Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyobb súlyú babák anyukái,...

Nagyobb súlyú babák anyukái, hogyan alakult a babátok mozgásfejlődése, miket csinált 8 hónaposan?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10.5 kg és 76 cm,5 hónapos kora óta forog oda -vissza,6 hónapos korában elkezdett kuszni,majd négykézlábra állt és igy hintázott.

7 hónaposan megtanult felülni négykézláb helyzetből,7 és fél hónapos kora óta mászik,1 hete pedig feláll,de egyből borul el,mert gondolom,a súlyát még nem birja el a lába.

Kérdésem az lenne,hogy ez nem gond-e,hogy nem tud még állni?


2010. aug. 19. 10:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Az lemaradt,hogy sokan mondják,hogy már kéne neki állnia ,ezért kérdezem.
2010. aug. 19. 10:41
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyolc hónaposan kéne már állnia??? Bocsi de ez hatalmas baromság!Nem tudom ki mondta de valószínű nagyon téved!Az én fiam 8 és fél hós. és esze ágában nincs még állni.Ez teljesen természetes!Vannak babucik akik ilyen korban felállnak de nem ez a jellemző! Nyugi semmi baj nincs a babáddal!
2010. aug. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 hónaposan kezdett forogni, 7 hónapos koráig gurulva "közlekedett, akkor nekiállt kúszni, amit gyakorolt egészen 10 hónapos koráig, akkor rákapcsolt és egyszerre tanult meg felállni kapaszkodva és lépegetni a kanapénál, mászni és felülni. Ő sem volt egyáltalán elkésve.
2010. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is nagysúlyú. 8 hósan 10670 gr és 75 cm volt.

Emiatt nem kapkodta el a dolgokat. Ő 6,5 hósan kezdett el forogni, kb. 8 hós volt, amikor elkezdett hason kúszni és 11 hónapos korában kezdett el négykézláb mászni. Akkor húzta fel magát állásba is először. Most 15 hónapos 12500 gr, 84,5 cm és a fő közlekedési módja még mindig a négykézláb mászás. Kapaszkodva lépeget, vagy széket tolva maga előtt közlekedik állva, de kapaszkodó nélkül még csak 3-4 lépést tett meg.

2010. aug. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Súlytól függetlenül, egy 8 hónapos babának még nem kell tudni állni.

Az enyém is nagy súlyú baba volt, 7 hósan ült fel, 8 hósan kezdett mászni, 8,5 hósan állt fel kapaszkodva.

Még fogja gyakorolni pár hétig a babád, addig pedig lesz néhány borulás.

2010. aug. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell még állnia. Az enyém 7 hósan érte el a 10 kilót, ő akkor már állt a járókában. Felült 6 hós kora óta, mászik 6 hós koa óta. 7,5 hósan mmár kézen vezetve sétált, nem lehetett lebeszélni, én is féltettem a lábait. Most 11 hós és már feláll egyedül és 10-15 lépést tesz egyedül is, de még mindig kézenfogva megy töbségében. Meg persze négykézláb. Szerintem nem vagytok elkésve.
2010. aug. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat,akkor megnyugodtam,hogy nincs lemaradva.
2010. aug. 19. 12:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 8,5 hós, és nem nagy súlyú, de ennek ellenére sem áll. Nem is gondolnám, hogy kellene Neki. 6 hósan kezdett el forogni, 7,5 hósan kúszni, és még mindig nem mászik és nem is ül. Nem kell sehova rohanni. Nincs semmi gond, de izgulj.

Egy barátnőmnek is nagy súlyú a lánya, 9 hónapos, de még kúszni sem kúszik.

2010. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!