Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan, hogy túl gyors...

Létezik olyan, hogy túl gyors mozgásfejlôdés? A kisfiam 16 hetes lesz pár napon belül és már átfordult, rendben van ez? Ennyi idős babátok egyébként folyamatosan rátok nézett etetés közben?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hetekben kezdett oldalra fordulni, igaz csak balra. Aztán egyik nap egész délután ezt gyakorolta, de nem sikerült, be is aludt közben, aranyos volt. Miután felébredt valahogy rájött a technikára és 3-4x is megcsinálta. Azóta is többször is, minden nap. De mindig csak balra próbálja. Nekem egyébként azt mondták hogy majd valami érdekes lesz ott amit meg akar nézni és azért kezd el forogni, de ő csak úgy csinálja. Ösztönből vagy néha mérgében, erőlködésében. Másnak is volt így babája?

Az etetés meg azért jutott eszembe, mert mostanában kezdett észrevenni mikor etetem, de nem mindig rámnéz folyamatosan, inkább csak úgy nézeget, aztán néha megtalál, aztán megint nézeget.



2019. máj. 27. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagylányom 12, a kicsi 13 hetes korában kezdett forogni. Természetesen ahogy elkezdte őket érdekelni a külvilág, nézelődtek evés közben.
2019. máj. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Létezik túl gyors, de ez nem az a kategória. Ez belefér
2019. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Azért egy 16 hetes gyerek esetén, aki még csak most fordult párszor át, túl gyors mozgásfejlődésről beszélni, kicsit érdekes. Azt hittem már jár, azért írod, hogy túl gyorsan fejlődik.

Az enyém 2,5hónaposan fordult át, mégsem gondolom, hogy ez gyors lenne.

2019. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ez teljesen átlagos időben történt.

A lányom 5,5 honaposan kúszott. de ez sem egyedi szerintem

2019. máj. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Első baba azért kérdeztem😊 igazából egyszer mondta nekem valaki hogy ha túl gyorsan csinál dolgokat akkor lehet hiperaktiv lesz vagy ilyesmi, ezért jutott eszembe. Meg hogy nem én eröltettem-e ki belőle, mivel a védőnő tanácsát megfogadva minden nap legalabb 6-7-szer jó pár percre hasrafordítottam. Plusz jártunk dévényre pár hetet, de abbahagytuk már régebben mert nem láttunk tőle változást. Bízom benne, hogy magának köszönheti a dolgot és nem én erőltettem ki. Plusz örülök ha ez így normál időbe esik😊
2019. máj. 27. 11:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, van olyan, hogy gyors mozgásfejlődés hiperaktivitást jelez, de nem mindig, ilyen kicsi babánál ez még nem derül ki, az a túl gyors, ha valaki 8 hósan járni kezd pl.
2019. máj. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom pont ma 12 hetes és fordul oldalra,hátról hasra és hasról hátra már egy hete. Én inkább megijedtem, hogy nem túl korai-e. Ma voltunk az orvosnál,védőnőnél oltáson megnézték,de szerencsére mindent ügyesen csinált és nincs ezzel baj. Örülj neki, hogy ilyen kis erős ügyes baba. (Egyébként minden baba ügyes, akármilyen ütemben is fejlődik.☺️)
2019. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!