Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babalátogatóba üres kézzel?

Babalátogatóba üres kézzel?

Figyelt kérdés

Volt nálam szombaton az egyik régi barátom babalátogatóban és abszolút üres kézzel jött.Ez csak nekem fura? Nem várok tizenezres ajándékot, de egy jelképes valami 1000 ft-ért azért nekem alap mondjuk 2 doboz gyümölcslé vagy valami. Régebben ha hozzájuk mentünk is mindig vittünk valamit. Ti is jártatok már így?

képzeljétek el a fordított esetet is, ha azt írom a kérdésben, hogy gáz e ha semmit nem viszek abszolut?


2021. ápr. 5. 09:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
39%
Nem mindig az anyagiak jelentik a szeretetet.
2021. ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
58%
Eszembe se jutna ilyen gondolat, mint ami most neked. Én mindig a vendéget várom személyesen, nem pedig az általa hozott ajándékot. Ezért is hívják vendégvárásnak, nem vendégajándék várásnak. :D Vedd meg magad, amit szeretnél. Ha nem visz valaki ajándékot, nem visz.
2021. ápr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
76%

Én semmit se vártam egyik látogatótól sem, sőt örültem ha üres kézzel jöttek. ;)

Mert akkor megkíméltek a kínos tettetéstőo, hogy "jaj de jó, hogy valami tok feleslegeset hoztatok, amire semmi szükség"

2021. ápr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
55%
Mi még a szomszédba sem mentünk át soha üres kézzel, mindig vitt anya egy kis sütit vagy valamit, pofámról lesülne a bőr, ha valahova üres kézzel mennék, de vannak smucig emberek rengeteg.
2021. ápr. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
85%
Hozzánk is jöttek ajándék nélkül. Es akkor mi van? Nem azert hívtuk el oket,hogy hozzanak valamit. Egyáltalán nem esett rosszul,ettől fuggetlenul mi viszünk aprosagot,ha megszületik a babajuk. De ugy latom,akiket nem zavar,azok le vannak pontozva :D Itt mindenki mas azert szült,hogy ajándékot kapjon?
2021. ápr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 A kérdező kommentje:

Nem, nem azért, mert 2 doboz gyümölcsléből vagy egy tányér süteményből nevelem fel a gyereket, ez egy gesztus.

Az 5 éves unokahúgom a saját zsebpénzéből választott a gyerekemnek valamit a tescoban, szerintem ez egy gesztus de mindegy ezek szerint nem..

2021. ápr. 5. 10:03
 7/86 anonim ***** válasza:
79%

Sztem nem gáz, nem értem, hogy miért elvárás. Egyszer váratlanul hívtak és én is üres kézzel voltam ezért. Odafelé gondolkoztam ezen, hogy beszaladjak-e vmiért, de ott nagyon hamar megörültem, hogy semmi sem volt nálam. Ott volt végtelen plüss, meg 2 zsák ruha, amit kibontas nélkül adtak most tovább egy ismerősnek. Az anyuka teljesen kivolt a rokonságra, mert ész nélkül vásároltak, gyűjtögettek a babának. Harmasikrekre sok lett volna a cucc és nem túlzok, tényleg nevetségesen sok volt.


Másnap meséltem cégnél és a gyerekesek kb egyetértettek, hogy annyi kacatot kaptak, hogy már jobban örültek a semminek. Ha most hívnának, sztem max az anyukának vinnék csokit, de babacuccot fix h nem vennék soha.

2021. ápr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 A kérdező kommentje:
nem nevelem fel*
2021. ápr. 5. 10:03
 9/86 anonim ***** válasza:
63%

Én is mindig viszek egy kis apróságot, szerintem is alap, legalább egy szem gyümölcsöt vagy valamit.

Kinél mi a szokás.

2021. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
69%
Persze, itt mindenki hangoztatja, hogy nem kötelező, miért várod el - persze, nem kötelező, de azért akárhogy is nézzük, ez elég nagy bunkóság/neveltlenség. Nem, nem haragudnék meg meg semmi ilyesmi, de ha a saját szemszögemből nézem, eszembe nem jutna (baba)látogatóba menni valahova üres kézzel.
2021. ápr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!