Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányással és hasmenéssel...

Hányással és hasmenéssel azonnal orvoshoz viszed gyermeked (vagy kihívod a dokit)?

Figyelt kérdés

Reggel még jól volt a lányom,de délben hányt egyszer és aztán most 2x. Második után hasmenése is volt.

Most elaludt,mert már rég aludnia kéne.


Dokink délig rendelt,legközelebb csak holnap délután fog.

Várjak holnapig?

Kihívjam?


2011. jún. 2. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

attól függ, önmagába hányással hasmenéssel nem, mert semmit nem csinál úgysem.

Viszont ha kiszárad vagy gyanús akkor mindenképp mert az mielőbbi orvosi beavatkozást igényel. A kicsi fiam sosem szárad ki, őt nem viszem. A nagy viszont olyan alapbetegségben szenved, hogy az első hányás után azonnal kórház, így is alig tudták megszúrni úgy kiszáradt mire 10 perc alatt beértünk vele.

Szóval ez erősen gyerek függő, hogyan reagál rá, van e más alapbetegsége.

2011. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nincsen más betegsége.

Délben még azt hittem túlitta magát és amúgy itt rettentő meleg volt,arra fogtam a hányást.


Most viszont a kenyeret is kihányta.


Ha kiszárad,akkor lázas lesz ugye?

Megpróbálom,hogy megmarad-e benne némi folyadék legalább... ha igen akkor talán kivárok holnapig.

2011. jún. 2. 15:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nem állt lábra, fáradt volt-ez volt a jele. Egyébként semmi más.


Itatni kell, ha 24 órán belül leglább fél liter folyadékot nem iszik meg akkor mindenképp lássa orvos.

Figyelj arra, hogy cukros valamit itass vele, 100% almalét, cukros teát, -mindegy de valamit amiben cukor van és egy jó minőségű ásványvizet, amiben sok ásványi anyag van, de jó a sima csapvíz is. A lényeg a cukor, mert az tartja bent az ásványi sókat, ha sima vizet adsz neki, kiszárad pikk-pakk. Ha megissza egyébként egy pici sót is tehetsz neki bele. De borzalmas íze van, a sós-cukros löttynek, az enyémek hánynak tőle.

Ne adj neki semmi hasfogót, se hányás ellen semmit, ürüljön ki a vírus, baktérium mielőbb.

Valami jó probiotikumot adhatsz neki, nem a Normaflore a legjobb, de akár azt is.


Diéta, első nap ropi a legjobb, keksz, majd piritott zsemle főtt krumpli és így tovább. Tejes dolgot semmit se. Vigyázz mert a tápszer, tejpép tejalapú-azt sem szabad, csak anyatejet.

2011. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hányás után 2 óráig ne adj neki semmit,inni se,mert ha kihányja,az visz magával még több folyadékot-nyál,gyomornedvek-,és még jobban kiszárad.

Én nem szoktam őket azonnal vinni,mert egy hasmenéses,hányós gyereket nem rángatok keresztül a városon,kihívni meg akkor kell az orvost,ha komolyra fordul,de azt úgyis látni.Gyerekfüggő,jól írta valaki.

2011. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok,tényleg nem kötekedésképp,hanem kérdésként írnám!!!Nekem a doki azt mondta,hogy pont cukrosat ne adjak neki,mert attól még jobban fog hányni.Teát is cukor nélkül,inkább ropit,sósat adjak,meg vizet.Azért is kérdem,mert pont mi is elkaptuk ezt a hányás-hasmenéses vírust,ami nem mellesleg iszonyú hasgörcsöt okoz a lányomnak.
2011. jún. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

cukor nélkül nem fog megmaradni benne semmi, ugyanúgy kiszárad. Csak a cukor tartja bent az ásványi sókat. Nem mondom, hogy szakértője vagyok a témának, de szakértője vagyok, mert már négyszer illetve ötször száradt ki a gyerekem. És az infuzió amit kap is cukros infuzió, pont ezért.

A cukor a legfontosabb, önmagában víztől kiszárad, mert átfolyik rajta.

Ja egyébként most jut eszembe, igen igaza van a dokidnak, cukrot nem szabad. Inverz cukorszirupot!!!! (nem sima cukorral) kell főzni belőle és azzal édesíteni a teát. Nem kell egyébként, hogy sokat igyon belőle. Pár korty cukros lötty és aztán víz. Illetve almalé is jó erre a célra. Azt hiszem, hogy még banán-alma mehet. Narancs, barack ilyesmi nem.

2011. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 alaszka ***** válasza:
Attól is függ, hogy hány éves/hónapos. A kicsik nagyon hamar kiszáradnak. A cukros dolgok hányingert kelthetnek, de mégis kell a cukor, az én lányom ilyenkor csak a limonádét fogadja el, ebbe szoktam tenni egy kis sót is, meg Normaflort,nem érzi benne egyáltalán. Fél óránként itatni kell szigorúan. Kiszáradásnál nem feltétlenül lázas, bőre érdessé és foltossá válik az arcán, alig pisil, és a pisi acetonos szagú, sűrű. Ha napi pár alkalommal hány, át lehet vészelni orvos nélkül is. Ha vírus, 2-3 nap alatt túl lesz rajta. Enni csak ropit, sós kekszet, bár az enyém ilyenkor semmit se eszik.
2011. jún. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 alaszka ***** válasza:
Ja, nekünk legutóbbi ilyennél az óvónéni javaslatára szőlőlét adtunk...kételkedtem, de BEVÁLT! Utána már nem hányt, kiskanálban adtam neki lassan, 1-2 percenként egy kanállal. Ebben az esetben nem 100%-os szőlőlé kell, hanem az a vacak 12%-os. Azt hittem én is hogy hülyeség, de kipróbáltuk, és tényleg működik!
2011. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
köszönöm mindenkinek!!!Nálunk az a baj,hogy iszonyat hasfájás van és nem jön a hányás-hasmenés.A sav jön fel a nyelőcsövén,de nem tud megkönnyebbülni szegény.Nem tudom mi okozza és ha vírus,akkor mikor jön már ki rajta.
2011. jún. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 alaszka ***** válasza:
Itasd, és az hátha kimossa belőle, ami még benne van. Minél hamarabb ürül, annál gyorsabban gyógyul. Ha nem hányt, akkor nyugodtan megihat nagyobb mennyiséget is szerintem, ha kijön, akkor legalább tisztul. Normaflore-t mindenképp tegyél az italába.
2011. jún. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!