Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaszületéskor jelenleg...

Babaszületéskor jelenleg milyen hivatalos ügyintéznivalók vannak? Van, amit interneten is el tudok intézni esetleg?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok kórházban anyakönyveznek, így ha van apasági nyilatkozatod vagy friss házassági anyakönyvi kivonatotok, akkor amíg bent vagytok, elintézik. A baba taj kártyája, adó kártyája pedig postán érkezik. az OPP-nél kell intézni személyesen, vagy meghatalmazással de eredeti dokumentumokkal (pl. születési anyakönyv, az anya személyi igazolványa) a TGYÁS-t, az anyasági támogatást és majd a Gyedet. A Családi pótlékot is ott kell szerintem. Vannak cégek, akik erre szakosodtak, eg ybizonoys összeg ellenében elintézik helyetetted ezeket. nekem a második lányom születésekor ez jól is jött, mert a "nagy" még csak 2 éves volt és decemberben kellett volna intézem ezeket, így kihívtam őket, 11.000,- Ft-ért elintéztek mindenet, és gyorsan, pontosan megkaptam a pénzeket is. A gyedet nekem kellett volna a tgyás után intézni, az persze elfelejtettem, augusztus közepén kaptam meg a június-júliust, de akkor személyesen mentem be, mert arra sajnáltam a 6000 Ft-ot. 20 perc alatt végeztem, kedvesek és segítőkészek voltak, úgyhogy a Teve utcában jól lehet ügyet intézni, ha pesti vagy. Neten csak a nyomtatványokat tudok letölteni, beküldeni ügyfélkapunk nem lehet, időpontot nem adnak.
2010. aug. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kórházba be kell vinnem szülésre a frissen kért házassági anyakönyvit kivonatot vagy apaságit?
2010. aug. 19. 09:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, vinni kell
2010. aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!