Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hét alatt 130 grammot...

2 hét alatt 130 grammot hízott a fiam 1 hónapos korára. Piszkálnak minket emiatt. Más volt hasonlóképp?

Figyelt kérdés

Nagy súllyal született (4470 g) és 4150 volt talán mikor haza jöttünk. 1 hetesen 4080at mért a védőnő (de szerintem csak az eltérő mérlegek miatt) és 2 hetesen 4130at. Ezután 4 hetesen 4260 gramm.

Tehát 1 hét alatt 50 gramm, majd 2 hét alatt 130 gramm a gyarapodás csak.


Anyatejes, folyton van pisis pelus, kaki kevésbé. Tejem van, bár véges, olyan 15 perc szopi után már szenved hogy lassan jön és el is fárad az evésben.

Ha most a következőkben sem gyarapszik, mi lesz? Ha kapok tápszeres felszólítást, akkor szomorú leszek mert egyrészt örülök hogy végre van tejem, másrészt meg tartok tőle hogy akkor apadni fog a mennyiség...


Tényleg ekkora a baj? Nem csak idő kell?


2021. márc. 17. 22:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyenkor a születési súly nem mérvadó, párom 4400 grammal született és hat hetesen 6 kg volt. 💁🏻‍♀️ Nyilván így is meg kell hízni az x dekát havonta, akkor is ha két kilóval születik, meg akkor is ha 4,5 kilóval. Támogatom a szoptatást és én is hosszan szoptatom a gyerekem, de azért nézd reálisan. Ha látod, hogy kínlódik, mert kevés neki, és te is érzed, hogy véges a mennyiség plusz nem is hízik továbbra sem megfelelő ütemben, akkor tényleg szükséges a tápszer. Nehéz elengedni biztosan, de én ebben az esetben egy percet nem gondolkoztam volna, nyilván ha a gyerek fejlődése megkívánja akkor kell a pótlás, nem ördögtől való a tápszer.
2021. márc. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy ha a hazaengedési súlyt nézed és hozzá a négy hetes súlyt, a gyarapodás csak 110 gramm. Az én teljesen laikus megitelesemben ez nem túl jó, hiszen a születési súlyát sem nyerte vissza egy hónap alatt. Egy újszülöttnek a szakirodalom szerint ha minden rendben van 10-14 nap alatt kellene visszanyerni a születési súlyát, az pedig jóindulattal is két hét. Az én babám sem volt kicsi, de inkább nem írok számokat, mert eltérő a fejlődési ütem, és mi csak egy példa lennénk, de a szakirodalom egy hatalmas adathalmazbol dolgozik és von egy átlagot, ami jó eséllyel a gyerekek többségére igaz kell, hogy legyen.
2021. márc. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%
Fiam 3200al született és 3 hónaposan volt 4 kg.
2021. márc. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek, viszont minden evést úgy fejez be, hogy csendben van, elalszik vagy lemegy alfába. A hangulata is jó. Ebből azt gondolnám, hogy amit megeszik, az egy étkezésre elég is neki. Lehet mégsem..?
2021. márc. 17. 22:47
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
#3, akkor a te fiad átlagosan 260 gramm körül hízott/hó az első három hónapban. A kérdező gyereke egy hónap alatt (hazaengedesi súly -> 4 hetes suly) hízott 110 grammot. Ilyenkor azért nem mindegy, hogy 260 vagy 110. Erre írtam, hogy ezekkel nem lesz kisegítve, mivel most te leírtad ezt, én meg leírom, hogy a lányom 3440-nem született, 3320 volt mikor hazajöttünk és négy hetesen 4580 volt, most akkor döntse el, hogy mi a helyzet az ő gyerekével. Szerintem jelzésértékű, hogy a védőnő már szólt nekik, plusz ő is érzi, hogy valami nincs teljesen rendben, reálisan latja, hogy lehet nem elég a teje.
2021. márc. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, ez újszülöttnél mindig nehéz kérdés szerintem. Ha a saját gyerekemből indulok ki, akkor azt mondom habitustól is függ. A lányom pl sárga volt, de még nem kellett kékfény. Na most olyan három óránként én tettem mellre az első nyolc héten, mert konkrétan semmi jelét nem adta az éhségnek, ehhez képest eléggé jól belakmározott mindig. Sőt ő is elaludt, átlagban egy-másfél óra volt emiatt egy szoptatás, mert a sárgaság miatt faradekony volt inkább 10-15 perc után és nem jóllakott. De ő pl sosem volt sírós baba, később sem sírt soha mikor éhes volt, mindig nekem kellett figyelni hogy kb etetni kellene. Tudsz fejni szerinted két szoptatás között? Egyrészt arra is jó lenne, hogy szaporíts, másrészt szopi után közvetlenül vagy két normál etetes között ki kellene próbálni mit szól a pótláshoz, elfogadja-e.
2021. márc. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Keress meg egy szoptatási tanácsadót és érdemes lenne a védőnő helyett a háziorvossal is beszélni!

