Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kórházból tényleg csak...

A kórházból tényleg csak hordozóban lehet hazavinni a babát?

Figyelt kérdés

Mi kocsival mennénk majd haza, de olyan autós ülést vettünk ami nem hordozó, hanem fix autós ülés, viszont újszülött kortól használható, elfektethető, van benne szűkítő betét, szóval pont úgy tud benne feküdni mint egy hordozóban, be lehet forgatni menetiránnyal ellentétesen, megfelel a legmodernebb szabványoknak, szóval ez nem gond.

Az eladónő viszont azt mondta, amikor vettük az ülést, hogy hordozó nélkül nem adják ki a kórházból a gyereket. (Szegediek vagyunk, itt is fogok szülni) Szerintetek csak át akart verni, hogy ránk tukmáljon egy hordozót is, vagy igazat mondott? Én nem hiszem hogy a babának olyan nagy baja lenne attól ha teszem azt babakocsiban visszük el a parkoló autóig, aztán ott rakjuk az ülésbe.



2021. ápr. 14. 14:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
82%
Úgy tudom, nálunk is csak hordozóban adják ki a babákat (Debrecen).
2021. ápr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
65%
Nem gondolom, hogy ez igaz lenne, mert van aki nem is kocsival megy haza, ha mondjuk a kórház mellett lakik, vagy nincs kocsija, nem ellenőrzik le, hogyan viszed haza a saját gyerekedet, legalábbis a mi esetünkben senkit nem izgatott.
2021. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
75%
Székesfehérváron is csak abba.
2021. ápr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 kicsibarany ***** válasza:
78%
Budapesten ezzel senki nem foglalkozott. Odaadták a két zárójelentést, és elköszöntek. Utána a szobában lehetett öltöztetni a babát és indulni, senki nem foglalkozott velünk.
2021. ápr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
79%
Én is úgy hallottam, hogy csak abban lehet haza vinni, de érdemes a kórház felől érdeklődni. Amikor én szültem, a szobatársam előttem ment haza, felöltöztette a babát, de nem hordozóban vitte ki, hanem a kezében. Nem tudom, lehet kint az apuka avval várta, de nem szólt neki senki semmit.
2021. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%
Hidd el, sokszor fog kelleni az a hordozó :) Egyébként Pécsen is abban adják haza, de láttam olyat, aki mózeskosárban vitte ki és tették egyből a babakocsira kint.
2021. ápr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom hatos, a nővéremnek két gyereke van, neki se volt soha hordozója. Én hordozókendővel és babakocsival tervezem majd megoldani a mobilitási kérdéseket, ezért gondoltam, hogy hordozó nem is kell majd. Persze lehet, hogy még meggondolom magam. Mert mi mindenre használható még a hordozó azon kívül, hogy hordozod benne? :) őszintén érdekel, első babás vagyok, szóval szívesen veszek minden tudást.

Ezt a kórházas kérdést meg majd akkor tisztázom a dokimmal vagy a védőnővel, mert ahogy látom elég vegyes a tapasztalat.

Egyébként mindenkit felpontoztam, köszönöm a válaszokat! :)

2021. ápr. 14. 14:46
 8/33 anonim ***** válasza:
80%
Nyíregyházán is csak hordozóban lehet hazavinni.
2021. ápr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy fényképezd le a tiéteket, és a csecsemősöktől meg kell kérdezni, hogy így elfogadják-e. Vagy valami főorvostól.
2021. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
77%
Nem adják ki hordozó nélkül. Szintén Szeged
2021. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!