Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjatok meg 1 honapos...

Hogy oldjatok meg 1 honapos baba mellett, hogy egyetek, igyatok, kimossatok stb.?

Figyelt kérdés
Apuka 12 orazik, nincs segítségem. Illetve 2 hete hasmenesem van amitol negugyse tudok enni, kijon minden, gyenge is vagyok. Csak ringatva van el, egyebkent sir, sirasa kozben az eves nem opcio. Normális anya nem tud szerintem. Csak nem tudom elkepzelni masnak a napjat.. Hogy tud letezni. Olyanok segítséget nem kerem akinek anyuka apuka segit, vagy főz... Stb az ugy könnyű. Köszi a tippeket, mar a halalomon vagyok.

2020. nov. 8. 13:54
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
65%
Amíg alszik.
2020. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
87%
Hasmenésed van és nem eszel/iszol rendesen? Lehet mártírkodni csak nem érdemes. Valamikor csak alszik az a baba. Ha minden kötél szakad kötözd magadra, hordozd, az hogy a házimunka szalad az oké, nem a legfontosabb de az alapvető szükségleteidet azért elégítsd ki.
2020. nov. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 Derjaderja ***** válasza:
64%
Hordozás lenne jó szerintem is. Rendeljetek ebédet legalább átmenetileg.
2020. nov. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
66%

Ha rosszul voltam, amit lehet, halasztottam, s amikor a kicsi aludt, aludtam én is, vagy akkor ettem.


Ilyenkor, max. gyorsat főztem. Vagy előkerült a fagyasztóból a fagyasztott lángos, vagy a félkész előre elkészített ételeim, amiket csak be kellett dobnom a sütőbe, vagy kifőznöm.


A mosás, az nem nagy kunszt, a mosógép mos.

Teregetni alvásidőben teregettem, vagy éjjel, amikor kicsit jobban éreztem magam, de aludni nem tudtam.


Ha nem voltam kimerült, vagy beteg akkor ment minden.


Amikor a kicsi aludt, tettem a dolgom, csináltam ebédet.


Teregetni együtt teregettünk, ő vagy a pihenőszékből figyelt, vagy magamra kötöttem.

Az ebédhezvalót előző éjjel, mindig előkészítem, így másnap, csak össze kell dobni.


Porszívózás ilyesmi, megy akkor is, ha felvan, bàr egy 5 perces porszìvózàs néha fél óra, de végülis van idõ rà.


Néha elszalad a hàz, főleg, ha nem érzem jól magam, vagy kimerült vagyok, de olyankor keresünk egy hétvégét, amikot Apa egy délelőttre át tudja venni és gyorsan összerántom a házat.

2020. nov. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
64%

Tedd előtérbe azokat a dolgokat amiket meg akarsz csinálni. Pl evés. Amint van lehetőséged rá, csináld.

Az én fiam sem volt egyszerű eset eleinte, de mindig volt hogy aludt és ha nem sikerült elaludnia hosszan, akkor magamra kötöttem hordozó kendőbe és úgy ettem. Igen, volt hogy sírt közben, de ez van. Ringattam állva és ettem közben a pultnál állva. Ha nem eszek, akkor is sír, akkor meg? Kicsit előtérbe kellene helyezned magad, mert nagyon el fogsz így fáradni lelkileg.

2020. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
79%

"Csak ringatva van el, egyebkent sir, sirasa kozben az eves nem opcio. Normális anya nem tud szerintem. "


De egy normális anya tud enni, inni még ha a körülmények meg is nehezítik (non-stop síró baba). A gyerek érdeke is hogy életben maradjon az anyja, márpedig ahhoz enni inni kell. Főleg ha beteg is vagy. Nagyon hamar kiszáradhatsz, komolyabb bajod lehet, egyedül vagy otthon a babával...

Amit lehet halasztani azt hagyd, pihenj ha lehetőséged van, ne csak a gyereket nézd hanem magad is.

2020. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
78%

Amíg ő szopizott, addig mellettem volt a kaja és fél kézzel azt csipegettem. Kvázi együtt ettünk :D Nem azt mondom, hogy sosem landolt töltöttkáposzta a fején, de legalább nem éheztettem magam. Azért gondolj arra, hogy ha te teljesen legyengülsz és nem tudod ellátni a babát, akkor az hosszú távon rosszabb, mintha egyszer lerakod öt percre, még ha sír is, és gyorsan bedobsz valami szendvicset vagy akármit. Amúgy a házimunkát letojtam magasról, csináltam amikor az apja is tudott segíteni, vagy egyáltalán nem, az kit érdekel, a kaját pedig lehet rendelni is. Ilyenkor nem az a lényeg, hogy szuperanyu többemberes baba mellett is patika rendet tartson, hanem hogy ti a babával összeszokjatok, kialakuljon egy napi rutinotok, és hogy azért lehetőleg ne menj tönkre se lelkileg se testileg a tarthatatlan elvárásaidba.

A 2 hete tartó hasmenéssel érdemes lenne orvoshoz fordulnod, mellesleg.

2020. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
26%

Nem kellene mártírkodni.

Dobd be a gyereket a szomszédba vagy bárhová, te pedig szakítsd magadra időt. Menj el fodrászhoz, manikűröshöz, edzeni.

Egy normális anya ezt teszi, nem pedig a gyereke seggét nyalja egész nap.

2020. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 Derjaderja ***** válasza:
79%

Hát én nem vagyok túl szorongó anya, de az 1 hónapos babát, aki ráadásul sírós is, eszembe nem jutna "bedobni a szomszédba", és nem is ismerek olyat, aki ezt tennè.

De itt a legkisebb gond, hogy nem tud fodrászhoz menni.

Legalább amíg beteg is az anyuka, segìthetne a kedves férje többet.

Egy egyszerű ételt nyugodtan meg lehet 12 óra munka után is főzni. Vagy kivenni pár napot. Vagy rászánni a pénzt egy kifőzdére.

Pár hét alatt valószínűleg sokat javul amúgy a helyzet.

2020. nov. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Sokmindent kiorobalram, de napkozben pl csak rajtam alszik, le rakom felkel. En nem martirkodom, de nekem begorcsol a gyomrom ha nagyon sir, ha mmagamba tomom, megvan a bojtje. Nincs senki akire biznam, 200 kmre vannnak rokonok, amugy meg ahhoz meg kicsi, csak az aoja jöhet szoba. Amikor szabadnapja van akkor egy kicsit jobb ahelyzet. Neha tudok főzni, de mindent elrontok, ugy semmi ertelme ha ehetetlen az etel, pedig jo szakacs voltam ezelott.. Kosz azert a tippeket, jo lenne ha ilyen egyszeru lenne.
2020. nov. 8. 14:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!