Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha annyira jó a gyerekvállalás...

Ha annyira jó a gyerekvállalás miért mondják annyian hogy a mai eszükkel nem szülnének?

Figyelt kérdés
Minél jobban megismerek egy gyerekes anyát vagy apát előbb utóbb ezt mondja. Miért érzi ezt ilyen sok szülő?
2016. júl. 28. 15:31
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Én szülnék. Újra.
2016. júl. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Mártírkodtak a gyerekkel, most meg őt hibáztatják. pedig csakis ők a hibásak azért, mert feladtak mindent a gyerekért, aki nem is kérte, hogy soha többé ne menjen az anyja kávézni.


Meg a másik, hogy az emberek azt hiszik, máshogy csináltak volna gyerek nélkül bármit is. Körbeutazták volna a világot pölö, mintha ahhoz nem csak sok pénz kéne, és nem lehetne gyerekkel csinálni. Mintha attól, hogy nincs gyereked, milliárdos lennél, gyerekkel meg szegény. Ha ez így lenne és tényleg máshogy akart volna élni, nem szült volna, hanem csinálta volna azokat a dolgokat.

2016. júl. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Ezt tőlük kell megkérdezned.


Én is leélnék szívesen egy gyerekmentes életet, de hát csak egy életünk van ugye.


Sok gyerektelen mondja azt, hogyha újra kezdhetné akkor vállalna gyereket. Ez nem azt jelenti hogy nem volt jó élete vagy hogy gyerekkel jobb lett volna, csak kipróbálná a másik utat is.

2016. júl. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Akkor az "annyian"-t kell megkérdezni.Mi nagycsaládosok vagyunk,és ha újrakezdenénk is ugyanígy csinálnánk.Vagyis nem,ha a legkisebbet korábban szülöm,talán még egy babát vállalunk(40 évesen szültem a 3.-at)
2016. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Sokan többet is bevállalnak, akkor annyira rossz nem lehet. ;)

Pár ismerősöd alapján nem tudsz mindenkit megítélni.


Most várom a harmadikat. Csak annyit változtatnék, hogy kisebb korkülönbség lenne köztük.

2016. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Én legalább annyi szülőtől hallom, hogy ha elölről kezdené, akkor is vállalná, mint aki nem.

Az egészből nekem az a tanulság, hogy a gyerek(ek)re nem lehet felkészülni, annyira új és ismeretlen dolog.

2016. júl. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
En eddig egytlenegy embertol hallottam, hogy ha most dontene, nem szulne masodikat. Nemtom miert, nem volt merszem megkerdezni.
2016. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
nem tudom ki mondja ezt...az én környezetemben mindenkitől azt hallom, hogy az élete a családja és bármit megadna értük..én is így gondolom, el sem tudom képzelni a lányom nélkül az életem.
2016. júl. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, te kikkel beszélgetsz, az én gyerekes ismerőseim nem mondanak ilyet, ahogy én sem. A tieid többsége nyilván túloz. Őket nem kérdezted?
2016. júl. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!