Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van most valami járvány ami...

Van most valami járvány ami hányással, hasmenéssel jár?

Figyelt kérdés
10 hós lányomnak kb. 3 napja megy a hasa. Napi 4-5 híg széklet. Tegnap hányt is. Délelőtt kijött belőle minden, és este, amikor már elaludt, álmában egyszer. Akkor nem jött ki minden. Nem volt benne az esti tápi, csak a folyadék. Tegnap nem igazán evett, de a folyadékot issza. A reggeli tápszer ma bement, tízórai nem volt, ebédre kis enyhén sós vízben főtt krumplit akarok neki csinálni. Ma még nem hányt szerencsére. Szerintetek vigyem orvoshoz, vagy várjak vele, hátha helyrejön magától. Ma csak ügyelet van, holnap tudnám sima rendelésre vinni.
2010. aug. 22. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem vidd orvoshoz.
2010. aug. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy gyerekeknél van-e, de anyukám is 3 napja szenved tőle. Szerintem vidd el, mert ha már 4-5 napja ez van, akkor én nem várnék tovább.
2010. aug. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

láza is van?

én is elvinném inkább orvoshoz. nézze meg. jobban megnyugodnál.

de te érzed, látod rajta, hogy "ráérsz-e" holnapig.

2010. aug. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon hány, vidd ügyeletre,nehogy kiszáradjon!

Adj neki Hipp ORS-t (pont ezért,pótolja az elvesztett ásv. anyagokat stb) esetleg Daedalonettát (ha nagyon hány) és csak diétás kajákat (amit írtál fent)! Ha lázas, lázcsillapítót.

Azt nem tudom, van-e járvány, de végülis bármit összeszedhet...

2010. aug. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az én 10.5 hónapos fiam is hányt 2 napig, kaja után mindíg, láza nem volt, alapjában véve jó kedvű volt. 1 napig csak cicizett, tegnap már evett gyümölcsöt és krumplit is. Szerintem átment rajta ez a nyavaja.

A hányáscsillapítókkal és székletfogó gyógyszerekkel pedig az a probléma, hogy a szervezetben megfogják a vírust, ami nem tud távozni, így tovább tart a betegség. Az orvosok éppen ezért nem ajánlják ezek adását!! Folyadékpótlás a legfontosabb!

2010. aug. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most van ilyen vírus, én is elkaptam és több ismerősöm is. Szerencsére a kisfiam eddig megúszta. Igyon minél többet, adj neki gyümilevet, h. kapjon kalóriát. Jobbulást!
2010. aug. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak tegnap hányt kétszer...egyszer délelőtt, és egyszer este. Este nem is jött ki belőle minden. Láza nincs. Ezért vagyok tanácstalan, hogy vigyem vagy várjak még. A közérzete jó...nevet, gagyog, jön-megy ahogy máskor is szokott. Még nyűgösnek se mondanám. A folyadékot is issza bőven. Ha nem inná, természetesen azonnal vinném, mert tudom, hogy a kiszáradás nagyon veszélyes. Ma már hányás sem volt, tehát jelen pillanatban a hasmenés az, ami aggaszt. De jön fogacska is. Lehet, hogy abban az is közrejátszik? Tartok attól, hogy az ügyeletről, ha átvinném úgyis elküldenének, hogy hasmenés miatt minek vittem oda.
2010. aug. 22. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!