Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl lengén öltöztetném így?...

Túl lengén öltöztetném így? Újszülött babának ezek a szettek jók?

Figyelt kérdés

Napközben egy hosszú ujjú body + nadrág és zokni lenne rajta, ebből a típusból: [link]

Vagy még a hosszú ujjú alá adjak egy ujjatlan bodyt is? Vagy fölé pulóvert? (bár félek, hogy azzal bénán nézne ki a pamut nadrág) Néztem kimondottan melegítős szetteket is, de nem tudom, hogy egy újszülöttet, aki szinte fekszik csak, nem-e zavarna a kapucni, zipzár.

Estére pedig talpas egyberészes pizsama, alatta rövid ujjú body, felül pedig hálózsák. A pizsama ilyesmi: [link]


23-24 fok van nálunk, kinti hőmérséklettől függetlenül mindig.


2021. márc. 27. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
23-24-ben rövid ujjú is elég.
2021. márc. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Megfelelően öltözteted


Későbbiekben ilyen hőmérsékletben a rövid is elég.


Cipzáras sztorit valóban érdemes elfelejteni még.


Nekem egyébként a rövid body, rá hosszú “póló” vált be.. később is, de mi 21-21,5-et tartunk csak.



A nadrághoz a cipzáros nem nézne ki rosszul egyébként.. csak nem praktikus neki, ha sokat van hason.

2021. márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Body és rugdalózó a legjobb az első fél évben, h and m body-k nagyon jók, rugi nincs náluk, csak pizsi, az mondjuk ugyanaz.
2021. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem éjszakára nagyon sok a h.body+talpas rugi+hálózsák és ezt mind 23-24 fokban. Eleve 20-21 fokban kéne aludnia. Nálunk 21 fok van éjszaka és egy rugdalozó + hálózsák van rajta, de ha a nagyon vastag hálózsákot adom rá, akkor alá csak egy h.bodyt és egy zoknit kap. Akárhányszor kiveszem pelenkázni, meleg a kis teste mindnehol.

Egyébként eszméletlen, milyen sok szülő túl öltözteti a gyereket, szerencsétlen meg ott izzad benne.

2021. márc. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Újszülöttre nem adnék nadrágot és zoknit, hanem body-t és rugdalózót. Éjszakára jó lehet, amit írtál, ha vékony a hálózsák.
2021. márc. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem a rugdalózó nagyon "pizsamás", napközben azt nem szívesen adnám rá itthonra sem.
2021. márc. 27. 14:01
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Újszülöttnek oké. Par hónaposan elég lesz a rövid ujjú body is.

Nálunk fűtési időszakban max. 22 van, ugyanígy volt újszülöttként mindkét gyerek (vagy rövid body + vékony rugi).

Onnan hogy forgolódtak, elég volt a rovid body, sokszor mimden egyéb nélkül mezítláb. Egyik gyerek se fázós.

2021. márc. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Most még nem adnád rá szívesen a rugit, mert nincs még tapasztalatod, de ez egy baba, nem felnőtt szokásai vannak, pizsamát se adtam rá soha, mivel folyton egy helyben fekszik teljesen felesleges reggel átöltöztetni, este fürdés után kapott tiszta ruhát, aztán az első böfi, pisi, stb.-ig az volt rajta, általában 3 óránként át kell öltöztetni.
2021. márc. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Én rövid bodyt+ rugit adtam rá újszülöttként. Praktikus volt, h.nem kellett a nadrággal szenvedni pl.amikor nagyon nem tetszett neki az öltöztetés és ordított. Gyorsabban végeztünk.

De majd látod te is, hogy egy dolog ami elképzel az ember előre és egy amit tapasztal.

2021. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egy nadrágot nem hiszem, hogy sokkal több idő lenne rá feladni, mint egy pizsamát. :)

De majd látjuk nyilván, hogy mi lesz.

2021. márc. 27. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!