, egyrészt hogy valóban szükséges-e, másrészt pedig ha valaki nem tudja/szeretné a magán dévényes kezelést finanszírozni (felmérés 10e, kezelés 8e/alkalom), így nem lesz szükséges.

És amit nekem a felmérésen mondtak: ha nem vagy komfortos a dévényes kezeléssel (általában sírnak a babák), tájékozódj, és keress más szakembert. Az lesz a jó, ahova szívesen viszed a gyereket és egyet tudsz érteni a módszerrel.

2022. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!