Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 16 hónapos babátok miket...

A 16 hónapos babátok miket tud? Mit játszik szívesen?

Figyelt kérdés
16 hónapos lányom nem igazán akar beszélni, mond néhány szót de azokat is csak akkor ha rá kérdezek pl mi az pohár? És akkor mondja pohár és bólogat közbe
2021. ápr. 14. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Mindketten tudtak ennyi idősen járni, használtak kb 10 szót (apa, lámpa, kuka, enni, ilyesmi) és 10-15 állathangot utánoztak. A nagy nagyon ügyes volt minden ügyességi dologban, a babáknak való logikai játékokat (gyűrűpiramis, formabedobó, stb.) már unta. A kicsi ezekkel még bőven elvolt, viszont pl szinte maszat nélkül evett evőeszközzel, ivott pohárból. Ezeket a nagy még nem tudta ekkor. Szociálisan a kicsi van előrébb, hamarabb kezdett folyékonyan beszélni és jobban elvan anyukámmal, tesóimmal. A nagy magának való és brutál okos, 3 évesen felismeri az összes betűt, 100-ig elsorolja a számokat, 10-ig összead, kivon, 5+ kirakókat percek alatt megold.
2021. ápr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

15 és fél hónapos fiú.

A karikás kirakót már ügyesen rakosgatja, könyveket nézeget,lapozgat, építőjátékkal próbálkozik.

Egyedül a "tá-tá"-t mondja,ha menni akar,néha mintha felfedezni vélném az anyát ( inkább nyanya) és semmi több :) de nem görcsölök,halad a sajat tempójában ( járni is még csak e hete jár,)

2021. ápr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
3 hete *
2021. ápr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Mi sakkal indítjuk a napot. utána rejtányt fejt , majd a szorzótáblával folytatjuk és bérszámfejtéssel.

14 hónapos fiú

2021. ápr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Formabedobózik, épitőkockázik, kb 2 hete jár megszakítás nélkül, egyáltalán nem beszél értelmes szavakat, csak a "nem nem"-nek van nála értelme. Szeret ideadni tárgyakat, ilyenkor mindig megköszönöm, ő meg mosolyog. Nem izgulok azon egyáltalán hogy mikor fog tudni beszélni. 15 és fél hónapos most.
2021. ápr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Az enyém kb. ugyanazt tudja, mint az 5. Válaszolóe, 15 hónapos. Ő még csak kezd felallni, kicsit megall kapaszkodás nélkül, de még nem lépeget egyedül. Egyetlen értelmes szava a "nem". De sok szót, mondatokat megért (pl tedd a macit a székre, hozd ide a fogkefet ilyesmi), nemrég kezdte mutatni a könyvekben is a dolgokat, ha kérdezem hogy hol van ez vagy az.
2021. ápr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
16 hónapos lányom kedvenc játéka mostanság a könyv. Nagyon sokat lapozgatja, forgatja. Egyre jobban kimutatja ha fél vagy ilyesmi. Nemrég állt fel, de még csak kapaszkodva.
2021. ápr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

14 és fél hónapos, kb 2 hete megy 4-5 lépést folyamatosan. Formabedobóban egyelőre a kört tudja bedobni. Szem-száj-orr-fül-haj megy, szereti mutogatni magán és másokon is. Elvesz tőlem dolgokat és odaadja nekem. Ha valamit nem tud megcsinálni, odahuzza a kezem, hogy segítsek. Ezerrel rakodik, ruhákat, edényeket.

Minden lámpát 5000x fel kell kapcsolnia a házban, szerintem fenyjeleket ad az ufóknak.

Tájta=lámpa, mindenhol kiszúrja autókon, közlekedési lámpa stb.

Mama, papa nagyjából megy, szoktuk nézegetni őket fényképen is, azt is szereti. A papa szerintem néha apa is.

Van kedvenc dala.

Sokat kukucsolunk,bujocskazunk.

Nagyon kíváncsi, a mosógépet és a mosogatógépet órákig nyomkodná, ha hagynám.

Játékok közül a tanulokutyus köti le mostanában egyedül, az is csak pár percre.

Ha bosszús, sikit és kirepeszti a dobhártyám, szerintem direkt, mert tudja, hogy azt utálom. Már elindultak az első hiszti-kezdemények.

2021. ápr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ :)

A forma bedobót mi is szeretjük, és a könyveket is nagyon. Imádja lapozni . Mutatni akkor mutat benne valamit ha én kérdezem. 6 állathangot tud utánozni. És a fejét, hasát, lábát és az orrát mutatja meg. A hiszti itt is el kezdődött, de nagy részben a mese miatt. Én ellenzem a sok mesét, az apja nem. Így megy a vita emiatt. Hozza nekem a távirányítót, és mondja,hogy mese na akkor ki tör a hábrú.

2021. ápr. 15. 08:01
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, nemet tudja bologatni a babátok? Ha van még valaki aki figyeli :)
2021. ápr. 27. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!