Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok az Auguszta névről?

Mit gondoltok az Auguszta névről?

Figyelt kérdés
Férjemnek nagyon tetszik, de nekem olyan furcsa, sosem hallottam eddig.

2021. márc. 30. 16:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Akiknek szerint csúnya, írnátok neveket, amik nektek tetszenek?

És ne ilyen Lili, Kitti, Zoé, Jázmin, Niki és társai, hanem komolyabb neveket. :)

2021. márc. 30. 18:13
 12/21 anonim ***** válasza:
91%
Ez a név nekem se tetszik egyáltalán. A kedvenc női neveim a Szorina, Eleonóra, Kamilla és a Vivien. De biztosra veszem, hogy ezek a nevek meg másnak fúj kategóriák.😅
2021. márc. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%
Félreolvastam elsőre langusztának. 🤷‍♀️
2021. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
83%

Sajnalom, nekem nem tetszik...

olyan idetlen es kemeny

Mindjart a languszta, mangusztara asszicialok.

2021. márc. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%

#11 Írtad, hogy az Augusztában az tetszik, hogy elegáns, határozott, ritka latin női név. Amivel egyet is értenék, az elegáns kivételével: a "guszt" szótag a magyarban nem elegáns. Egyrészt a gusztus/talan szóra hajaz, másrészt a Gusztáv férfinévre, amit lejáratott az azonos nevű rajzfilmhős (egy buta, kopasz, bénázó figura), igaz ma már 40 felett járnak akik még ismerik.


Szerintem menj végig a latin női nevek listáján, biztos találsz olyat, ami jobban működik magyar nyelven. 7-es írt pár jót, de ha azok túl kommerszek neked, vannak még ilyenek, hogy Felícia, Karolina, Auróra... menj végig a listán.

[link]

2021. márc. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%

Túl kemény a hangzása, és nagyon erőltetett. Nekem egy 19. századi regény negatív főhőse jut eszembe a névről.

Ha valami elegáns hangzású nevet szeretnétek, pl lehetne Kornélia, Emília, Eleonóra, Antónia, Anasztázia, Julianna.

2021. márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk az iskolában volt egy Augusztina nevű lány.

Azóta sem találkoztam ilyen nevűvel.

Szerintem vállalható név az Auguszta,mondjuk nekem az Augusztina

jobban tetszik.

Auguszta névvel legalább nem lesz tucat neve.

2021. márc. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tetszik az Auguszta. Egy kövér, morcos figurára asszociálok. Kislányhoz túl komoly név.
2021. márc. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
25%
Én imádom, egyik kedvenc, egyszer régen még a túl hossza miatt vetettem el ezt a névötletet; mert amúgy Tinának akartam volna becézni (Az Augusztina név is azóta már létezik az MTA összes név között is, de szóval nekem a sima Auguszta jobban tetszik; és nem tudtam, hogy elfogadná-e, értené-e a környezet, hogy miért nevezném az Auguszta nevű lányomat Tinának, merthiszen ugye annak a névnek a vége "ta", és nem "Tina", és akkor ezért vetettem el ezt a névötletet; de most, hogy megláttam ebben a kérdésben, újra adnám. :) Nem feltétlenül becézném, de szerintem igen, mára már bátrabb lennék; meg pl addigis ha elmondod, pl "Aug", szerintem az is tök aranyos becenév, meg attól hogy pl hosszú, nem kell feltétlenül becézni, meg még szal szerintem már bátrabb lennék, és simán becézném Tinának. :):) De amúgy szal már vannak kitalálva még egyéb nevek, és szal már ki van választva előre az összes gyerekem neve; amiket majd ha lesz pasim, megvétózhat; de akkoris minimum második névként ragaszkodom hozzájuk; de tehát ezek a nevek is viszont már megvannak nekem évek óta; és egyébként szóval amit majd ha lesz , az első lányomnak szánnék, az is ugyanolyan gyönyörű, mint az Auguszta. Szóval király. :):)
2021. ápr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Akiknek szerint csúnya, írnátok neveket, amik nektek tetszenek?


És ne ilyen Lili, Kitti, Zoé, Jázmin, Niki és társai, hanem komolyabb neveket. :)"


Ezzel egyetértek, hogy nem túl komoly nevek, csak azt nem értem a Nikit miért írtad közéjük, az egy becenév. Mindegy.


Egyébként nekem tetszik a kemény hangzása miatt. Komoly, határozott név. Az a film jut róla esezmbe az Auguszta lázadása.

2021. ápr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!