Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért olyan nagy szám, hogy...

Miért olyan nagy szám, hogy milyen ruhában hozzuk haza a babát a kórházból?

Figyelt kérdés
Második baba érkezik hamarosan, az elsőnél sem értettem, miért kell erre az alkalomra külön valami extra... őszintén szólva, mire az elsővel is hazajöttünk, annyira kimerült voltam, nem is emlékszem, mit adtam rá...
2021. márc. 17. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Mert az első alkalom, hogy te öltöztetheted fel, abba, amibe te akarod. És ezer fotó készül róla, szóval alaposan meg lesz örökítve. Amúgy nyilván nincs jelentősége, de kedves dolog. :)
2021. márc. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
volt már egy pár baba a családban (velem együtt), soha senkiről nem láttam még hazahozási képet :D ez tuti valamit család vagy helyi szokás nálatok #1. szerintem tök mindegy miben van, minden babaurha cuki
2021. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem nagy szám, senkit nem érdekel. Tesómék éppen tegnap hozták haza a babájukat, fogalmam sincs mit adtak rá, később már otthon fotózták, átküldték nekem is, de azon se volt kiöltözve.
2021. márc. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

#1 egyik gyerekemet sem öltöztethettem eljövetelkor, pedig különböző kórházban szültem.

Elvitték egy utolsó vizsgálatra, előtte elkérték a ruháját és a hordozót. Majd úgy adták oda, hogy már a hordozóban volt.

A baba fotózás a 2. Napon volt mind a két helyen, amikor még a kórházban voltunk és a kórházi ruhában fényképezték (szerencsére csini volt).

Max. azért lehet fontos, mert fontos személytől kapták a ruhát vagy valami családi hagyomány miatt. Esetleg babona.

2021. márc. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Én nem vettem külön erre az alkalomra ruhát egyik gyerekemnek sem. De azért előre kiválasztottam otthon a legszebb ruhájukat és abban hoztuk haza őket. Természetesen nem kell és nem is kötelező, csak nekem személy szerint különleges dolog, hogy gyakorlatilag akkor kezdődik a közös életünk. Mint mondtam, a ruha mindegy, de akkor már erre az alkalomra valami igazán szépet adtam rájuk :)
2021. márc. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

Bennvagyok 1 csoportban, ahol olyan nök vannak még benn, akik abban a hónapban szülnek amiben én. Ott is kb mindenki elére vasalva mutogatja a "hazahozós habosbabos, legelegansabb ruhákat'

Fiam 2éves volt, mi abba hoztuk haza, amit férjem elsőre kivett a szekrényből...

2021. márc. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom én sem. Semmi extrával nem készültünk első gyereknél sem. Második a kórházban se kapott kincstárit, rögtön én öltöztettem, ez se volt szempont a különlegesre. A kórházba pont a testvérétől örökölt legegyszerűbb hófehér cuccokat vittem be, ha szennyeződne vérrel... stb. (előfordul pl: köldöknél), könnyű legyen tisztítani.
2021. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már a kórházban is öltöztethettem, és a kórházi fotóstól rendelt csomagban kapott képeket küldtük szét. Nekem volt egy rugadlózó előre kiválasztva, de nagy volt neki, így végül egy másikban hoztam haza. Sok jelentőssége nem volt, februárban hoztuk haza, így még egy téli meleg ruhát is rá kellett adni, covid miatt otthon sem várt senki, szóval tényleg semmi jelentőssége nem volt.
2021. márc. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát én pl imádtam kiválasztani. Nem vettünk ezért külön habos babos új ruhácskát, de akkor is élveztem. A férjemnek oda volt készítve. Csak magához kellett venni a hordozót. És igen csináltunk képet is róla mikor elindultunk. Nem a ruha miatt hanem mert olyan édes volt. Az a ruha ami akkor volt rajta el is van téve. Emlék. Én ilyen szentimentális vagyok. El van téve az első levágott haja, a kórházi karszalag.... Stb is
2021. márc. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!