Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a gyerekvállalás nem pénz kérdése?

Figyelt kérdés

Az életem során én is sok helyen futottam már bele ebbe a mondatba, meg a szokásos "nem kell a tökéletes időpontra várni", "majd lesz valahogy"-típusú mondatokba és úgy látom, tényleg vannak olyanok, akik szerint mindegy mikor jön egy gyerek. De mi az oka ennek a nézetnek?


Természetesen, én magam sem arra gondolok, hogy a gyerekek csak hitelmentes családi házba, két kocsi és havi 600 ezres bevétel mellé születhetnek, de azért a másik oldalt is túlzásnak tartom, mikor azt ecsetelik az emberek, hogy az elején semennyibe nem kerül egy baba. Mert oké, a kelengyét és az első 1-2 évet simán ki lehet hozni fillérekből egészséges gyerek esetén, de azért a gyerekvállalásnak vannak olyan további feltételei is - szerintem -, mint a normális lakhatás, táplálkozás és viszonylag biztonságos jövőkép, megtakarítás. Egy baba eltartásának része az albérleti díj/hitel fizetése is, hiszen tetőt kell biztosítani a feje fölé...


És azért lehet, hogy az emer nem úgy éli az életét, hogy minden pillanatban azon retteg, mikor történik valami, de értelmes és felelősségtudatos felnőtt talán mégiscsak tisztában van azzal, hogy sajnos bármikor történhet valami nagyobb gond, betegség, tartós munkanélküliség, válás és akkor is tudni kell fedezni a gyerek költségeit.


Akik szerint bármikor jöhet a gyerek, nem kell rá készülni és kicsit alapozni, azok úgy vannak vele, hogy gond esetén majd a nagyszülők úgyis eltartják az egész családot vagy mire alapoznak ilyenkor?



2021. ápr. 13. 09:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
2021. ápr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a két véglet. Értelmes ember fel tudja mérni a határait, hogy mi az ami neki még belefér anyagilag, lelkileg.

Van akit az sem zavar, ha minden hónapban reszketve kell várni a családit,hogy enni tudjon adni a gyereknek, van akit meg az is zavar, hogy Misikét csak a Balcsira tudja elvinni, Maldívra már nem. Kinek mi...

Azt aláírom, hogy tökéletes pillanat sohasem lesz. Mi pl 2 átlag fizetésre, megtakarítással már vállatunk 1 gyereket (nekünk ennyi fér bele), sógorom a milliós fizetésével, 40 évesen is azt mondja, hogy nem adottak a körülmények egy gyerek felneveléséhez, ők még várni fognak 5-10 évet. Ez meg az ő nézőpontjuk.

2021. ápr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%
Oh nekem olyat is mondtak anno, hogy ne várjunk arra, hogy minden meglegyen. Mert ahova Isten gyereket ad, ott mindent megad amire szükség van. Pfff😂😂😂 Köszi. Én inkább magunkra számítok
2021. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
2 40 évesen még 5-10 évet?😯 Biztos akar ő gyereket? Olyan későn már hova?
2021. ápr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

Azért szokták mondani, mert sokak szerint, ha nincs pénzed többszázezres gyerekülésre, balettra, úszásra, lovaglásra, nyelvre és egyéb különórákra másfél éves korától, nem tudod megvenni a túlárazott kamu bio ételeket, gyümölcsöket, illetve nem tudsz lakást biztosítani a gyerekednek 18 éves korára akkor nem is érdemes vállalni.


Ehhez képest valóban semmibe se kerül.

