Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikreknek hasonló vagy különböz...

Ikreknek hasonló vagy különböző neveket adnál? És hogyan öltöztetnéd?

Figyelt kérdés

Érdeklődésemet egy itt olvasott neves-kérdés keltette fel, ahol az ikerlányoknak nagyon hasonló neveket szánt az anyuka. Nekem nagyon furcsa, mert sok ikerpár él a környezetemben, akik egész életükben azért küzdöttek, hogy ne tévessze össze őket a környezet. Van aki örült egy megszerzett hegnek az arcon, mert legalább a közvetlen környezet meg tudja majd különböztetni (haverok, osztálytársak). Mindig kirázott a hideg amikor a baráti körben kérdezték, hogy "akkor te most Melinda vagy Melánia vagy?" Sajnáltam őket, mert gondolom napi 10-szer szembesültek a lealacsonyító kérdéssel.


Én éppen ezért teljesen különböző neveket adnék az egynemű ikreknek. Sőt, nem öltöztetném egyformán sem őket. Egyszerűen kiráz a hideg, ha két ugyanolyan ruhás kisgyereket látok, az az érzésem, hogy az anyuka direkt arra játszik, hogy a környezet meg se tudja őket különböztetni. így indítani az életnek két emberkét, kitolás.


Ti hasonló vagy különböző neveket adnátok? És hogyan öltöztetnétek őket?


26/N


2016. aug. 6. 11:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Teljesen különböző nevet adnék. Ruhát viszont amug kicsik (ovi végéig),adnék egyformát és különbözőt is,kisiskoláaként meg már el tudják dönteni hogy akarnak e egyformán kinézni vagy sem.


Egyébként nwm kell heg az arcra,egy frizura is elég hogy megkülömböztesd.

Voltak iker osztálytarsaim,ha akartak akkor ugyanugy neztek ki,de nagy átlagban hiába 100%ig ugyanolyan volt az arcuk testalkatuk,teljesen mások voltak.

2016. aug. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%

Különböző neveket adnék és nem lenne egyforma ruhàjuk!

Én mondjuk max különböző nemű ikreknek örülnék/örültem volna

2016. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Hat en annyira nem adnek hasonlo neveket nekik mint pl ahogy te is irtad hogy Melinda es Melania hanem pl. Kinga es Emma (a lenyeg hogy nem lenne total hasonlo)

Oltoztetes szempontjabol viszont hasonloan oltoztetnem oket de nem teljesen ugyanugy. Pl ugyanabbol a ruhabol mas szinube oltoztetem az egyiket mint a masikat.

2016. aug. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Én is inkább eltérő nevet adnék, és teljesen egyforma ruhába nem öltöztetném. Talán csak hasonlóba, még picik.

Láttam már olyan családot, ahol 2 fiú volt, 3 év korkülönbség, de állandóan azonos ruhában voltak, mint az ikrek. Mindenből 2 méretet vettek. Nagyon fura volt. Gyakran a szülőknek is hasonló színű stílusú ruházatuk volt a gyerekekkel, mintha egy fotózásról jöttek volna. Ott aranyos sztem, de Tescoba menni így, ráadásul sulis ovis korú gyerekkel....

Csinálják ha akarják, de azért feltűnőek voltak, én kerülném, hogy így magunkra hívjam a figyelmet.

2016. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nekem hármasikreim vannak, fiúk.

A nevük nem hasonló hangzásra, de mindegyik S-e végződik (ez véletlen), és passzolnak egymáshoz, tehát nem egy Kevin - Hunor kategória.


Ruhák: igyekszem őket úgy öltöztetni, hogy ne legyenek egyformában, de harmonizaljanak. Pl. ha ugyanolyan nadrág van rajtuk akkor a póló más szinű, ill. fordítva. Vagy ugyanolyan mintájú pólóból 3 különböző szín. De a kabátjaik pl. mindig egyformák voltak, cipőik is sokszor ugyanolyanok.

2016. aug. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fiu-lany ikreim vannak.

Mikor meg pocakban voltak , irtam ki ide kerdest mert a fiu nevben bizonytalanok voltunk illetve en a Peter a ferjem a Patrik nevet akarta adni a fiunknak es erdekelt,hogy az emberek szerint melyik szebb.

Irtam,hogy Viktoria lesz az ikerteso.

Par oraval kesobb kaptam egy kotekedo uzenetet egy valaszadotol,hogy miert adunk ketto kulonbozo nevet az ikreinknek. Ha mar Viktoria lesz a lanyunk akkor legyen a fiu Viktor. Vagy ha a Patrikon gondolkozunk akkor legyen a lany neve Patricia.

Valaszra sem meltattam az illetot. Patrik es Viktoria az ikreink amugy. A Viktor-Viktoria, Patrik-Patricia stb.. valtozatot en idetlennek tartom.

2016. aug. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van utolsó, idétlen lett volna ugyanannak a névnek a férfi-női változatát adni.
2016. aug. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Különböző neveket adtam a lányaimnak, és sosem öltöztettem őket egyformába. Szerintem az nem cuki, hanem eröltetett. Így sem tudják megkülönböztetni őket, ami nagyon zavaró nekik.
2016. aug. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Lányaim vannak, nem cseng össze a nevük. Direkt különbözőt választottunk. Teljesen egyformán 1-1 alkalommal öltözettük őket, pl. keresztelő, fotózás, de még ott is volt minimális különbség, más színű kiscipő, vagy fejpánt, hogy kédőbb tudjuk ki ki volt a képen.

A mindennapokban sok olyan ruhájuk van, ami ugyanaz a fazon 2 színben, vagy ugyanaz a szín más mintával. Ezeket időnként egyszerre veszik fel. Olyan 4_5 éves koruktól maguk döntenek, hogy mit készítünk ki reggelre. Van, hogy hasonlót választanak, máskor meg a lehető legeltérőbbet.

Nagyobb ruhadarabok, kabát, poncsó, cipő szinte mindig ugyanaz a fazon, de eltérő szín. Ne kérdezzétek miért.

Frizura: mostanában minden kislány királylány, nekik is hosszú hajuk van. Változó, hogy egyforma, vagy különböző frizurát kérnek, általában a hasonló ruhához ugyanaz a haj dukál, de ez sem szentírás.

Még egy érdekességet megfigyeltem. Ha idegen helyre megyünk, vagy valami újdonság számukra, első nap a suliban, szavalóverseny, stb.. próbálnak a lehető legegyformábbak lenni. Bebújnak az ikerségük mögé.

2016. aug. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Azokat a neveket adnám, amiket egyébként is adnék a "sima testvér" gyerekeimnek. Különböző. A "leghasonlóbb" párosítás a Mátyás- Mihály

Lennének egyforma ruhadarabok.

2016. aug. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!