Ha jók az adatok, akkor bizony kellhet pótlás, mert ez bizony akárhonnan nézzük édeskevés. Egy újszülöttnek 2 hetes korára vissza kell nyernie a születési súlyát. Ez minimum elvárás.

Ha nem nyeri, ott többféle gond lehet, nem biztos, hogy csak a kevés tej. Elhúzódó sárgaság vagy pl: húgyúti fertőzés is okozhat gyarapodási nehézséget. Meg kellene nézni a nyelvét is (lenövés).

Szoptatási tanácsadó segíthet, hogy amennyiben kell pótlás, ne menjen az anyatej rovására. Ehhez pontosan előírt adag kell, szoptatásbarát eszközből és a gyarapodás megindulása után vissza is kell venni belőle.

2021. márc. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy baratnom is azt hitte eleg a teje, mert vegulis sosem sirt a baba, elvolt. A baba nemhogy hizott, fogyott, nem is keveset, sargan engedtek haza. Azota tapszert is adnia kell, nagyon kicsire fogyott 2500 grammra 3 kg rol. A bnom ez teljesen lesokkolta. Mivel volt teje, nem akarta feladni, szopi tanacsado csoves szondaval valo etetest javasolt a cici melle. De nekik mas a helyzet, mert a kisfia cumizavaros lett es kiloki a cicit. A csobol viszont megy a tapszer melle, igy sziv cicibol is. Nalam mas megint a helyzet. Kap tapszert napi 2x uvegbol, potolok,ha kell(foleg este), de halisten nem cumizavaros, imadja a cicit is :D ja es mi sem hiztunk eleget, a doki ezert javasolta a tapszert. Mar lassan 4 hos es gyonyoru sulyban van es a tejem sem apadt el. Neha kell tapszer, de nem feszengek mar rajta, nekunk mukodik a kombinalt etetes de pl cumizavara hajlamos babanal necces. Ha mar nem jon cicibol a fiam jelez. De a bnom fia konkretan ehezett, megse sirt. Van ilyen..
2021. márc. 18. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Keress szoptatasi tanácsadót!


Ez valóban nagyon kevés.


A nagy súlyú babák lassan szokták lekoptatni a súlyuk arányát.

Eleinte sokat nőnek, híznak.


Nem mérvadó a saját példa

semmi extrém nem volt a babákkal.Mindketten sokat híztak az elején.

1,5 kg-okat...

1 éves kor körül 200 g-okat.


Nálam 8 hónaposan már küldeni akartak gasztrora, mert az egyik gErek 2 alkalommal 100g alatt hízott.


És valóban azóta is problémás a súlya, és kicsi.

2021. márc. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
36%

Első gyermekem sorvadt baba 2240g született. 4.nap megszoptathattam meg először, 1 hetesen került haza. A szoptatás merő kín volt, olyan gyenge volt, hogy folyton bealudt, emellett pokoli hasfájós is volt annyira éretlen volt. Így mellé automatikusan kapott pótlást,2.hónaposan 100% tápszeres lett ezzel együtt meg is szünt a hasfájása.

Második gyerekemnél nem bíztam eléggé, hogy elég lenne a tejem, nehezebben is insult meg, így megint rápótlásos lett, aztán 4 hónaposan 100% tápos.

Moat harmadik gyermekemnél már a kórházban gondok akadtak. Sokat kellett küzdeni nem csak a mellre tétellel, de azzal is, hogy egyáltalán megtudják etetni tápszerrel. Annyira luszékony volt, hogy gyakorlatilag végig aludni a 4 napot amíg bent voltunk. 2720g született alig 2500g hoztuk haza. Már bent elkezdtem felji. Itthon örültem, hogy több a tejem mint amit 1 evésre meg tud enni. 1 hetesen vittük a gyerekorvoshoz és a védőnőhőz. Sokként ért, hogy a gyerek nem hogy hízott de fogyott.. Rájöttünk, hiába van bőven tejem, hiába folyik mindenfele, a gyerekem mire a zsírosabb tejhez érne,már rég alszik. Próbáltam, hogy fejés mellett adom neki, akkor sem hízott 🤷‍♀️ Kaptunk tápszert. Most 3 hónapos múlt, nagy cici barát,de nem lakik jól már. Így most a szoptatás a kiegészítés nem a tápszer,amellett kiderült elég nagy étvágya van, de még sem hízik olyan roham tempóban,hozza a papírforma heti 100 grammot.

Én már elengedtem. A gyerek boldog, jóllakott kiegyensúlyozott, imád cicin lenni, még ha jól se lakik,szerintem mellről fog férjhez menni 🙄😂 Átalussza az éjszakát.

Szóval, a gyerek az első, ha nem hízik fogadd el, hogy szükség van pótlásra.

2021. márc. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!