2021. ápr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%
Mert ezzel a mondattal sokan kimagyarázzák, miért szültek úgy gyereket hogy kb. saját magukat sem tudják fenntartani.
2021. ápr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

#4s, 2-es válaszoló vagyok

Igen, elméletben akarnak, 3 gyerek is. (barátnője jóval fiatalabb,szóval ő annyira még nem lesz kicsúszva a korból)

2021. ápr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk már kopogtatott be szomszéd, hogy tudnánk-e kölcsön adni pár ezrest a gyerek gyógyszerére. Életemben először kezdtem abban reménykedni, hogy valaki csak lehúz pénzzel (mert ha nem, akkor egy kisgyerek egészságe a szomszédok jóindulatán múlik). De sajnos még rémlik előttem mikor egy ismerősöm mesélte, hogy kiskorában folyton beteg volt, mert nagyon rossz körülmények között lakott és a családjának annyi pénze nem volt, hogy a penészt/port/stb ami a betegségeket okozza megszűntesse.

Sajnos bizonyos embereknek az a hozzáállása hogy gyerek kell, pénz meg majdcsak lesz valahogy...

2021. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%
Azért a "nem kell a tökéletes időpontra várni", meg a "majd lesz valahogy" között azért van különbség. A tökéletes időpont az emberek 90%-nál soha nem jön el. Ez alapján már rég kihaltunk volna. Csak itt a gyakorin felsővezető mindenki már 18évesen. Természetesen 5 éves munkaviszonya van, hitelmentes háza önerőből és milliós fizetése. A valóság kicsit más. Lakhatás szempontjából például mi az ideális szerinted? "A babának tetőt kell biztosítani a feje fölé". Miért, neked nem? Akinek nincs gyereke, az lakhat az utcán, vagy mi? Ha nincs gyerekem, akkor is kell laknom valahol. Értelemszerűen a gyerekem is ott fog lakni, ahol én. De hol? A tudatos gyerekvállalás szerint, szülők nyakára nem szülünk. Ok. Albérletbe megint csak ne szülj, mert nem biztos, kirakhatnak, nem tudod fizetni, utcára kerültök stb. Ok.,akkor oda se. Majd örökölsz egy lakást, de jó esetben 60 éves korod körül. Azt ugye nem várhatod meg. Hiteles lakás/ház. Na, ezt már szokták szeretni, mert "saját" és kevesebb a törlesztő, mint az albérlet. Hát, szerintem meg nagyobb felelőtlenség, mint az összes többi. Csak át kell nézni a felnőtt párkapcsolatok topicba. Ott nyígnak, hogy a házasságuk pokol, de a válás nem opció, mert ott a CSOK, még a 3.gyereket is össze kéne hozni. Ok.,nem éheznek a gyerekek, van tető is a fejük fölött, viszont a gyerekkoruk a pokolban telik. 60%+ válási statisztikai mellett ez, ugyanúgy hazárdírozás, mint a "majd lesz valahogy." És akkor van egy már-már ideális lehetőség. Ketten valahogy összeizzadnak egy lakást. Ez így már önmagában ritka, de ezeknek a többséget is megtalálod 10 év múlva a párkapcsolatok topicban. Úgy kezdődik, hogy válnék, de nem tudok, mert a közös lakás árát hiába felezzük, nem elég 2 külön lakásra. Megoldás: Akkor vállalj gyereket, ha van többéves biztos(van olyan?), munkahelyed, többéves stabil párkapcsolatod, pármilliós megtakarításotok, 2 hitelmentes lakásotok...Akkor is csak egyet, hogyha úgy alakul egyedül is el tud tartani, egyedülállóként korlátozottabbak a munkalehetőségek, mert ha felvesznek is, nem mindegy a munkaidő, a gyereket hozni-vinni kell, megoldani a szüneteket, betegséget stb. Tehát a józan ész azt diktálná, hogy csak egy nagyon szűk réteg szüljön, ők is max.egyet. Nyilvánvaló, hogy ennél jóval többen szeretnének gyereket, ezért nem tökéletes körülmények mellett is bevállaljak.
2021. ápr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

"Ha nincs gyerekem, akkor is kell laknom valahol. Értelemszerűen a gyerekem is ott fog lakni, ahol én."


Ez rendben van, csak míg egyedülállóként/párként viszonylag könnyű lakást kivenni, gyerekkel ugyanez kb. mission impossible, ha esetleg új otthont kell keresni.

2021. ápr. 13. 11:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!